Voorspelling Fluminense - Al Hilal: Wie wordt dé verrassing van het WK voor clubs?
Voorspelling Fluminense - Al Hilal: Wie wordt dé verrassing van het WK voor clubs?
Het is de meest verrassende kwartfinale van het WK voor clubs 2025: Fluminense – Al Hilal. Europese voetbalfans vulden alvast met potlood Inter Milan en Manchester City in, een herhaling van de Champions League-finale van 2023. Maar de Italianen verloren kansloos met 0 – 2 van Fluminense, terwijl het elftal van Pep Guardiola na verlenging met 3 – 4 ten onder ging tegen Al Hilal. En dus krijgen we sowieso een niet-Europese club in de halve finale. Wie wint deze kwartfinale?
Fluminense - Al Hilal
Kwartfinales WK voor clubs
4 juli 2025, 21.00 uur
Camping World Stadium, Orlando (VS)
Fluminense en mede-kwartfinalist Palmeiras hebben het Braziliaanse voetbal weer op de kaart gezet tijdens het Club-WK. Waar voorafgaand aan het toernooi laatdunkend werd gedaan over de kansen van de niet-Europese clubs, heeft deze Braziliaanse ploeg bewezen zich te kunnen meten met de beste clubs ter wereld. Met als (voorlopig) hoogtepunt de 0 – 2 overwinning op Internazionale.
Natuurlijk werd Fluminense in het zadel geholpen door Inter-verdediger Stefan de Vrij, die bij de 0 – 1 opzichtig in de fout ging. Maar de overwinning van de Brazilianen was verre van onverdiend. De verdedigers van de Italianen hadden soms hun handen vol aan de aanvallers van Fluminense. Opvallend is het aantal routiniers aan Braziliaanse zijde: Germán Cano (37) is in de punt van de aanval terug te vinden, Thiago Silva (40) stuurt de defensie aan en onder de lat staat Fábio (44).
Simone Inzaghi verrast met Al Hilal
De met 0 – 5 verloren Champions League-finale tegen PSG bleek de afscheidswedstrijd van coach Simone Inzaghi bij Inter Milan te zijn. Een aantal dagen later werd duidelijk dat hij de Serie A zou inruilen voor de Saudi Pro League. Een sportieve stap leek dit niet te zijn; velen dachten dat zijn nieuwe loon van €25 miljoen euro per jaar een stuk doorslaggevender was. Geen rare gedachte.
Op het WK voor clubs bewijst de Italiaanse coach het tegendeel. Vooral de 3 – 4 overwinning op Manchester City maakte indruk, terwijl tijdens de eerste speelronde met 1 – 1 gelijk werd gespeeld tegen Real Madrid. De hand van de coach is nu al zichtbaar. Dat zorgt er ook voor dat Al Hilal een geduchte tegenstander is voor iedere club. Wie weet gaan ze voor een daverende verrassing zorgen tijdens het WK voor clubs 2025.
Voorspelling TOTO
Het Arabische voetbal zit al een aantal jaren in de lift. Hoewel sommige analisten nog altijd reppen over ‘de zandbak’, bewijst Al Hilal dat het over genoeg voetballend vernuft beschikt om het iedere ploeg lastig te maken. En eigenlijk is dat niet raar, met spelers als Rúben Neves, João Cancelo en Malcom in het elftal. Leuk voor de kijker: er vallen altijd veel doelpunten tijdens wedstrijden van Al Hilal. Vandaar de volgende wedtip – Al Hilal wint met 1 – 2, 1 – 3 of 1 – 4.
WEDTIP
1-2, 1-3 of 1-4 voor Al Hilal > 5.75
Waar kun je Fluminense - Al Hilal zien op tv?
De wedstrijd tussen Fluminense en Al Hilal op het WK voor clubs is niet op tv te zien in Nederland, maar wel gratis te streamen bij TOTO. Een TOTO-account is het enige wat je nodig hebt om de livestreams te bekijken. Nog geen speler? Geen probleem – registreren is zo gebeurd. Dit kun je zelfs vlak voor de aftrap nog regelen. Veel kijkplezier!
Let op: genoemde quoteringen zijn onderhevig aan verandering.
Foto: Pro Shots