Grand Prix van Miami: durf jij een gokje op Verstappen aan?
Welcome to Miami! Voor race zes van het seizoen 2025 is het Formule 1-circus afgereisd naar Florida voor de vierde editie van de Grand Prix van Miami. Vorig jaar moest Max Verstappen op het Amerikaanse circuit voor het eerst zijn meerdere erkennen in Lando Norris, wat toen nog als een incident werd gezien. Wie is dit jaar de baas in Magic City.
Grand Prix van Miami
2-4 mei 2025
Miami International Autodrome
1e vrije training: 2 mei 18.30 uur
Sprint Shootout: 2 mei 22.30 uur
Sprintrace: 3 mei 18:00 uur
Kwalificatie: 3 mei 22.00 uur
Race: 4 mei 22.00 uur
Bekijk de Formule 1 wedstrijdkalender 2025
Quoteringen TOTO voor de race
Winst Lando Norris > 2.37
Winst Oscar Piastri > 2.37
Winst Max Verstappen > 6.50
Wie vorig jaar vóór het weekend had ingezet op een overwinning van Norris in de GP van Miami had daar een héél erg lekker zakcentje aan overgehouden. De dominantie van Verstappen was - voor de buitenwereld - nog in volle gang en aan een latere titelstrijd met de Britse McLaren-coureur dacht nog helemaal niemand. De drie grootste kanshebbers voor de zege in 2024 volgens de quoteringen van TOTO waren Verstappen, diens toenmalige teamgenoot Sergio Perez en Ferrari-coureur Charles Leclerc. Al was er maar van één échte kanshebber sprake: de quotering voor Verstappen was 1.15, Perez (12.00) en Leclerc (18.00) volgden op een straatlengte afstand. Wie op Norris had ingezet kon dus rekenen op in ieder geval meer dan achttien keer zijn inzet, toen de Brit zondagavond laat Nederlandse tijd zijn eerste overwinning van zijn carrière boekte.
Hoe de verhoudingen een jaar later zijn veranderd blijkt uit de odds voor de komende race. De McLarens hebben de favorietenrol overgenomen van de viervoudig wereldkampioen, die op gepaste afstand volgt. Voor Verstappen is de openingsfase van het seizoen 2025 er vooral eentje van de schade beperken, iets wat hem aardig lukt. Na vijf races staat de Nederlander derde in de stand om de WK-titel, twee punten achter Norris en twaalf achter Piastri. Twee weken geleden revancheerde Verstappen zich in Saoedi-Arabië met een fabelachtige pole-position en een tweede plaats op zondag van een totaal mislukt weekend in Bahrein. De vraag voor de eerste Amerikaanse grand prix van het seizoen is natuurlijk wat voor weekend Verstappen nu tegemoet gaat.
Het circuit
Voor de vierde keer is het Formule 1-circus te gast in Miami, waar gereden wordt op het Miami International Autodrome. Een semi-stratencircuit: de baan wordt weliswaar speciaal op- en afgebroken voor het raceweekend, maar over de openbare wegen wordt niet gereden. Het circuit is opgebouwd rondom het Hard Rock Stadium, onder andere het onderkomen van NFL-club Miami Dolphins. De track heeft van alles wat: drie snelle rechte stukken, middensnelle bochten en een langzame sector. Een rondje is 5,41 kilometer lang, telt negentien bochten en drie DRS-zones. Net als vorig jaar is de GP van Miami een sprintweekend.
De sprintrace werd vorig seizoen nog wel gewoon gewonnen door Verstappen en ook op zaterdag wees nog niets op een aanstaande zege voor Norris. Gestart vanaf de negende plaats kwam hij al snel in botsing met Lance Stroll en was het einde wedstrijd. In de kwalificatie reed Norris zijn McLaren vervolgens naar een vijfde plaats op de grid. Tijdens de race profiteerde de Brit optimaal van een safety car-periode na een botsing tussen Kevin Magnussen en Logan Sargeant. Norris kon als enige een gratis pitstop maken en liep vervolgens weg bij Verstappen en Leclerc.
Een jaar later hebben Norris en McLaren dat soort gelukjes niet meer nodig om wedstrijden te winnen. De MCL39 is de snelste auto op de baan en het team won dit seizoen vier van de vijf wedstrijden. Alleen in Japan moest McLaren de zege aan Verstappen laten, Piastri (drie keer) en Norris (één race) wonnen de rest. Maar het team slaagde er in de eerste vijf races dus nog niet in de regerend wereldkampioen op ruime achterstand te zetten. Dat komt deels door de kwaliteiten van Verstappen, deels door het nog niet aanwijzen van een eerste rijder. En dat kan McLaren nog wel eens opbreken. Zeker nu Red Bull heeft aangekondigd al in Miami met nieuwe onderdelen te komen.
Gefaseerd gaat het Oostenrijkse team een update aan de tegenvallende RB21 doorvoeren. In Miami een nieuwe vloer, over twee weken op Imola nieuwe sidepods en achterwielophanging en in Spanje twee races later nieuwe vleugels. Alles om het enorme gat met McLaren te dichten. De vraag is of die nieuwe vloer Verstappen komend weekend al dichter bij de Britten kan brengen. Wat zeker gaat helpen is de lagere temperatuur in Florida dan normaal. In Saoedi-Arabië werd eens te meer duidelijk dat in warme omstandigheden McLaren véél beter is dan Red Bull. Tijdens de derde vrije training moest Verstappen nog acht tienden toestaan, toen de avond en daarmee ook de temperatuur was gevallen reed onze landgenoot naar pole.
Voorspelling TOTO
Met name voor de zondag worden in Miami regenbuien verwacht, die uiteraard in het voordeel zijn van Verstappen. Onder normale omstandigheden zien we het somber voor de Red Bull-coureur in en is op basis van de voorbije races Piastri de te kloppen man. Veranderen de omstandigheden, dan komt de beste coureur doorgaans bovendrijven. En dat is Verstappen. Met een quotering van 6.50 is inzetten op winst van de regerend kampioen vóór het weekend absoluut een gokje waard.
WEDTIP (vóór het weekend)
Verstappen wint de wedstrijd > 6.50
Speel het hele weekend
Bij TOTO begint de actie al op vrijdag! Inzetten op de Grand Prix van Miami is niet alleen mogelijk op de race, maar ook op alle sessies. Inclusief de vrije training en de sprint shootout!
Weersverwachting
Zoals je van Florida mag verwachten is het komend weekend overwegend warm en zonnig, maar is er dus wel aanzienlijke kans op regen. Voor zaterdagochtend worden onweersbuien verwacht die de baan zullen afkoelen en voor zondag voor en tijdens de race wordt ook regen verwacht. Op andere momenten is het in Miami gewoon zonnig en zo'n 27 graden.
Waar kun je de GP van Miami zien op tv?
Uiteraard kun je op Viaplay alle sessies bekijken van de Grand Prix van Miami. De belangrijkste: de hoofdrace. Die begint zondag om 22.00 uur Nederlandse tijd.
Let op: genoemde quoteringen zijn onderhevig aan verandering.
Foto: ProShots