Eredivisie
Ajax
Ajax
31 oktober 2026
21.00
Rood-wit sportshirt met korte mouwen
AZ
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Ajax

Ajax - AZ: statistieken Eredivisie

Ajax treft AZ in Amsterdam voor de Eredivisie. Wij hebben de cijfers naast elkaar gezet, om jouw weddenschappen beter te maken. AZ lijkt op basis van vorige ontmoetingen in het voordeel tegen Ajax, maar zijn de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA in betere vorm?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar zestienmaal tegengekomen. Van deze duels won de 36-voudig landskampioen driemaal, De ploeg van Leeroy Echteld won er negen en vier keer was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Ajax het op papier beter: de ploeg won drie keer, verloor nul wedstrijden en speelde twee keer gelijk. AZ won éénmaal, tweemaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

Ajax - AZ
Eredivisie
31 oktober 2026
21.00, Johan Cruijff ArenA

Terugkijkend: AZ wint meer onderlinge duels dan Ajax

De recordkampioen en de Alkmaarders troffen elkaar vanaf 2018 zestien keer in de Eredivisie:
  • Er vielen 40 goals, gemiddeld 2,5 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 28 goals. Dit is een gemiddelde van 1,75 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 109 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 6,81 schoten per wedstrijd. de Ajacieden schoten het vaakst op doel, namelijk 65 keer.
  • Er werden zeven goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,44. AZ scoorde met vier kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
08-02-2026AZ
Ajax
1-1
18-10-2025Ajax
AZ
0-2
16-03-2025Ajax
AZ
2-2
08-12-2024AZ
Ajax
2-1
25-02-2024AZ
Ajax
2-0
08-10-2023Ajax
AZ
1-2
06-05-2023Ajax
AZ
0-0
18-09-2022AZ
Ajax
2-1
08-05-2022AZ
Ajax
2-2
12-12-2021Ajax
AZ
1-2
25-04-2021Ajax
AZ
2-0
31-01-2021AZ
Ajax
0-3
01-03-2020Ajax
AZ
0-2
15-12-2019AZ
Ajax
1-0
17-03-2019AZ
Ajax
1-0
07-10-2018Ajax
AZ
5-0

De recordkampioen al een tijd zonder verlies

De Amsterdammers kunnen verlies al een tijd voorkomen. De laatste zes wedstrijden won de club of speelde gelijk. De vorige competitiewedstrijd won Ajax van Sparta met 2-1. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Amsterdam drie wedstrijden en speelde er twee gelijk. Ajax hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Ajax:

  • scoorde 29 goals deze competitie in tien wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,9.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden elf van deze goals en uit achttien doelpunten.
  • spelers schoten 47 keer op goal, gemiddeld 4,7 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Ajax in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-10-2026Sparta
Ajax
1-2
18-10-2026Groningen
Ajax
2-5
10-10-2026Ajax
NEC
1-1
19-09-2026Ajax
Excelsior
2-2
15-09-2026Ajax
Willem II
5-1

Spelerstats Ajax:

  • Julian Brandt is de topscorer van de recordkampioen deze competitie, met zes doelpunten.
  • Julian Brandt scoorde viermaal met de linkervoet.
  • Tolu Arokodare maakte vier goals met de rechtervoet.
  • Oscar Gloukh gaf viermaal een assist.

Spelers van Ajax met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Julian Brandt6201696
Tolu Arokodare5100457
Davy Klaassen3102587
Jorthy Mokio3102676
Kasper Dolberg2300331
Abdellah Ouazane2003383
Oscar Gloukh1401622
Steven Berghuis1202406
Thilo Kehrer1100443
Viktor Tsyhankov1100254
Youri Baas1002734
Aaron Bouwman1001463
Marcos Leonardo1000197
Caio Henrique0101489
Lucas Rosa0103523
Owen Wijndal0100317
Mika Godts010030
Maarten Paes000090
Marc-André ter Stegen0000810
Daley Blind00003
Anton Gaaei0001360
Dies Janse0001284
Jofre Torrents00009
Sofyan Amrabat0000446
Yves Bissouma000039
Rayane Bounida00009
Youri Regeer0001151
Simon Adingra000031
Oliver Edvardsen0000109

De club uit Alkmaar al een tijd zonder winst

De tweevoudig landskampioen heeft het zwaar en kan de laatste drie duels geen overwinning boeken. Het vorige duel verloor AZ van Twente. Het werd 0-2. De afgelopen vijf competitieduels won de club uit Alkmaar één wedstrijd, verloor tweemaal en speelde twee keer gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield AZ de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats AZ:

  • maakte twintig doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 2.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden negen van deze goals en uit elf doelpunten.
  • spelers schoten 43 keer op goal, gemiddeld 4,3 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van AZ in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-10-2026AZ
Twente
0-2
18-10-2026Cambuur
AZ
2-2
10-10-2026Feyenoord
AZ
2-0
20-09-2026AZ
Telstar
1-0
11-09-2026AZ
Willem II
1-1

Spelerstats AZ:

  • Ro-Zangelo Daal is de topscorer van De ploeg van Leeroy Echteld deze competitie, met vijf doelpunten.
  • Mexx Meerdink scoorde drie keer met de linkervoet.
  • Ro-Zangelo Daal maakte vijf goals met de rechtervoet.
  • Mateo Chávez gaf drie keer een assist.

Spelers van AZ met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Ro-Zangelo Daal5003803
Mexx Meerdink4200832
Jizz Hornkamp200078
Ayoub Oufkir2004254
Mateo Chávez1301801
Calvin Stengs1200506
Peer Koopmeiners1100895
Dave Kwakman1100674
Lewis Schouten1002900
Jordy Clasie1000349
Weslley Patati1001437
Valdemar Byskov0200201
Kees Smit0200343
Wouter Goes0102784
Jari De Busser0000900
Mees de Wit000099
Elijah Dijkstra0001823
Wesley Hoedt000063
Rion Ichihara000011
Denso Kasius000039
Seiya Maikuma000050
Hessel de Wit000019
Jerolldino Bergraaf00002
Bendegúz Kovács000045
Troy Parrott000034

De competitiestanden van de Eredivisie op 29-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord10730321124
2Ajax10631291321
3PSV10622281320
4Twente10622191020
5AZ10622201220
6Fortuna10532171718
7Heerenveen10433181315
8Groningen10433242115
9Go Ahead10352232314
10Cambuur10334192212
11Utrecht10334172712
12NEC10253171811
13Excelsior10325161911
14Sparta1023517249
15PEC1022611238
16Telstar1013612216
17ADO1013613236
18Willem II1002810322

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAjaxAZ
Minuut 0-1510
Minuut 15-3022
Minuut 30-4531
Minuut 45-6010
Minuut 60-7550
Minuut 75-9021

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAjaxAZ
Minuut 0-1010
Minuut 10-2001
Minuut 30-4021
Minuut 40-5021
Minuut 50-6020
Minuut 70-8000
Minuut 80-9040