Eredivisie
FC_Groningen
FC Groningen
1 november 2026
16.45
Sparta Rotterdam
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
fc-groningen-fans

FC Groningen - Sparta Rotterdam: statistieken Eredivisie

Komende zondag staat FC Groningen tegen Sparta Rotterdam op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Sparta heeft historisch het overwicht maar Groningen lijkt in betere vorm. Kunnen de Spartanen dit doortrekken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar twaalfmaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won Groningen vier keer, Sparta won er zeven en één keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Groningen op papier beter dan Sparta. De ploeg uit Groningen won twee keer, verloor één wedstrijd en speelde twee keer gelijk. De ploeg uit Spangen won éénmaal, verloor drie duels en speelde éénmaal gelijk.

FC Groningen - Sparta Rotterdam
Eredivisie
1 november 2026
16.45, Euroborg

Terugkijkend: Sparta wint meer onderlinge duels dan Groningen

De Trots van het Noorden en de Spartanen troffen elkaar vanaf 2018 twaalf keer in de Eredivisie:
  • Er werden 32 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,67 goals per duel.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk 21 doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,75 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 57 keer op goal geschoten, gemiddeld 4,75 keer per wedstrijd. Spelers van Sparta schoten het vaakst, namelijk 33 keer.
  • Er werden zes goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. De Kasteelheren maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk viermaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
31-01-2026Sparta
Groningen
2-0
19-10-2025Groningen
Sparta
0-2
02-02-2025Sparta
Groningen
1-0
09-11-2024Groningen
Sparta
1-0
28-05-2023Groningen
Sparta
0-5
17-09-2022Sparta
Groningen
2-1
07-05-2022Groningen
Sparta
1-2
17-10-2021Sparta
Groningen
1-1
02-05-2021Groningen
Sparta
1-2
19-12-2020Sparta
Groningen
2-3
16-02-2020Sparta
Groningen
1-2
20-10-2019Groningen
Sparta
2-0

Groningen scoort veel

De groen-witte formatie scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 2,6 goals per wedstrijd. Het vorige duel speelde Groningen gelijk tegen NEC. Het werd 2-2. De afgelopen vijf competitieduels won de groen-witte formatie twee wedstrijden, verloor éénmaal en speelde twee keer gelijk. Groningen hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats FC Groningen:

  • maakte 24 doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 2,4.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden elf van deze goals en uit dertien doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 32 keer op goal. Dit is gemiddeld 3,2 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Groningen in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-10-2026NEC
Groningen
2-2
18-10-2026Groningen
Ajax
2-5
11-10-2026Excelsior
Groningen
1-5
18-09-2026Groningen
PEC
3-0
12-09-2026Go Ahead
Groningen
1-1

Spelerstats FC Groningen:

  • Brynjólfur Willumsson is met acht goals de topscorer van de Groningers in deze competitie.
  • Brynjólfur Willumsson scoorde minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Nils Eggens en Brynjólfur Willumsson maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Thom van Bergen scoorde driemaal met de linkervoet.
  • Brynjólfur Willumsson maakte zeven goals met de rechtervoet.
  • Thom van Bergen en David van der Werff gaven driemaal een assist.

Spelers van De Trots van het Noorden met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Brynjólfur Willumsson8001755
Thom van Bergen6301895
David van der Werff2303811
Marco Rente2100388
Tygo Land2101578
Jorg Schreuders1100855
Nils Eggens100071
Pelle Clement0200848
Etienne Vaessen0101900
Thijmen Blokzijl0100900
Nikolas Brandis000049
Mark Csinger0002560
Hans Hateboer0001277
Tyrique Mercera000020
Jesper Mosselaar00001
Wouter Prins0000510
Elvis van der Laan0000175
Tika de Jonge0000869
Travis Hernes000154
Alvin Nordin000015
Ryan Metu000025
Jacob Ondrejka0001312
Oskar Zawada000078

Sparta kleurloos

De Spartanen geven laatste wedstrijden weinig richting. De vorige competitiewedstrijd verloor Sparta van Ajax met 1-2. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Spartanen één duel, verloren driemaal en speelden één keer gelijk. Sparta hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats Sparta Rotterdam:

  • scoorde zeventien goals deze competitie in tien wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,7.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden negen van deze goals en uit acht doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 30 keer op goal. Dit is gemiddeld 3 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Sparta in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-10-2026Sparta
Ajax
1-2
17-10-2026Sparta
Willem II
3-2
10-10-2026Go Ahead
Sparta
3-3
19-09-2026Sparta
Heerenveen
0-4
13-09-2026PSV
Sparta
4-1

Spelerstats Sparta Rotterdam:

  • Milan Zonneveld is de topscorer van de ploeg van Maurice Steijn deze competitie, met zes doelpunten.
  • Jens Toornstra scoorde minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Milan Zonneveld maakte twee goals uit een kopbal.
  • Milan Zonneveld scoorde drie keer met de rechtervoet.
  • Bas Kuipers en Isaac Babadi gaven ieder drie keer een assist.

Spelers van de ploeg van Maurice Steijn met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Milan Zonneveld6101677
Jens Toornstra2101425
Lushendry Martes2003882
Marvin Young2001883
Isaac Babadi1302381
Nökkvi Thórisson1100209
Nick Verschuren1000666
Robin van Cruijsen1000425
Casper Terho1001435
Bas Kuipers0302900
Shunsuke Mito0200423
Julian Baas0101465
Joel Ideho0100105
Mitchell van Bergen0101365
Filip Bednarek0000360
Michael Brouwer0000540
Bruno Martins Indi0001725
Teo Quintero0000118
Boyd Reith000019
Cedric Hatenboer0001522
Alwande Roaldsøy000181
Ayoni Santos0000257
Andrej Kostic000081

De competitiestanden van de Eredivisie op 30-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord10730321124
2Ajax10631291321
3PSV10622281320
4Twente10622191020
5AZ10622201220
6Fortuna10532171718
7Heerenveen10433181315
8Groningen10433242115
9Go Ahead10352232314
10Cambuur10334192212
11Utrecht10334172712
12NEC10253171811
13Excelsior10325161911
14Sparta1023517249
15PEC1022611238
16Telstar1013612216
17ADO1013613236
18Willem II1002810322

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC GroningenSparta Rotterdam
Minuut 0-1520
Minuut 15-3012
Minuut 30-4532
Minuut 45-6012
Minuut 60-7531
Minuut 75-9011

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC GroningenSparta Rotterdam
Minuut 0-1010
Minuut 10-2011
Minuut 30-4011
Minuut 40-5021
Minuut 50-6021
Minuut 70-8002
Minuut 80-9031