Eredivisie
Twente
FC Twente
25 november 2023
18.45
PSV

FC Twente - PSV: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt FC Twente tegen PSV. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Kan de ploeg uit Enschede de winstreeks van de Eindhovenaren doorbreken? We zullen het zien in De Grolsch Veste.

FC Twente

FC Twente - PSV: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt FC Twente tegen PSV. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Kan de ploeg uit Enschede de winstreeks van de Eindhovenaren doorbreken? We zullen het zien in De Grolsch Veste.

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze acht keer tegen elkaar. Van deze wedstrijden won Twente één keer, PSV won er drie en vier keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert PSV op papier beter dan Twente. De equipe van Peter Bosz won vijf keer, verloor nul wedstrijden en speelde nul keer gelijk. De ploeg uit Enschede won tweemaal, verloor nul duels en speelde driemaal gelijk.

FC Twente - PSV
Eredivisie
25 november 2023
18.45, De Grolsch Veste
Scheidsrechter, Allard Lindhout

Terugkijkend: PSV wint meer onderlinge duels dan Twente

De ploeg uit Enschede en de Eindhovenaren troffen elkaar vanaf 2018 acht keer in de Eredivisie:
  • Er werden 29 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,62 goals per duel.
  • Voor rust werden de meeste goals gescoord, namelijk vijftien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,88 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 62 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 7,75 schoten per wedstrijd. de Eindhovenaren schoten het vaakst op doel, namelijk 41 keer.
  • Er werden vier goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. PSV scoorde met vier kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
26-02-2023PSV
Twente
3-1
03-09-2022Twente
PSV
2-1
02-04-2022Twente
PSV
3-3
30-10-2021PSV
Twente
5-2
06-02-2021PSV
Twente
3-0
22-11-2020Twente
PSV
1-1
26-01-2020PSV
Twente
1-1
03-08-2019Twente
PSV
1-1

De Trots van het Oosten al een tijd zonder verlies

De ploeg van Joseph Oosting kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste zeven duels won de club of werd er gelijk gespeeld. De vorige competitiewedstrijd speelde Twente gelijk tegen NEC (3-3). De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Tukkers twee duels en speelden er drie gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Twente de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats FC Twente:

  • maakte 25 doelpunten in twaalf competitieduels, een gemiddelde van 2,08.
  • scoorde thuis dertien keer en uit twaalfmaal.
  • de spelers schoten in totaal 34 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,83 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Twente in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-11-2023Twente
NEC
3-3
05-11-2023Utrecht
Twente
1-1
29-10-2023Twente
Feyenoord
2-1
22-10-2023Heracles
Twente
2-2
08-10-2023Fortuna
Twente
0-3

Spelerstats FC Twente:

  • Sem Steijn is de topscorer van de ploeg van Joseph Oosting deze competitie, met acht doelpunten.
  • Sem Steijn scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Ricky van Wolfswinkel scoorde tweemaal met het hoofd.
  • Sem Steijn maakte vier goals met de linkervoet.
  • Sem Steijn scoorde viermaal met de rechtervoet.
  • Daan Rots gaf vijf keer een assist.

Spelers van de Tukkers met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Sem Steijn8101852
Ricky van Wolfswinkel5002447
Manfred Ugalde3303842
Daan Rots2503950
Michel Vlap2201816
Naci Ünüvar1200100
Michal Sadílek1113966
Robin Pröpper1002981
Youri Regeer1001725
Alfons Sampsted0200999
Carel Eiting0101266
Lars Unnerstall00011080
Joshua Brenet0000144
Mees Hilgers0004976
Juliën Mesbahi00007
Mats Rots000069
Gijs Smal0000255
Alec Van Hoorenbeeck0000108
Gijs Besselink000028
Max Bruns0000113
Mathias Kjølø0002834
Younes Taha000189
Mitchell van Bergen0000262

De 24-voudig landskampioen werkt aan winstreeks

De 24-voudig landskampioen timmert aan de weg. De club kon de laatste twaalf duels winnen. PSV boekte de vorige wedstrijd een overwinning op PEC. Het werd 4-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Eindhovenaren alles. In drie van de vijf voorgaande wedstrijden hield PSV de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats PSV:

  • scoorde 45 goals deze competitie in twaalf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 3,75.
  • scoorde thuis 24 keer en uit 21 keer.
  • spelers schoten 70 keer op goal, gemiddeld 5,83 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van PSV in deze competitie:

DatumTeamsStand
12-11-2023PSV
PEC
4-0
04-11-2023Heracles
PSV
0-6
29-10-2023PSV
Ajax
5-2
21-10-2023PSV
Fortuna
3-1
08-10-2023Sparta
PSV
0-4

Spelerstats PSV:

  • Luuk de Jong is met tien goals de topscorer van de Eindhovenaren in deze competitie.
  • Luuk de Jong maakte vier goals uit een kopbal.
  • Joey Veerman gaf zevenmaal een assist.

Spelers van de equipe van Peter Bosz met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Luuk de Jong10501939
Guus Til6300675
Hirving Lozano5200550
Malik Tillman5100321
Noa Lang4100480
Ricardo Pepi3101151
Yorbe Vertessen3100245
Joey Veerman27001000
Johan Bakayoko2600819
Ismael Saibari2101470
André Ramalho2001907
Jerdy Schouten1001720
Jordan Teze0301833
Olivier Boscagli0101916
Sergiño Dest0101549
Patrick van Aanholt0100730
Ibrahim Sangaré0100180
Walter Benitez00001080
Armel Bella-Kotchap0000163
Shurandy Sambo000082
Isaac Babadi0000116
Tygo Land00002
Anwar El Ghazi00004

De competitiestanden van de Eredivisie op 23-11-2023

TeamGesWGVDVDTPt
1PSV12120045536
2Feyenoord1292136929
3Twente12831251127
4AZ1182126626
5Go Ahead12633231621
6Sparta12534171618
7Excelsior12363202115
8PEC12426142114
9Fortuna12345122013
10Heerenveen12417172613
11Almere City12345122213
12Ajax11335212412
13Heracles12336153212
14NEC11254202211
15RKC113088209
16Utrecht1223711239
17Volendam1222815288
18Vitesse122289248

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC TwentePSV
Minuut 0-1521
Minuut 15-3014
Minuut 30-4531
Minuut 45-6016
Minuut 60-7504
Minuut 75-9045

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC TwentePSV
Minuut 0-1001
Minuut 10-2031
Minuut 30-4003
Minuut 40-5020
Minuut 50-6022
Minuut 70-8005
Minuut 80-9003