Eredivisie
ADO_Den_Haag
ADO Den Haag
17 oktober 2026
16.30
PSV
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
ado-den-haag-fans

ADO Den Haag - PSV: statistieken Eredivisie

Aanstaande zaterdag speelt ADO Den Haag thuis tegen PSV in de 9e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Op basis van de vorige ontmoetingen lijkt PSV in het voordeel tegen ADO. Wat wordt het deze keer in WerkTalent Stadion?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze zes keer tegen elkaar. PSV won vijf wedstrijden en éénmaal was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert PSV op papier beter dan ADO. De 27-voudig landskampioen won vier keer, verloor één wedstrijd en speelde nul keer gelijk. De ploeg van Robin Peter won niet, verloor twee duels en speelde driemaal gelijk.

ADO Den Haag - PSV
Eredivisie
17 oktober 2026
16.30, WerkTalent Stadion

Terugblik: PSV wint onderlinge duels vaker dan ADO

De Residentieclub en de Eindhovenaren kwamen elkaar sinds 2018 zesmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen 26 goals, gemiddeld 4,33 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk achttien goals. Dit is een gemiddelde van 3 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 56 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 9,33 schoten per wedstrijd. Spelers van PSV schoten het vaakst, namelijk 48 keer.
  • Er werden vier goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,67. PSV scoorde met vier kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
13-02-2021ADO
PSV
2-2
01-11-2020PSV
ADO
4-0
15-02-2020ADO
PSV
0-3
11-08-2019PSV
ADO
3-1
21-04-2019PSV
ADO
3-1
15-09-2018ADO
PSV
0-7

ADO al een tijdje zonder winst

De Residentieclub heeft het moeilijk en kan de laatste acht wedstrijden geen overwinning boeken. Het vorige duel speelde ADO gelijk tegen Telstar. Het werd 2-2. De afgelopen vijf competitieduels verloor de ploeg van Robin Peter twee wedstrijden en speelde er drie gelijk. ADO hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft. Milan Hokke speelt het komende duel niet, vanwege een eerdere rode kaart.

Teamstats ADO Den Haag:

  • maakte negen doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 1,12.
  • scoorde thuis vier keer en uit vijfmaal.
  • spelers schoten zeventien keer op goal, gemiddeld 2,12 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van ADO in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026Telstar
ADO
2-2
19-09-2026ADO
Cambuur
1-1
12-09-2026Twente
ADO
2-0
06-09-2026ADO
Fortuna
2-3
30-08-2026Feyenoord
ADO
2-2

Spelerstats ADO Den Haag:

  • Yannick Eduardo is de topscorer van de ploeg van Robin Peter deze competitie, met drie doelpunten.
  • Jesse Bal en Evan Rottier maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Yannick Eduardo maakte drie goals met de linkervoet.
  • Evan Rottier gaf driemaal een assist.

Spelers van de Residentieclub met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Yannick Eduardo3100575
Evan Rottier2302615
Nigel Thomas1101261
Sekou Sylla1002429
Jesse Bal1000234
Donát Bárány100066
Milan Hokke0110618
Finn de Bruin0101177
Juho Kilo0102720
Kilian Nikiema0000720
Illaijh de Ruijter0000202
Jonas Jensen-Abbew0000294
Pascal Mulder0001703
Othniël Raterink0000449
Matteo Waem0001441
Lasse Wilhelm000019
Mylian Jimenez0001155
Matej Sin0000159
Jan Zamburek0000174
Jalen Hawkins0001340
Álex Pozo000145
Luka Reischl000059
Daryl van Mieghem0000421

De Eindhovenaren scoren veel

De club uit Eindhoven scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 3,4 goals per wedstrijd. PSV boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Heerenveen. Het werd 2-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Eindhovenaren vier duels en verloren er één PSV hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats PSV:

  • scoorde 26 goals deze competitie in acht wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 3,25.
  • scoorde thuis dertien keer en uit dertienmaal.
  • spelers schoten 36 keer op goal, gemiddeld 4,5 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van PSV in deze competitie:

DatumTeamsStand
09-10-2026PSV
Heerenveen
2-0
20-09-2026Twente
PSV
3-2
13-09-2026PSV
Sparta
4-1
05-09-2026Ajax
PSV
1-3
30-08-2026Utrecht
PSV
1-6

Spelerstats PSV:

  • Guus Til is de topscorer van de club uit Eindhoven deze competitie, met vijf doelpunten.
  • Guus Til scoorde minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Guus Til maakte twee goals uit een kopbal.
  • Sven Mijnans maakte twee goals met de linkervoet.
  • Guus Til en Ruben van Bommel maakten ieder twee goals met de rechtervoet.
  • Ruben van Bommel gaf drie keer een assist.

Spelers van de club uit Eindhoven met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Guus Til5000668
Sven Mijnans4100378
Ricardo Pepi3000436
Ruben van Bommel2303533
Sergiño Dest2200629
Ivan Perišic2102512
Mauro Júnior1200681
Esmir Bajraktarevic1200195
Lutsharel Geertruida1102259
Ryan Flamingo1000478
Noah Fernandez1001347
Kodai Sano1001568
Paul Wanner0200405
Amir Bouhamdi0200169
Alassane Pléa010023
Matej Kovár0000720
Yarek Gasiorowski000034
Filip Kostic000160
Armando Obispo0003684
Kiliann Sildillia000013
Shuryjano Cornecion00008
Ayoni Santos00009
Joey Veerman000090
Dennis Man000157

De competitiestanden van de Eredivisie op 15-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord862027720
2PSV8611261019
3AZ861118819
4Twente852116817
5Ajax8431221015
6Groningen8422201414
7Fortuna8422141514
8Go Ahead8251191711
9Excelsior8323161411
10Heerenveen823311119
11NEC823313149
12Cambuur822411198
13Utrecht822414258
14Sparta813413206
15Telstar81347146
16PEC81166214
17ADO80359193
18Willem II80267232

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalADO Den HaagPSV
Minuut 0-1512
Minuut 15-3024
Minuut 30-4501
Minuut 45-6021
Minuut 60-7511
Minuut 75-9004

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalADO Den HaagPSV
Minuut 0-1001
Minuut 10-2021
Minuut 30-4014
Minuut 40-5001
Minuut 50-6001
Minuut 70-8020
Minuut 80-9000