Eredivisie
Rood-wit sportshirt met korte mouwen
AZ
25 oktober 2026
20.00
Twente
FC Twente
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

AZ - FC Twente: statistieken Eredivisie

Aanstaande zondag speelt AZ thuis tegen FC Twente in de 10e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Twente lijkt in betere vorm tegen AZ, maar wie trekt er aan het langste eind in het AFAS Stadion?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar veertienmaal tegengekomen. Iedere ploeg won zesmaal en twee wedstrijden eindigden met gelijke stand.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Twente het op papier beter: de ploeg won drie keer, verloor één wedstrijd en speelde één keer gelijk. AZ won tweemaal, éénmaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

AZ - FC Twente
Eredivisie
25 oktober 2026
20.00, AFAS Stadion

Terugkijkend: teams opgewassen tegen elkaar

De club uit Alkmaar en de Tukkers kwamen elkaar sinds 2018 veertienmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen 41 goals, gemiddeld 2,93 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de eerste helft, namelijk negentien goals. Dit is een gemiddelde van 1,36 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 75 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,36 schoten per wedstrijd. Spelers van Twente schoten het vaakst, namelijk 39 keer.
  • Er werden vijf goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,36. De Enschedeërs maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk driemaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
03-05-2026AZ
Twente
2-2
30-11-2025Twente
AZ
1-0
14-05-2025Twente
AZ
2-3
21-12-2024AZ
Twente
1-0
05-05-2024AZ
Twente
2-1
13-01-2024Twente
AZ
2-1
19-03-2023Twente
AZ
2-1
11-09-2022AZ
Twente
1-1
13-03-2022AZ
Twente
0-1
23-09-2021Twente
AZ
3-1
13-03-2021AZ
Twente
4-1
13-12-2020Twente
AZ
1-3
15-02-2020Twente
AZ
2-0
02-11-2019AZ
Twente
3-0

De club uit Alkmaar zonder richting

De ploeg van Leeroy Echteld kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. Het vorige duel speelde AZ gelijk tegen Cambuur. Het werd 2-2. De afgelopen vijf competitieduels won de club uit Alkmaar twee wedstrijden, verloor éénmaal en speelde twee keer gelijk. AZ hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats AZ:

  • maakte twintig doelpunten in negen competitieduels, een gemiddelde van 2,22.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden negen van deze goals en uit elf doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 38 keer op goal. Dit is gemiddeld 4,22 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van AZ in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-10-2026Cambuur
AZ
2-2
10-10-2026Feyenoord
AZ
2-0
20-09-2026AZ
Telstar
1-0
11-09-2026AZ
Willem II
1-1
06-09-2026Heerenveen
AZ
2-3

Spelerstats AZ:

  • Ro-Zangelo Daal is de topscorer van de club uit Alkmaar deze competitie, met vijf doelpunten.
  • Mexx Meerdink scoorde drie keer met de linkervoet.
  • Ro-Zangelo Daal maakte vijf goals met de rechtervoet.
  • Mateo Chávez gaf drie keer een assist.

Spelers van de tweevoudig landskampioen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Ro-Zangelo Daal5002740
Mexx Meerdink4200742
Jizz Hornkamp200078
Ayoub Oufkir2003226
Mateo Chávez1301714
Calvin Stengs1200490
Peer Koopmeiners1100805
Dave Kwakman1100584
Lewis Schouten1002810
Jordy Clasie1000321
Weslley Patati1001347
Valdemar Byskov0200126
Kees Smit0200343
Wouter Goes0102784
Jari De Busser0000810
Mees de Wit000099
Elijah Dijkstra0000748
Rion Ichihara000011
Denso Kasius000023
Seiya Maikuma000050
Hessel de Wit000019
Jerolldino Bergraaf00002
Bendegúz Kovács000041
Troy Parrott000034

De Trots van het Oosten zonder richting

De Trots van het Oosten kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. Het vorige duel verloor Twente van Utrecht. Het werd 1-2. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Enschede drie wedstrijden, verloor éénmaal en speelde één keer gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield Twente de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Twente:

  • scoorde zeventien goals deze competitie in negen wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,89.
  • scoorde thuis tien keer en uit zevenmaal.
  • spelers schoten 47 keer op goal, gemiddeld 5,22 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Twente in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-10-2026Twente
Utrecht
1-2
10-10-2026Fortuna
Twente
1-1
20-09-2026Twente
PSV
3-2
12-09-2026Twente
ADO
2-0
09-09-2026Twente
Telstar
1-0

Spelerstats FC Twente:

  • Wout Weghorst is met vier goals de topscorer van de Tukkers in deze competitie.
  • Robin Pröpper maakte één goal uit een kopbal.
  • Marko Pjaca en Younes Taha scoorden ieder twee keer met de linkervoet.
  • Wout Weghorst scoorde vier keer met de rechtervoet.

Spelers van de Enschedeërs met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Wout Weghorst4201788
Daouda Weidmann3100628
Younes Taha2201559
Robin Pröpper2000696
Marko Pjaca2000457
Sondre Ørjasæter1201586
Daan Rots1101453
Ruud Nijstad1000720
Joël Drommel0100270
Aske Adelgaard0100491
Max Bruns0101456
Bart van Rooij0101784
Ramiz Zerrouki0101797
Lars Unnerstall0000540
Krzysztof Kurowski000014
Guilherme Peixoto000028
Jordy Bawuah000015
Kristian Hlynsson0000133
Mathias Kjølø000023
Thomas van den Belt0000224
Sam Lammers000023
Filip Thorvaldsen0000182
Lucas Vennegoor of Hesselink000081

De competitiestanden van de Eredivisie op 23-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord9720311023
2AZ9621201020
3PSV9612271219
4Ajax9531271218
5Twente9522171017
6Fortuna9432161715
7Groningen9423221914
8Heerenveen9333151112
9Go Ahead9252202111
10Excelsior9324161811
11Utrecht9324162611
12NEC9243151610
13Sparta923416229
14Cambuur923413219
15PEC921610227
16Telstar913510186
17ADO913511206
18Willem II90279262

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAZFC Twente
Minuut 0-1511
Minuut 15-3021
Minuut 30-4511
Minuut 45-6000
Minuut 60-7513
Minuut 75-9022

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAZFC Twente
Minuut 0-1010
Minuut 10-2011
Minuut 30-4011
Minuut 40-5011
Minuut 50-6000
Minuut 70-8000
Minuut 80-9012