Eredivisie
ADO_Den_Haag
ADO Den Haag
24 oktober 2026
21.00
sc Heerenveen
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
ado-den-haag-fans

ADO Den Haag - sc Heerenveen: statistieken Eredivisie

ADO Den Haag treft sc Heerenveen in Den Haag voor de Eredivisie. Wij hebben de cijfers naast elkaar gezet, om jouw weddenschappen beter te maken. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Heerenveen in het voordeel tegen ADO. Wat wordt de uitkomst in WerkTalent Stadion?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar zesmaal tegengekomen. Heerenveen won twee wedstrijden en viermaal was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Heerenveen het op papier beter: de ploeg won twee keer, verloor twee wedstrijden en speelde één keer gelijk. ADO won éénmaal, tweemaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

ADO Den Haag - sc Heerenveen
Eredivisie
24 oktober 2026
21.00, WerkTalent Stadion

Terugblik: Heerenveen wint onderlinge duels vaker dan ADO

De club uit Den Haag en de Heerenveners troffen elkaar vanaf 2018 zes keer in de Eredivisie:
  • Er werden achttien doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk negen goals. Dit is een gemiddelde van 1,5 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 34 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,67 schoten per wedstrijd. de Superfriezen schoten het vaakst op doel, namelijk 24 keer.
  • Er werden drie goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. ADO scoorde met twee kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
06-03-2021Heerenveen
ADO
3-0
28-11-2020ADO
Heerenveen
1-1
22-02-2020Heerenveen
ADO
2-2
03-11-2019ADO
Heerenveen
1-1
09-03-2019ADO
Heerenveen
2-3
29-09-2018Heerenveen
ADO
1-1

De groen-gelen al een tijd zonder verlies

De club uit Den Haag kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste drie duels won de club of werd er gelijk gespeeld. ADO boekte de vorige wedstrijd een overwinning op PSV. Het werd 2-1. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de groen-gelen één duel, verloren tweemaal en speelden twee keer gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield ADO de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats ADO Den Haag:

  • scoorde elf goals deze competitie in negen wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,22.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zes van deze goals en uit vijf doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal twintig keer op goal. Dit is gemiddeld 2,22 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van ADO in deze competitie:

DatumTeamsStand
17-10-2026ADO
PSV
2-1
11-10-2026Telstar
ADO
2-2
19-09-2026ADO
Cambuur
1-1
12-09-2026Twente
ADO
2-0
06-09-2026ADO
Fortuna
2-3

Spelerstats ADO Den Haag:

  • Yannick Eduardo is de topscorer van de club uit Den Haag deze competitie, met drie doelpunten.
  • Jesse Bal en Evan Rottier maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Yannick Eduardo maakte drie goals met de linkervoet.
  • Evan Rottier gaf drie keer een assist.

Spelers van de groen-gelen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Yannick Eduardo3200665
Evan Rottier2402705
Juho Kilo1102810
Nigel Thomas1101261
Sekou Sylla1003474
Jesse Bal1000300
Donát Bárány100066
Milan Hokke0110618
Finn de Bruin0101177
Kilian Nikiema0000810
Illaijh de Ruijter0000202
Jonas Jensen-Abbew0000364
Pascal Mulder0002793
Othniël Raterink0001494
Matteo Waem0001531
Lasse Wilhelm000064
Mylian Jimenez0001155
Matej Sin0000204
Jan Zamburek0000219
Jalen Hawkins0001385
Álex Pozo000166
Luka Reischl000059
Daryl van Mieghem0000446

Heerenveen scoort veel

De ploeg uit Heerenveen scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 2 goals per wedstrijd. De vorige competitiewedstrijd won Heerenveen van Excelsior met 4-0. De afgelopen vijf competitieduels won De formatie van Robin Veldman twee wedstrijden, verloor tweemaal en speelde één keer gelijk. In drie van de vijf voorgaande wedstrijden hield Heerenveen de nul. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats sc Heerenveen:

  • maakte vijftien doelpunten in negen competitieduels, een gemiddelde van 1,67.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zeven van deze goals en uit acht doelpunten.
  • spelers schoten 40 keer op goal, gemiddeld 4,44 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Heerenveen in deze competitie:

DatumTeamsStand
16-10-2026Heerenveen
Excelsior
4-0
09-10-2026PSV
Heerenveen
2-0
19-09-2026Sparta
Heerenveen
0-4
13-09-2026Heerenveen
Telstar
0-0
06-09-2026Heerenveen
AZ
2-3

Spelerstats sc Heerenveen:

  • Jacob Trenskow is met vier goals de topscorer van de Heerenveners in deze competitie.
  • Jacob Trenskow maakte vier goals met de linkervoet.
  • Oliver Braude en Nolhan Courtens scoorden ieder twee keer met de rechtervoet.
  • Levi Smans gaf drie keer een assist.

Spelers van de Heerenveners met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Jacob Trenskow4201778
Luca Oyen2101195
Maxence Rivera2100541
Oliver Braude2000678
Nolhan Courtens2001533
Ringo Meerveld1100505
Dylan Vente1100755
Marko Farji100173
Levi Smans0300345
Sam Kersten0101767
Dirk Proper0101409
Bernt Klaverboer0000810
Darling Bladi00007
Mats Egbring000084
Nikolai Hopland00007
Hristiyan Petrov000098
Maas Willemsen0000806
Vasilios Zagaritis0001810
Anass Bouziane00006
Luuk Brouwers000033
Marcus Linday0002530
Lanroy Machine0000104
Roberts Uldrikis000073

De competitiestanden van de Eredivisie op 22-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord9720311023
2AZ9621201020
3PSV9612271219
4Ajax9531271218
5Twente9522171017
6Fortuna9432161715
7Groningen9423221914
8Heerenveen9333151112
9Go Ahead9252202111
10Excelsior9324161811
11Utrecht9324162611
12NEC9243151610
13Sparta923416229
14Cambuur923413219
15PEC921610227
16Telstar913510186
17ADO913511206
18Willem II90279262

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalADO Den Haagsc Heerenveen
Minuut 0-1501
Minuut 15-3022
Minuut 30-4502
Minuut 45-6022
Minuut 60-7510
Minuut 75-9003

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalADO Den Haagsc Heerenveen
Minuut 0-1000
Minuut 10-2011
Minuut 30-4012
Minuut 40-5001
Minuut 50-6001
Minuut 70-8022
Minuut 80-9000