Eredivisie
Ajax
Ajax
5 november 2023
16.45
sc Heerenveen

Ajax - sc Heerenveen: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt Ajax tegen sc Heerenveen. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Ajax heeft historisch het overwicht maar Heerenveen lijkt in betere vorm. Kunnen de Amsterdammers dit doortrekken?

Ajax

Ajax - sc Heerenveen: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt Ajax tegen sc Heerenveen. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Ajax heeft historisch het overwicht maar Heerenveen lijkt in betere vorm. Kunnen de Amsterdammers dit doortrekken?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze tien keer tegen elkaar. Ajax won negen wedstrijden en éénmaal was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Heerenveen op papier beter dan Ajax. De ploeg uit Heerenveen won één keer, verloor drie wedstrijden en speelde één keer gelijk. De recordkampioen won éénmaal, verloor vier duels en speelde niet gelijk.

Ajax - sc Heerenveen
Eredivisie
5 november 2023
16.45, Johan Cruijff ArenA
Scheidsrechter, Sander van der Eijk

Terugkijkend: Ajax wint meer onderlinge duels dan Heerenveen

De 36-voudig landskampioen en de Superfriezen kwamen elkaar sinds 2018 tienmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen 48 goals, gemiddeld 4,8 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk 24 doelpunten. Gemiddeld zijn dit 2,4 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 65 keer op goal geschoten, gemiddeld 6,5 keer per wedstrijd. de Amsterdammers schoten het vaakst op doel, namelijk 35 keer.
  • Er werden vijf goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. De Amsterdammers maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk driemaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
12-03-2023Heerenveen
Ajax
2-4
10-09-2022Ajax
Heerenveen
5-0
11-05-2022Ajax
Heerenveen
5-0
16-10-2021Heerenveen
Ajax
0-2
04-04-2021Heerenveen
Ajax
1-2
18-10-2020Ajax
Heerenveen
5-1
07-03-2020Heerenveen
Ajax
1-3
14-09-2019Ajax
Heerenveen
4-1
20-01-2019Ajax
Heerenveen
4-4
20-10-2018Heerenveen
Ajax
0-4

De 36-voudig landskampioen zonder richting

De ploeg uit Amsterdam kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. Ajax boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Volendam. Het werd 2-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Ajacieden één duel en verloren er vier In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Ajax de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Ajax:

  • maakte vijftien doelpunten in negen competitieduels, een gemiddelde van 1,67.
  • scoorde thuis zeven keer en uit achtmaal.
  • spelers schoten 37 keer op goal, gemiddeld 4,11 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Ajax in deze competitie:

DatumTeamsStand
02-11-2023Ajax
Volendam
2-0
29-10-2023PSV
Ajax
5-2
22-10-2023Utrecht
Ajax
4-3
08-10-2023Ajax
AZ
1-2
27-09-2023Ajax
Feyenoord
0-4

Spelerstats Ajax:

  • Steven Bergwijn is met vier goals de topscorer van de Ajacieden in deze competitie.
  • Chuba Akpom maakte één goal uit een kopbal.
  • Mohammed Kudus scoorde éénmaal met de linkervoet.
  • Steven Bergwijn scoorde viermaal met de rechtervoet.
  • Borna Sosa gaf drie keer een assist.

Spelers van de Ajacieden met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Steven Bergwijn4103630
Brian Brobbey3102770
Kristian Hlynsson2000356
Branco van den Boomen2000535
Mohammed Kudus1100180
Jakov Medic1000269
Davy Klaassen100061
Chuba Akpom1000144
Borna Sosa0301225
Jorrel Hato0102810
Anass Salah-Eddine0100185
Steven Berghuis0100351
Benjamin Tahirovic0102417
Carlos Forbs0100380
Jay Gorter0000582
Diant Ramaj0000198
Gerónimo Rulli000032
Gastón Ávila0001265
Anton Gaaei0000421
Devyne Rensch0001391
Josip Sutalo0000540
Owen Wijndal000048
Sivert Mannsverk000045
Kenneth Taylor0001596
Silvano Vos0002176
Mika Godts000052
Ar'jany Martha000065
Georges Mikautadze0000168
Amourricho van Axel Dongen000051

Heerenveen scoort weinig

De Heerenveners scoorden de laatste vijf duels slechts 0,8 doelpunten gemiddeld per wedstrijd. Heerenveen boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Heracles. Het werd 3-0. De afgelopen vijf competitieduels won ‘t Fean één wedstrijd, verloor driemaal en speelde één keer gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Heerenveen de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats sc Heerenveen:

  • scoorde dertien goals deze competitie in tien wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,3.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden acht van deze goals en uit vijf doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 35 keer op goal. Dit is gemiddeld 3,5 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Heerenveen in deze competitie:

DatumTeamsStand
28-10-2023Heerenveen
Heracles
3-0
21-10-2023AZ
Heerenveen
3-0
07-10-2023Heerenveen
NEC
1-1
30-09-2023Twente
Heerenveen
1-0
23-09-2023Heerenveen
Excelsior
0-3

Spelerstats sc Heerenveen:

  • Osame Sahraoui is met vier goals de topscorer van de Heerenveners in deze competitie.
  • Pawel Bochniewicz maakte twee goals uit een kopbal.
  • Osame Sahraoui maakte drie goals met de linkervoet.
  • Luuk Brouwers scoorde twee keer met de rechtervoet.
  • Simon Olsson gaf tweemaal een assist.

Spelers van ‘t Fean met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Osame Sahraoui4100768
Pawel Bochniewicz2000733
Luuk Brouwers2002590
Simon Olsson1200865
Charlie Webster101086
Daniel Karlsbakk1000138
Ion Nicolaescu1000424
Patrik Wålemark1001299
Mats Köhlert0103900
Syb van Ottele0101541
Thom Haye0111720
Anas Tahiri0100519
Melle Joop Witteveen010044
Andries Noppert0000900
Hussein Ali0000481
Denzel Hall0001316
Sven van Beek0001459
Oliver Braude0000131
Djenahro Nunumete000045
Pelle van Amersfoort0000423
Espen van Ee000041
Ché Nunnely0000487

De competitiestanden van de Eredivisie op 03-11-2023

TeamGesWGVDVDTPt
1PSV10100035530
2AZ981025425
3Twente1081121725
4Feyenoord1072133823
5Go Ahead10433171515
6Sparta10433121315
7Excelsior10343171813
8Heracles10334142212
9PEC10325121711
10Heerenveen10316132110
11Fortuna1024481710
12NEC923414169
13RKC93067179
14Almere City102358199
15Ajax922515218
16Vitesse102267168
17Volendam1021711217
18Utrecht102178207

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAjaxsc Heerenveen
Minuut 0-1512
Minuut 15-3001
Minuut 30-4510
Minuut 45-6030
Minuut 60-7521
Minuut 75-9010

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAjaxsc Heerenveen
Minuut 0-1001
Minuut 10-2011
Minuut 30-4001
Minuut 40-5000
Minuut 50-6010
Minuut 70-8030
Minuut 80-9010