Eredivisie
FC Utrecht
5 november 2023
12.15
Twente
FC Twente

FC Utrecht - FC Twente: statistieken Eredivisie

Komende zondag staat FC Utrecht tegen FC Twente op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Utrecht heeft historisch het overwicht maar Twente lijkt in betere vorm. Kunnen de Domstedelingen dit doortrekken?

FC Utrecht - FC Twente: statistieken Eredivisie

Komende zondag staat FC Utrecht tegen FC Twente op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Utrecht heeft historisch het overwicht maar Twente lijkt in betere vorm. Kunnen de Domstedelingen dit doortrekken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar achtmaal tegengekomen. Van deze duels won de ploeg van Michael Silberbauer viermaal, de ploeg uit Enschede won er drie en één keer was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Twente op papier beter dan Utrecht. De ploeg van Joseph Oosting won vier keer, verloor nul wedstrijden en speelde één keer gelijk. De ploeg van Michael Silberbauer won éénmaal, verloor drie duels en speelde éénmaal gelijk.

FC Utrecht - FC Twente
Eredivisie
5 november 2023
12.15, Stadion Galgenwaard
Scheidsrechter, Serdar Gözübüyük

Terugkijkend: Utrecht wint meer onderlinge duels dan Twente

De ploeg van Michael Silberbauer en de Tukkers kwamen elkaar sinds 2018 achtmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen negentien goals, gemiddeld 2,38 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk dertien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,62 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 37 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 4,62 schoten per wedstrijd. de Enschedeërs schoten het vaakst op doel, namelijk 21 keer.
  • Éénmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,12. Utrecht scoorde met één kopbal de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
16-04-2023Utrecht
Twente
1-0
22-01-2023Twente
Utrecht
2-0
22-12-2021Utrecht
Twente
1-1
11-09-2021Twente
Utrecht
1-0
25-04-2021Twente
Utrecht
1-2
24-10-2020Utrecht
Twente
2-1
23-02-2020Utrecht
Twente
2-1
01-09-2019Twente
Utrecht
3-1

De ploeg uit Utrecht scoort weinig

De ploeg van Michael Silberbauer scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld slechts 0,8 goals per wedstrijd. De vorige competitiewedstrijd speelde Utrecht gelijk tegen Fortuna (0-0). De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Domstedelingen één duel, verloren driemaal en speelden één keer gelijk. Utrecht hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Utrecht:

  • scoorde acht goals deze competitie in tien wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 0,8.
  • scoorde thuis vijf keer en uit driemaal.
  • de spelers schoten in totaal 27 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,7 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Utrecht in deze competitie:

DatumTeamsStand
28-10-2023Fortuna
Utrecht
0-0
22-10-2023Utrecht
Ajax
4-3
06-10-2023Volendam
Utrecht
1-0
30-09-2023Utrecht
Almere City
0-2
23-09-2023NEC
Utrecht
3-0

Spelerstats FC Utrecht:

  • Ryan Flamingo is met twee goals de topscorer van de Utrechters in deze competitie.
  • Mike van der Hoorn en Victor Jensen scoorden ieder éénmaal met het hoofd.
  • Ryan Flamingo scoorde twee keer met de linkervoet.

Spelers van de ploeg uit Utrecht met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Ryan Flamingo2101662
Oscar Fraulo1103400
Mike van der Hoorn1001529
Victor Jensen1001394
Jens Toornstra1001385
Ole Romeny1000335
Zakaria Labyad0100281
Marouan Azarkan0101393
Isac Lidberg0101276
Mats Seuntjens0102637
Vasilis Barkas0001810
Mattijs Branderhorst000090
Souffian El Karouani0000605
Sean Klaiber0000102
Hugo Novoa0010187
Modibo Sagnan0000590
Hidde ter Avest0000491
Mark van der Maarel0001295
Nick Viergever0011246
Taylor Booth0000163
Can Bozdogan0001846
Zidane Iqbal00008
Yannick Leliendal0000225
Bart Ramselaar000077
Othmane Boussaid0000434
Anthony Descotte0001193
Anastasios Douvikas0000180

Twente al een tijdje ongeslagen

De ploeg uit Enschede speelt stabiel. De laatste vijf wedstrijden won de club of werd er gelijk gespeeld. De vorige competitiewedstrijd won Twente van Feyenoord met 2-1. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg van Joseph Oosting vier wedstrijden en speelde er één gelijk. In drie van de vijf voorgaande wedstrijden hield Twente de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats FC Twente:

  • maakte 21 doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 2,1.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden tien van deze goals en uit elf doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 30 keer op goal. Dit is gemiddeld 3 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Twente in deze competitie:

DatumTeamsStand
29-10-2023Twente
Feyenoord
2-1
22-10-2023Heracles
Twente
2-2
08-10-2023Fortuna
Twente
0-3
30-09-2023Twente
Heerenveen
1-0
27-09-2023Twente
Vitesse
1-0

Spelerstats FC Twente:

  • Sem Steijn en Ricky van Wolfswinkel zijn met vijf goals de topscorers van de Tukkers in deze competitie.
  • Ricky van Wolfswinkel scoorde tweemaal met het hoofd.
  • Sem Steijn maakte drie goals met de linkervoet.
  • Ricky van Wolfswinkel maakte drie goals met de rechtervoet.
  • Daan Rots gaf vijf keer een assist.

Spelers van de Enschedeërs met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Sem Steijn5101691
Ricky van Wolfswinkel5002398
Daan Rots2503814
Manfred Ugalde2301691
Michel Vlap2101660
Naci Ünüvar1200100
Michal Sadílek1103900
Robin Pröpper1002872
Youri Regeer1001670
Alfons Sampsted0200866
Carel Eiting0101174
Lars Unnerstall0001900
Joshua Brenet0000125
Mees Hilgers0003796
Juliën Mesbahi00007
Mats Rots000069
Gijs Smal000075
Alec Van Hoorenbeeck000036
Gijs Besselink000028
Max Bruns0000113
Mathias Kjølø0002678
Younes Taha000173
Mitchell van Bergen0000207

De competitiestanden van de Eredivisie op 03-11-2023

TeamGesWGVDVDTPt
1PSV10100035530
2AZ981025425
3Twente1081121725
4Feyenoord1072133823
5Go Ahead10433171515
6Sparta10433121315
7Excelsior10343171813
8Heracles10334142212
9PEC10325121711
10Heerenveen10316132110
11Fortuna1024481710
12NEC923414169
13RKC93067179
14Almere City102358199
15Ajax922515218
16Vitesse102267168
17Volendam1021711217
18Utrecht102178207

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC UtrechtFC Twente
Minuut 0-1502
Minuut 15-3001
Minuut 30-4512
Minuut 45-6011
Minuut 60-7511
Minuut 75-9002

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC UtrechtFC Twente
Minuut 0-1000
Minuut 10-2003
Minuut 30-4000
Minuut 40-5002
Minuut 50-6021
Minuut 70-8000
Minuut 80-9001