Eredivisie
FC_Groningen
FC Groningen
18 oktober 2026
16.45
Ajax
Ajax
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
fc-groningen-fans

FC Groningen - Ajax: statistieken Eredivisie

FC Groningen treft Ajax in Groningen voor de Eredivisie. Wij hebben de cijfers naast elkaar gezet, om jouw weddenschappen beter te maken. Op basis van de vorige ontmoetingen lijkt Ajax in het voordeel tegen Groningen. Wat wordt het deze keer in de Euroborg?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze veertien keer tegen elkaar. Van deze duels won de groen-witte formatie driemaal, de 36-voudig landskampioen won er tien en één keer was het gelijkspel.

De afgelopen vijf competitiewedstrijden lijken de resultaten van de twee clubs op elkaar: de ploegen wonnen ieder twee keer en verloren één wedstrijd.

FC Groningen - Ajax
Eredivisie
18 oktober 2026
16.45, Euroborg

Terugkijkend: Ajax wint meer onderlinge duels dan Groningen

De groen-witte formatie en de Ajacieden kwamen elkaar sinds 2018 veertienmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er werden 47 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,36 goals per duel.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk 29 doelpunten. Gemiddeld zijn dit 2,07 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 99 keer op goal geschoten, gemiddeld 7,07 keer per wedstrijd. Spelers van Ajax schoten het vaakst, namelijk 63 keer.
  • Er werden zeven goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. Ajax scoorde met vijf kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
07-03-2026Groningen
Ajax
3-1
02-12-2025Ajax
Groningen
2-0
14-05-2025Groningen
Ajax
2-2
06-10-2024Ajax
Groningen
3-1
16-05-2023Groningen
Ajax
2-3
14-08-2022Ajax
Groningen
6-1
02-04-2022Groningen
Ajax
1-3
25-09-2021Ajax
Groningen
3-0
07-03-2021Ajax
Groningen
3-1
04-10-2020Groningen
Ajax
1-0
26-01-2020Groningen
Ajax
2-1
28-09-2019Ajax
Groningen
2-0
20-04-2019Groningen
Ajax
0-1
15-09-2018Ajax
Groningen
3-0

Groningen scoort veel

De Groningers scoorden de laatste vijf duels gemiddeld 2,6 doelpunten. De vorige competitiewedstrijd won Groningen van Excelsior met 5-1. De afgelopen vijf competitieduels won de groen-witte formatie twee wedstrijden, verloor éénmaal en speelde twee keer gelijk. Groningen hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats FC Groningen:

  • maakte twintig doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 2,5.
  • scoorde thuis negen keer en uit elfmaal.
  • spelers schoten 29 keer op goal, gemiddeld 3,62 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Groningen in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026Excelsior
Groningen
1-5
18-09-2026Groningen
PEC
3-0
12-09-2026Go Ahead
Groningen
1-1
06-09-2026Groningen
Twente
2-2
28-08-2026Groningen
Fortuna
2-3

Spelerstats FC Groningen:

  • Thom van Bergen en Brynjólfur Willumsson zijn de topscorers van De Trots van het Noorden deze competitie, met ieder vijf doelpunten.
  • Thom van Bergen scoorde minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Nils Eggens scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Thom van Bergen maakte drie goals met de linkervoet.
  • Brynjólfur Willumsson scoorde vijfmaal met de rechtervoet.
  • David van der Werff gaf driemaal een assist.

Spelers van de groen-witte formatie met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Thom van Bergen5200715
Brynjólfur Willumsson5000600
David van der Werff2302652
Tygo Land2101551
Marco Rente2000215
Jorg Schreuders1100675
Nils Eggens100045
Pelle Clement0200668
Etienne Vaessen0101720
Thijmen Blokzijl0100720
Nikolas Brandis000049
Mark Csinger0002464
Hans Hateboer000097
Tyrique Mercera000020
Jesper Mosselaar00001
Wouter Prins0000483
Elvis van der Laan0000175
Tika de Jonge0000713
Travis Hernes000140
Alvin Nordin000015
Ryan Metu000016
Jacob Ondrejka0001245
Oskar Zawada000078

De Ajacieden scoren veel

De ploeg uit Amsterdam scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 2,8 goals per wedstrijd. De vorige competitiewedstrijd speelde Ajax gelijk tegen NEC (1-1). De afgelopen vijf competitieduels won de recordkampioen twee wedstrijden, verloor éénmaal en speelde twee keer gelijk. Ajax hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Ajax:

  • maakte 22 doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 2,75.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden elf van deze goals en uit elf doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 40 keer op goal. Dit is gemiddeld 5 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Ajax in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Ajax
NEC
1-1
19-09-2026Ajax
Excelsior
2-2
15-09-2026Ajax
Willem II
5-1
12-09-2026Fortuna
Ajax
1-5
05-09-2026Ajax
PSV
1-3

Spelerstats Ajax:

  • Julian Brandt en Tolu Arokodare zijn de topscorers van de 36-voudig landskampioen deze competitie, met ieder vier doelpunten.
  • Tolu Arokodare scoorde minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Julian Brandt scoorde tweemaal met de linkervoet.
  • Tolu Arokodare maakte drie goals met de rechtervoet.
  • Oscar Gloukh gaf viermaal een assist.

Spelers van Ajax met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Tolu Arokodare4100350
Julian Brandt4000533
Davy Klaassen3002460
Kasper Dolberg2300331
Oscar Gloukh1401510
Steven Berghuis1202406
Thilo Kehrer1100353
Jorthy Mokio1102525
Viktor Tsyhankov1100209
Youri Baas1002655
Abdellah Ouazane1003306
Marcos Leonardo1000123
Caio Henrique0101489
Lucas Rosa0101343
Mika Godts010030
Maarten Paes000090
Marc-André ter Stegen0000630
Aaron Bouwman0001373
Anton Gaaei0001360
Dies Janse0000104
Jofre Torrents00009
Owen Wijndal0000215
Sofyan Amrabat0000266
Youri Regeer0001151
Simon Adingra000031
Oliver Edvardsen0000109

De competitiestanden van de Eredivisie op 16-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord862027720
2PSV8611261019
3AZ861118819
4Twente852116817
5Ajax8431221015
6Groningen8422201414
7Fortuna8422141514
8Go Ahead8251191711
9Excelsior8323161411
10Heerenveen823311119
11NEC823313149
12Cambuur822411198
13Utrecht822414258
14Sparta813413206
15Telstar81347146
16PEC81166214
17ADO80359193
18Willem II80267232

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC GroningenAjax
Minuut 0-1511
Minuut 15-3041
Minuut 30-4523
Minuut 45-6001
Minuut 60-7535
Minuut 75-9002

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC GroningenAjax
Minuut 0-1011
Minuut 10-2020
Minuut 30-4021
Minuut 40-5012
Minuut 50-6012
Minuut 70-8000
Minuut 80-9033