Eredivisie
Excelsior
1 november 2026
14.30
Twente
FC Twente
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Excelsior

Excelsior - FC Twente: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt Excelsior tegen FC Twente. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Twente in het voordeel tegen Excelsior. Wat wordt de uitkomst in Stadion Woudestein?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar zesmaal tegengekomen. Van deze duels won de ploeg van Ruben den Uil éénmaal, de ploeg van John van den Brom won er drie en twee keer was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Twente op papier beter dan Excelsior. De ploeg uit Enschede won drie keer, verloor één wedstrijd en speelde één keer gelijk. De ploeg van Ruben den Uil won niet, verloor vier duels en speelde éénmaal gelijk.

Excelsior - FC Twente
Eredivisie
1 november 2026
14.30, Stadion Woudestein

Terugblik: Twente wint onderlinge duels vaker dan Excelsior

De ploeg van Ruben den Uil en de Enschedeërs troffen elkaar vanaf 2018 zes keer in de Eredivisie:
  • Er vielen veertien goals, gemiddeld 2,33 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de eerste helft, namelijk acht goals. Dit is een gemiddelde van 1,33 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 37 keer op goal geschoten, gemiddeld 6,17 keer per wedstrijd. Spelers van Twente schoten het vaakst, namelijk 25 keer.
  • Er werden drie goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. Twente scoorde met twee kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
24-01-2026Twente
Excelsior
0-0
30-08-2025Excelsior
Twente
1-0
10-02-2024Excelsior
Twente
0-3
08-12-2023Twente
Excelsior
4-2
01-04-2023Excelsior
Twente
0-0
31-08-2022Twente
Excelsior
4-0

De ploeg van Ruben den Uil al een tijd zonder winst

De ploeg uit Kralingen heeft het zwaar en kan de laatste zes duels geen overwinning boeken. Het vorige duel verloor Excelsior van Fortuna. Het werd 0-1. De afgelopen vijf competitieduels verloor de ploeg van Ruben den Uil vier wedstrijden en speelde er één gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield Excelsior de nul. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats Excelsior:

  • maakte zestien doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 1,6.
  • scoorde thuis vijf keer en uit elfmaal.
  • de spelers schoten in totaal 21 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,1 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Excelsior in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-10-2026Fortuna
Excelsior
1-0
16-10-2026Heerenveen
Excelsior
4-0
11-10-2026Excelsior
Groningen
1-5
19-09-2026Ajax
Excelsior
2-2
13-09-2026Excelsior
Utrecht
1-2

Spelerstats Excelsior:

  • Irakli Yegoian scoorde drie keer met de rechtervoet.
  • Irakli Yegoian gaf vijf keer een assist.

Spelers van de Kralingers met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Irakli Yegoian3502885
Aymen Sliti3100592
David Garden3000659
Noah Naujoks2000149
Rick Meissen1001900
Casper Widell1000826
Lennard Hartjes1001879
Valentin Sulzbacher100292
Nesto Groen1001165
Simon Janssen0301638
Stijn van Gassel0100900
Ilano Silva Timas0100228
Gyan de Regt010085
Ágúst Orri Thorsteinsson0102531
Kasey Bos0000248
Eric da Silva Moreira0000445
Nolan Martens0000120
Jan Plug0002900
Osman Turay000080
Guilliano Cairo000015
Yacqub Finey000011
Daniël van Vianen0001372
Mario Domínguez0001108
Alireza Jahanbakhsh0000115

Twente kleurloos

De Tukkers geven laatste wedstrijden weinig richting. De vorige competitiewedstrijd won Twente van AZ met 2-0. De afgelopen vijf competitieduels won De Trots van het Oosten drie wedstrijden, verloor éénmaal en speelde één keer gelijk. Twente hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Twente:

  • maakte negentien doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 1,9.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden tien van deze goals en uit negen doelpunten.
  • spelers schoten 50 keer op goal, gemiddeld 5 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Twente in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-10-2026AZ
Twente
0-2
18-10-2026Twente
Utrecht
1-2
10-10-2026Fortuna
Twente
1-1
20-09-2026Twente
PSV
3-2
12-09-2026Twente
ADO
2-0

Spelerstats FC Twente:

  • Wout Weghorst is met vier goals de topscorer van de Enschedeërs in deze competitie.
  • Robin Pröpper maakte één goal uit een kopbal.
  • Marko Pjaca en Younes Taha maakten ieder twee goals met de linkervoet.
  • Wout Weghorst scoorde vier keer met de rechtervoet.
  • Younes Taha gaf driemaal een assist.

Spelers van de Tukkers met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Wout Weghorst4201861
Daouda Weidmann3110716
Younes Taha2301644
Sondre Ørjasæter2201671
Robin Pröpper2001786
Marko Pjaca2000463
Daan Rots1101543
Ruud Nijstad1000810
Lucas Vennegoor of Hesselink100099
Joël Drommel0200360
Aske Adelgaard0100581
Max Bruns0101456
Bart van Rooij0101857
Ramiz Zerrouki0101887
Lars Unnerstall0000540
Krzysztof Kurowski000014
Guilherme Peixoto000028
Jordy Bawuah000016
Kristian Hlynsson0000133
Mathias Kjølø000023
Michal Rosiak000018
Thomas van den Belt0000230
Sam Lammers000023
Filip Thorvaldsen0000182

De competitiestanden van de Eredivisie op 30-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord10730321124
2Ajax10631291321
3PSV10622281320
4Twente10622191020
5AZ10622201220
6Fortuna10532171718
7Heerenveen10433181315
8Groningen10433242115
9Go Ahead10352232314
10Cambuur10334192212
11Utrecht10334172712
12NEC10253171811
13Excelsior10325161911
14Sparta1023517249
15PEC1022611238
16Telstar1013612216
17ADO1013613236
18Willem II1002810322

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalExcelsiorFC Twente
Minuut 0-1501
Minuut 15-3001
Minuut 30-4511
Minuut 45-6000
Minuut 60-7512
Minuut 75-9013

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalExcelsiorFC Twente
Minuut 0-1000
Minuut 10-2001
Minuut 30-4001
Minuut 40-5011
Minuut 50-6000
Minuut 70-8000
Minuut 80-9011