Eredivisie
Twente
FC Twente
18 oktober 2026
20.00
Rood sportshirt met brede witte diagonale streep
FC Utrecht
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
FC Twente

FC Twente - FC Utrecht: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt FC Twente tegen FC Utrecht. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Utrecht heeft historisch het overwicht maar Twente lijkt in betere vorm. Kunnen de Utrechters dit doortrekken?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze veertien keer tegen elkaar. Van deze wedstrijden won Twente vier keer, Utrecht won er zeven en drie keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Twente het op papier beter: de ploeg won drie keer, verloor nul wedstrijden en speelde twee keer gelijk. Utrecht won tweemaal, tweemaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

FC Twente - FC Utrecht
Eredivisie
18 oktober 2026
20.00, De Grolsch Veste

Terugblik: Utrecht wint onderlinge duels vaker dan Twente

De ploeg van John van den Brom en de Utrechters troffen elkaar vanaf 2018 veertien keer in de Eredivisie:
  • Er werden 31 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,21 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk achttien goals. Dit is een gemiddelde van 1,29 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 74 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,29 schoten per wedstrijd. Spelers van Twente schoten het vaakst, namelijk 41 keer.
  • Er werden twee goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,14. De Utrechters maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk tweemaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
15-03-2026Twente
Utrecht
0-2
07-12-2025Utrecht
Twente
1-1
11-05-2025Twente
Utrecht
2-0
01-09-2024Utrecht
Twente
2-1
18-02-2024Twente
Utrecht
0-1
05-11-2023Utrecht
Twente
1-1
16-04-2023Utrecht
Twente
1-0
22-01-2023Twente
Utrecht
2-0
22-12-2021Utrecht
Twente
1-1
11-09-2021Twente
Utrecht
1-0
25-04-2021Twente
Utrecht
1-2
24-10-2020Utrecht
Twente
2-1
23-02-2020Utrecht
Twente
2-1
01-09-2019Twente
Utrecht
3-1

De ploeg van John van den Brom al een tijd zonder verlies

De ploeg van John van den Brom speelt stabiel. De laatste zeven wedstrijden won de club of werd er gelijk gespeeld. Het vorige duel speelde Twente gelijk tegen Fortuna. Het werd 1-1. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Enschede drie wedstrijden en speelde er twee gelijk. Twente hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Twente:

  • maakte zestien doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 2.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden negen van deze goals en uit zeven doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 43 keer op goal. Dit is gemiddeld 5,38 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Twente in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Fortuna
Twente
1-1
20-09-2026Twente
PSV
3-2
12-09-2026Twente
ADO
2-0
09-09-2026Twente
Telstar
1-0
06-09-2026Groningen
Twente
2-2

Spelerstats FC Twente:

  • Wout Weghorst is met vier goals de topscorer van de Tukkers in deze competitie.
  • Robin Pröpper scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Marko Pjaca en Younes Taha maakten ieder twee goals met de linkervoet.
  • Wout Weghorst maakte vier goals met de rechtervoet.

Spelers van Twente met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Wout Weghorst4201698
Younes Taha2201530
Daouda Weidmann2100538
Robin Pröpper2000634
Marko Pjaca2000412
Sondre Ørjasæter1201496
Daan Rots1101408
Ruud Nijstad1000630
Joël Drommel0100180
Max Bruns0101456
Bart van Rooij0101694
Ramiz Zerrouki0101707
Lars Unnerstall0000540
Aske Adelgaard0000415
Krzysztof Kurowski000014
Guilherme Peixoto000028
Jordy Bawuah000015
Kristian Hlynsson000071
Mathias Kjølø000023
Thomas van den Belt0000195
Sam Lammers000023
Filip Thorvaldsen0000182
Lucas Vennegoor of Hesselink000066

De ploeg van Anthony Correia zonder richting

De Utrechters geven laatste wedstrijden weinig richting. De vorige competitiewedstrijd won Utrecht van Willem II met 3-1. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Domstedelingen twee duels, verloren tweemaal en speelden één keer gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield Utrecht de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Utrecht:

  • scoorde veertien goals deze competitie in acht wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,75.
  • scoorde thuis acht keer en uit zesmaal.
  • de spelers schoten in totaal twintig keer op goal. Dit is gemiddeld 2,5 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Utrecht in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026Utrecht
Willem II
3-1
20-09-2026Feyenoord
Utrecht
5-0
13-09-2026Excelsior
Utrecht
1-2
08-09-2026Utrecht
Go Ahead
3-3
30-08-2026Utrecht
PSV
1-6

Spelerstats FC Utrecht:

  • Artem Stepanov is met vijf goals de topscorer van de Utrechters in deze competitie.
  • Matisse Didden maakte twee goals uit een kopbal.
  • Artem Stepanov maakte twee goals met de linkervoet.
  • Adrian Blake en Artem Stepanov scoorden ieder twee keer met de rechtervoet.

Spelers van de Domstedelingen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Artem Stepanov5002435
Yoann Cathline2201489
Dani de Wit2102685
Adrian Blake2100268
Matisse Didden2000474
Ángel Alarcón1000517
Niklas Vesterlund0200565
Davy van den Berg0201443
Oualid Agougil010082
Vasilis Barkas0001630
Michael Brouwer000090
Mike Eerdhuijzen0000135
Siebe Horemans0001659
Per Kloosterboer000077
Jakov Medic000053
Guus Offerhaus0002275
Neville Ogidi Nwankwo0000173
Nikolas Panagiotou0002360
Ferdinand Pohl0001124
Arthur Zagré0002653
Marius Broholm0001186
Zidane Iqbal000059
Kevin Paredes000072
Joris van Overeem0001250
Emmanuel Chigozie Owen00007
David Min000081
Sem van Duijn0000112

De competitiestanden van de Eredivisie op 16-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord862027720
2PSV8611261019
3AZ861118819
4Twente852116817
5Ajax8431221015
6Groningen8422201414
7Fortuna8422141514
8Go Ahead8251191711
9Excelsior8323161411
10Heerenveen823311119
11NEC823313149
12Cambuur822411198
13Utrecht822414258
14Sparta813413206
15Telstar81347146
16PEC81166214
17ADO80359193
18Willem II80267232

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC TwenteFC Utrecht
Minuut 0-1521
Minuut 15-3000
Minuut 30-4521
Minuut 45-6001
Minuut 60-7531
Minuut 75-9022

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC TwenteFC Utrecht
Minuut 0-1011
Minuut 10-2010
Minuut 30-4000
Minuut 40-5011
Minuut 50-6010
Minuut 70-8001
Minuut 80-9021