Eredivisie
Pec zwolle
PEC Zwolle
25 november 2023
21.00
RKC
RKC Waalwijk

PEC Zwolle - RKC Waalwijk: statistieken Eredivisie

Aanstaande zaterdag speelt PEC Zwolle thuis tegen RKC Waalwijk in de 13e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt PEC in het voordeel tegen RKC. Wat wordt de uitkomst in het MAC³PARK stadion?

PEC Zwolle - RKC Waalwijk: statistieken Eredivisie

Aanstaande zaterdag speelt PEC Zwolle thuis tegen RKC Waalwijk in de 13e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt PEC in het voordeel tegen RKC. Wat wordt de uitkomst in het MAC³PARK stadion?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar zesmaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won PEC twee keer en vier keer eindigden de wedstrijden in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert PEC op papier beter dan RKC. De formatie van Johnny Jansen won twee keer, verloor twee wedstrijden en speelde één keer gelijk. De formatie van Henk Fraser won éénmaal, verloor vier duels en speelde niet gelijk.

PEC Zwolle - RKC Waalwijk
Eredivisie
25 november 2023
21.00, MAC³PARK stadion
Scheidsrechter, Martin van den Kerkhof

Terugkijkend: PEC wint meer onderlinge duels dan RKC

De formatie van Johnny Jansen en de Waalwijkers kwamen elkaar sinds 2018 zesmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen veertien goals, gemiddeld 2,33 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk negen goals. Dit is een gemiddelde van 1,5 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 32 keer op goal geschoten, gemiddeld 5,33 keer per wedstrijd. de Zwollenaren schoten het vaakst op doel, namelijk achttien keer.
  • Driemaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,5. PEC scoorde met twee kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
23-04-2022RKC
PEC
0-2
27-11-2021PEC
RKC
0-0
06-02-2021PEC
RKC
1-1
21-10-2020RKC
PEC
1-1
08-02-2020RKC
PEC
0-0
15-09-2019PEC
RKC
6-2

PEC kleurloos

De formatie van Johnny Jansen kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. Het vorige duel verloor PEC van PSV. Het werd 0-4. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Zwollenaren twee duels, verloren tweemaal en speelden één keer gelijk. PEC hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats PEC Zwolle:

  • maakte veertien doelpunten in twaalf competitieduels, een gemiddelde van 1,17.
  • scoorde thuis vijf keer en uit negenmaal.
  • de spelers schoten in totaal 39 keer op goal. Dit is gemiddeld 3,25 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van PEC in deze competitie:

DatumTeamsStand
12-11-2023PSV
PEC
4-0
05-11-2023PEC
Fortuna
2-0
27-10-2023Vitesse
PEC
1-1
22-10-2023Excelsior
PEC
2-4
08-10-2023PEC
Feyenoord
0-2

Spelerstats PEC Zwolle:

  • Lennart Thy en Tolis Vellios zijn met drie goals de topscorers van de Zwollenaren in deze competitie.
  • Odysseus Velanas en Tolis Vellios maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Lennart Thy scoorde tweemaal met de linkervoet.
  • Ferdy Druijf en Tolis Vellios maakten ieder twee goals met de rechtervoet.
  • Odysseus Velanas gaf driemaal een assist.

Spelers van de formatie van Johnny Jansen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Lennart Thy3200738
Tolis Vellios3002461
Ferdy Druijf2202670
Davy van den Berg21031042
Younes Namli20021013
Odysseus Velanas1301454
Eliano Reijnders1001991
Zico Buurmeester02011080
Sam Kersten01021080
Jasper Schendelaar00001080
Lennart Czyborra0000147
Anouar El Azzouzi001040
Thomas Lam0003835
Anselmo Mac Nulty0004775
Bart van Hintum0001181
Bram van Polen0002855
Nick Fichtinger000023
Anthony Fontana000021
Dean Huiberts000087
Ryan Thomas0001145
Divaio Bobson000049
Nico Serrano0001130
Damian van der Haar000125

De formatie van Henk Fraser al een tijd zonder winst

De Waalwijkers hebben het lastig en kunnen de laatste drie duels niet winnen. De vorige competitiewedstrijd verloor RKC van Go Ahead met 0-1. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Waalwijk één wedstrijd en verloor er vier In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield RKC de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats RKC Waalwijk:

  • maakte acht doelpunten in elf competitieduels, een gemiddelde van 0,73.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden vijf van deze goals en uit drie doelpunten.
  • spelers schoten 35 keer op goal, gemiddeld 3,18 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van RKC in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-11-2023RKC
Go Ahead
0-1
04-11-2023RKC
Feyenoord
1-2
28-10-2023Sparta
RKC
2-0
21-10-2023RKC
Volendam
2-1
07-10-2023Almere City
RKC
1-0

Spelerstats RKC Waalwijk:

  • Yassin Oukili en Michiel Kramer zijn de topscorers van de ploeg uit Waalwijk deze competitie, met ieder twee doelpunten.
  • Michiel Kramer maakte twee goals met de rechtervoet.
  • Godfried Roemeratoe en Aaron Meijers gaven ieder twee keer een assist.

Spelers van RKC met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Yassin Oukili2003858
Michiel Kramer2002952
Denilho Cleonise1100687
Richonell Margaret1002252
David Min1001434
Filip Stevanovic1000297
Aaron Meijers0203743
Godfried Roemeratoe0203642
Jeroen Houwen0000270
Mark Spenkelink000090
Etienne Vaessen0001630
Shawn Adewoye0010549
Jeffrey Bruma0000267
Juriën Gaari0000634
Julian Lelieveld0000951
Thierry Lutonda0000222
Raz Meir000042
Dario van den Buijs0001694
Kevin Felida0001417
Chris Lokesa0000429
Reuven Niemeijer0000276
Patrick Vroegh000013
Daouda Weidmann000014
Zakaria Bakkali0000531

De competitiestanden van de Eredivisie op 23-11-2023

TeamGesWGVDVDTPt
1PSV12120045536
2Feyenoord1292136929
3Twente12831251127
4AZ1182126626
5Go Ahead12633231621
6Sparta12534171618
7Excelsior12363202115
8PEC12426142114
9Fortuna12345122013
10Heerenveen12417172613
11Almere City12345122213
12Ajax11335212412
13Heracles12336153212
14NEC11254202211
15RKC113088209
16Utrecht1223711239
17Volendam1222815288
18Vitesse122289248

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalPEC ZwolleRKC Waalwijk
Minuut 0-1500
Minuut 15-3011
Minuut 30-4511
Minuut 45-6010
Minuut 60-7520
Minuut 75-9020

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalPEC ZwolleRKC Waalwijk
Minuut 0-1000
Minuut 10-2000
Minuut 30-4011
Minuut 40-5000
Minuut 50-6021
Minuut 70-8000
Minuut 80-9010