Eredivisie
Ajax
Ajax
10 oktober 2026
21.00
N.E.C. Nijmegen
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Ajax

Ajax - NEC: statistieken Eredivisie

Komende zaterdag staat Ajax tegen NEC op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Ajax heeft historisch het overwicht bij treffers met NEC. Kunnen de Ajacieden dit doortrekken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar tienmaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won Ajax vijf keer, NEC won er één en vier keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Ajax op papier beter dan NEC. De ploeg uit Amsterdam won drie keer, verloor één wedstrijd en speelde één keer gelijk. De club uit Nijmegen won éénmaal, verloor twee duels en speelde tweemaal gelijk.

Ajax - N.E.C. Nijmegen
Eredivisie
10 oktober 2026
21.00, Johan Cruijff ArenA

Terugkijkend: Ajax wint meer onderlinge duels dan NEC

De 36-voudig landskampioen en de Nijmegenaren kwamen elkaar sinds 2018 tienmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er werden 28 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,8 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk veertien goals. Dit is een gemiddelde van 1,4 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 83 keer op goal geschoten, gemiddeld 8,3 keer per wedstrijd. de Amsterdammers schoten het vaakst op doel, namelijk 49 keer.
  • Er werd één goal gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,1. Ajax scoorde met één kopbal de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
21-02-2026Ajax
NEC
1-1
20-12-2025NEC
Ajax
2-2
11-05-2025Ajax
NEC
0-3
01-12-2024NEC
Ajax
1-2
18-02-2024Ajax
NEC
2-2
03-12-2023NEC
Ajax
1-2
05-03-2023Ajax
NEC
1-0
08-01-2023NEC
Ajax
1-1
23-04-2022NEC
Ajax
0-1
14-08-2021Ajax
NEC
5-0

De Ajacieden scoren veel

De Amsterdammers scoorden de laatste vijf duels gemiddeld 3,4 doelpunten. Het vorige duel speelde Ajax gelijk tegen Excelsior. Het werd 2-2. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Ajacieden drie duels, verloren éénmaal en speelden één keer gelijk. Ajax hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Ajax:

  • maakte 21 doelpunten in zeven competitieduels, een gemiddelde van 3.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden tien van deze goals en uit elf doelpunten.
  • spelers schoten 36 keer op goal, gemiddeld 5,14 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Ajax in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026Ajax
Excelsior
2-2
15-09-2026Ajax
Willem II
5-1
12-09-2026Fortuna
Ajax
1-5
05-09-2026Ajax
PSV
1-3
30-08-2026Telstar
Ajax
0-4

Spelerstats Ajax:

  • Julian Brandt is de topscorer van de 36-voudig landskampioen deze competitie, met vier doelpunten.
  • Julian Brandt scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Julian Brandt maakte twee goals met de linkervoet.
  • Tolu Arokodare maakte drie goals met de rechtervoet.
  • Oscar Gloukh gaf vier keer een assist.

Spelers van Ajax met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Julian Brandt4000443
Tolu Arokodare3100277
Davy Klaassen3002449
Kasper Dolberg2300331
Oscar Gloukh1401450
Steven Berghuis1202406
Thilo Kehrer1100263
Viktor Tsyhankov1100149
Youri Baas1002565
Jorthy Mokio1001435
Abdellah Ouazane1002275
Marcos Leonardo1000105
Caio Henrique0101489
Lucas Rosa0101270
Mika Godts010030
Maarten Paes000090
Marc-André ter Stegen0000540
Aaron Bouwman0001355
Anton Gaaei0001360
Dies Janse0000104
Jofre Torrents00009
Owen Wijndal0000135
Sofyan Amrabat0000176
Youri Regeer0001151
Oliver Edvardsen0000109

De Nijmegenaren al een tijd zonder winst

De Nijmegenaren hebben het lastig en kunnen de laatste vier duels niet winnen. De vorige competitiewedstrijd speelde NEC gelijk tegen Go Ahead (1-1). De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Nijmegenaren één duel, verloren tweemaal en speelden twee keer gelijk. NEC hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats N.E.C. Nijmegen:

  • scoorde twaalf goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,71.
  • scoorde thuis vijf keer en uit zevenmaal.
  • spelers schoten zeventien keer op goal, gemiddeld 2,43 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van NEC in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026NEC
Go Ahead
1-1
12-09-2026Cambuur
NEC
3-0
08-09-2026NEC
Excelsior
2-2
05-09-2026NEC
Feyenoord
1-3
29-08-2026PEC
NEC
1-3

Spelerstats N.E.C. Nijmegen:

  • Tjaronn Chery is de topscorer van de club uit Nijmegen deze competitie, met drie doelpunten.
  • Perr Schuurs scoorde tweemaal met het hoofd.
  • Tjaronn Chery scoorde twee keer met de linkervoet.
  • Kaj Sierhuis scoorde tweemaal met de rechtervoet.
  • Tjaronn Chery gaf twee keer een assist.

Spelers van de Nijmegenaren met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Tjaronn Chery3200514
Perr Schuurs2100112
Adam Tahaui2000345
Kaj Sierhuis2000231
Noé Lebreton1002458
Darko Nejašmic1000381
Bryan Linssen1000386
Willum Thór Willumsson0100141
Clement Bischoff0100389
Emre Mor010078
Dušan Tadic0101530
Gonzalo Crettaz0000405
Nikolas Polster0000225
Gabriel Brás0000196
Deveron Fonville0000210
Almugera Kabar0002223
Bram Nuytinck0000253
Brayann Pereira0001191
Philippe Sandler0001130
Tobias Storm0002540
Dennis Geiger0000161
Isak Hansen-Aarøen0001153
Jamiro Monteiro0001342
Sami Ouaissa000079
Kevin Kers0000105
Ayodele Thomas0000180

De competitiestanden van de Eredivisie op 08-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1AZ761018619
2Feyenoord752025717
3PSV7511241016
4Twente751115716
5Ajax742121914
6Fortuna7412131413
7Excelsior732215911
8Groningen7322151311
9Go Ahead7241161410
10Heerenveen72321199
11NEC722312138
12Sparta712410175
13Telstar71245125
14Cambuur712410195
15Utrecht712411245
16PEC71156204
17ADO70257172
18Willem II70256202

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAjaxN.E.C. Nijmegen
Minuut 0-1503
Minuut 15-3011
Minuut 30-4540
Minuut 45-6021
Minuut 60-7560
Minuut 75-9031

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAjaxN.E.C. Nijmegen
Minuut 0-1002
Minuut 10-2001
Minuut 30-4011
Minuut 40-5030
Minuut 50-6020
Minuut 70-8011
Minuut 80-9040