Eredivisie
ADO_Den_Haag
ADO Den Haag
19 september 2026
16.30
Gele sportshirt met blauwe mouwen en strepen
SC Cambuur
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
ado-den-haag-fans

ADO Den Haag - SC Cambuur: statistieken Eredivisie

Komende zaterdag staat ADO Den Haag tegen SC Cambuur op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Cambuur lijkt in betere vorm tegen ADO, maar wie trekt er aan het langste eind in WerkTalent Stadion?

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Cambuur op papier beter dan ADO. De formatie van Johan Plat won één keer, verloor drie wedstrijden en speelde één keer gelijk. De ploeg van Robin Peter won niet, verloor vier duels en speelde éénmaal gelijk.

ADO Den Haag - SC Cambuur
Eredivisie
19 september 2026
16.30, WerkTalent Stadion

De ploeg van Robin Peter al een tijd zonder winst

De groen-gelen hebben het lastig en kunnen de laatste zes duels niet winnen. Het vorige duel verloor ADO van Twente. Het werd 0-2. De afgelopen vijf competitieduels verloor de ploeg van Robin Peter vier wedstrijden en speelde er één gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield ADO de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats ADO Den Haag:

  • maakte zes doelpunten in zes competitieduels, een gemiddelde van 1.
  • scoorde thuis drie keer en uit driemaal.
  • de spelers schoten in totaal twaalf keer op goal. Dit is gemiddeld 2 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van ADO in deze competitie:

DatumTeamsStand
12-09-2026Twente
ADO
2-0
06-09-2026ADO
Fortuna
2-3
30-08-2026Feyenoord
ADO
2-2
23-08-2026Go Ahead
ADO
3-1
16-08-2026ADO
Groningen
1-4

Spelerstats ADO Den Haag:

  • Yannick Eduardo is met twee goals de topscorer van de Hagenezen in deze competitie.
  • Jesse Bal maakte één goal uit een kopbal.
  • Yannick Eduardo maakte twee goals met de linkervoet.
  • Evan Rottier en Nigel Thomas scoorden ieder één keer met de rechtervoet.
  • Evan Rottier gaf tweemaal een assist.

Spelers van ADO met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Yannick Eduardo2000414
Evan Rottier1202446
Nigel Thomas1100233
Sekou Sylla1001388
Jesse Bal1000212
Milan Hokke0100524
Finn de Bruin0101177
Juho Kilo0102540
Kilian Nikiema0000540
Illaijh de Ruijter0000202
Jonas Jensen-Abbew0000135
Pascal Mulder0001523
Othniël Raterink0000382
Matteo Waem0000261
Lasse Wilhelm000019
Mylian Jimenez0001155
Matej Sin000045
Jan Zamburek0000129
Donát Bárány000024
Jalen Hawkins0001211
Luka Reischl000059
Daryl van Mieghem0000346

Cambuur kleurloos

De Leeuwarders geven laatste wedstrijden weinig richting. De vorige competitiewedstrijd won Cambuur van NEC met 3-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Leeuwarders één duel, verloren driemaal en speelden één keer gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Cambuur de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats SC Cambuur:

  • scoorde negen goals deze competitie in zes wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,5.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zes van deze goals en uit drie doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal zestien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,67 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Cambuur in deze competitie:

DatumTeamsStand
12-09-2026Cambuur
NEC
3-0
06-09-2026Telstar
Cambuur
2-2
30-08-2026Cambuur
Twente
1-4
23-08-2026Cambuur
Feyenoord
2-5
15-08-2026Fortuna
Cambuur
3-1

Spelerstats SC Cambuur:

  • Rafik El Arguioui is de topscorer van de club uit Leeuwarden deze competitie, met vier doelpunten.
  • Iwan Henstra en Ilyes Hamache maakten ieder één goal met de linkervoet.
  • Rafik El Arguioui scoorde vier keer met de rechtervoet.
  • Nicolas Binder gaf twee keer een assist.

Spelers van de Leeuwarders met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Rafik El Arguioui4101540
Ilyes Hamache3100404
Nicolas Binder1200228
Iwan Henstra1001354
Jamal Amofa0100444
Billy van Duijl0100270
Nicky Souren0102540
Thijs Jansen0000540
Ismaël Baouf0001492
Jorn Berkhout000077
Devid Bouah0001190
Morgan Costarelli0000342
Lucas Jetten0001326
Rik Mulders000167
Ryan van de Pavert000045
Ethan Apkakou000071
Mathieu Maertens000087
Wessel van der Goot000019
Sami Bouhoudane0001311
Jason Ceka000023
Wiebe Kooistra0000141
Fabian Kvam0000229
Skye Vink0000222

De competitiestanden van de Eredivisie op 17-09-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1PSV651022716
2AZ651017616
3Feyenoord642020714
4Ajax641119713
5Twente641112513
6Excelsior631213710
7Fortuna6312121410
8Go Ahead623115139
9Groningen622212138
10NEC621311127
11Heerenveen6132796
12Sparta612310135
13Telstar61235115
14Utrecht612311195
15Cambuur61149184
16PEC61146174
17Willem II60246192
18ADO60156161

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalADO Den HaagSC Cambuur
Minuut 0-1510
Minuut 15-3002
Minuut 30-4500
Minuut 45-6032
Minuut 60-7502
Minuut 75-9012

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalADO Den HaagSC Cambuur
Minuut 0-1000
Minuut 10-2010
Minuut 30-4002
Minuut 40-5000
Minuut 50-6000
Minuut 70-8032
Minuut 80-9001