Eredivisie
AZ
26 november 2023
14.30
Volendam
FC Volendam

AZ - FC Volendam: statistieken Eredivisie

Komende zondag staat AZ tegen FC Volendam op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Kijken we naar de vorige onderlinge wedstrijden, dan lijkt AZ in het voordeel tegen Volendam. Welke uitslag levert het komende duel op?

AZ - FC Volendam: statistieken Eredivisie

Komende zondag staat AZ tegen FC Volendam op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Kijken we naar de vorige onderlinge wedstrijden, dan lijkt AZ in het voordeel tegen Volendam. Welke uitslag levert het komende duel op?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar tweemaal tegengekomen. AZ won één wedstrijd en éénmaal was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet AZ het op papier beter: de ploeg won drie keer, verloor één wedstrijd en speelde één keer gelijk. Volendam won éénmaal, driemaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

AZ - FC Volendam
Eredivisie
26 november 2023
14.30, AFAS Stadion
Scheidsrechter, Bas Nijhuis

Terugkijkend: AZ wint meer onderlinge duels dan Volendam

De tweevoudig landskampioen en de wijdbroeken kwamen elkaar sinds 2018 tweemaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen vijf goals, gemiddeld 2,5 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk drie goals. Dit is een gemiddelde van 1,5 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er twaalfmaal op goal geschoten. Dit is gemiddeld 6 schoten per wedstrijd. Spelers van beide ploegen schoten even vaak op het doel.
  • Er werd één goal gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. De Volendammers maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk éénmaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
04-02-2023Volendam
AZ
1-1
30-10-2022AZ
Volendam
2-1

De tweevoudig landskampioen scoort veel

De Alkmaarders scoorden de laatste vijf duels gemiddeld 2 doelpunten. De vorige competitiewedstrijd verloor AZ van Feyenoord met 0-1. De afgelopen vijf competitieduels won de club uit Alkmaar drie wedstrijden, verloor éénmaal en speelde één keer gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield AZ de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats AZ:

  • maakte 26 doelpunten in elf competitieduels, een gemiddelde van 2,36.
  • scoorde thuis vijftien keer en uit elfmaal.
  • spelers schoten 34 keer op goal, gemiddeld 3,09 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van AZ in deze competitie:

DatumTeamsStand
12-11-2023Feyenoord
AZ
1-0
04-11-2023Excelsior
AZ
1-1
21-10-2023AZ
Heerenveen
3-0
08-10-2023Ajax
AZ
1-2
01-10-2023AZ
Fortuna
4-0

Spelerstats AZ:

  • Vangelis Pavlidis is de topscorer van de tweevoudig landskampioen deze competitie, met dertien doelpunten.
  • Vangelis Pavlidis en Ruben van Bommel maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Vangelis Pavlidis scoorde vijfmaal met de linkervoet.
  • Vangelis Pavlidis maakte zeven goals met de rechtervoet.
  • Yukinari Sugawara gaf vier keer een assist.

Spelers van AZ met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Vangelis Pavlidis13100944
Dani de Wit4303931
Mayckel Lahdo3200466
Jordy Clasie2200868
Ruben van Bommel1100235
Myron van Brederode1101637
Tiago Dantas100087
Yukinari Sugawara0400943
Ernest Poku0301226
Sven Mijnans0200899
Ibrahim Sadiq0101177
Mathew Ryan0000990
Riechedly Bazoer0002809
Wouter Goes000090
Pantelis Hatzidiakos0001180
Denso Kasius0000119
Bruno Martins Indi0002239
Alexandre Penetra0000686
David Møller Wolfe0002904
Kenzo Goudmijn0000143
Dave Kwakman00006
Djordje Mihailovic000047
Jens Odgaard0000311

De Volendammers al een tijd zonder winst

De Volendammers hebben het lastig en kunnen de laatste drie duels niet winnen. Het vorige duel verloor Volendam van Sparta. Het werd 1-4. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Volendammers één duel, verloren driemaal en speelden één keer gelijk. Volendam hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Volendam:

  • scoorde vijftien goals deze competitie in twaalf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,25.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden acht van deze goals en uit zeven doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 37 keer op goal. Dit is gemiddeld 3,08 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Volendam in deze competitie:

DatumTeamsStand
12-11-2023Volendam
Sparta
1-4
05-11-2023NEC
Volendam
3-3
02-11-2023Ajax
Volendam
2-0
29-10-2023Volendam
Excelsior
3-1
21-10-2023RKC
Volendam
2-1

Spelerstats FC Volendam:

  • Robert Mühren is met vijf goals de topscorer van de wijdbroeken in deze competitie.
  • Milan de Haan scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Benaissa Benamar en Robert Mühren maakten ieder twee goals uit een kopbal.
  • Milan de Haan en Calvin Twigt scoorden ieder twee keer met de rechtervoet.
  • Bilal Ould-Chikh gaf drie keer een assist.

Spelers van de Volendammers met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Robert Mühren5010809
Benaissa Benamar3011825
Milan de Haan3000842
Calvin Twigt20031075
Garang Kuol1101552
Daryl van Mieghem1000156
Bilal Ould-Chikh03031025
Achraf Douiri0101110
Josh Flint0100655
Damon Mirani01001080
Darius Johnson0100483
Lequincio Zeefuik0101370
Mio Backhaus00021080
Oskar Buur0000257
George Cox0000431
Xavier Mbuyamba0001244
Derry Murkin0001180
Deron Payne0002622
Brian Plat0001594
Joey Antonioli0000102
Zach Booth000089
Flip Klomp000036
Imran Nazih000061
Francisco Reyes Marizan000021
Bram van Driel00002
Ibrahim El Kadiri000078
Ezechiel Fiemawhle000037
Quincy Hoeve000163

De competitiestanden van de Eredivisie op 24-11-2023

TeamGesWGVDVDTPt
1PSV12120045536
2Feyenoord1292136929
3Twente12831251127
4AZ1182126626
5Go Ahead12633231621
6Sparta12534171618
7Excelsior12363202115
8PEC12426142114
9Fortuna12345122013
10Heerenveen12417172613
11Almere City12345122213
12Ajax11335212412
13Heracles12336153212
14NEC11254202211
15RKC113088209
16Utrecht1223711239
17Volendam1222815288
18Vitesse122289248

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAZFC Volendam
Minuut 0-1511
Minuut 15-3000
Minuut 30-4501
Minuut 45-6042
Minuut 60-7511
Minuut 75-9022

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAZFC Volendam
Minuut 0-1000
Minuut 10-2011
Minuut 30-4000
Minuut 40-5001
Minuut 50-6020
Minuut 70-8022
Minuut 80-9000