Eredivisie
Rood sportshirt met brede witte diagonale streep
FC Utrecht
24 oktober 2026
16.30
Pec zwolle
PEC Zwolle
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Uitzicht op het stadion van FC Utrecht met groene grasmat en lege tribunes.

FC Utrecht - PEC Zwolle: statistieken Eredivisie

FC Utrecht treft PEC Zwolle in Utrecht voor de Eredivisie. Wij hebben de cijfers naast elkaar gezet, om jouw weddenschappen beter te maken. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Utrecht in het voordeel tegen PEC. Wat wordt de uitkomst in Stadion Galgenwaard?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze veertien keer tegen elkaar. Van deze duels won de ploeg van Anthony Correia zesmaal, de formatie van Henry van der Vegt won er twee en zes keer was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Utrecht op papier beter dan PEC. De ploeg uit Utrecht won drie keer, verloor één wedstrijd en speelde één keer gelijk. De club uit Zwolle won éénmaal, verloor drie duels en speelde éénmaal gelijk.

FC Utrecht - PEC Zwolle
Eredivisie
24 oktober 2026
16.30, Stadion Galgenwaard

Terugblik: Utrecht wint onderlinge duels vaker dan PEC

De ploeg van Anthony Correia en de Zwollenaren troffen elkaar vanaf 2018 veertien keer in de Eredivisie:
  • Er werden 53 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,79 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 34 goals. Dit is een gemiddelde van 2,43 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 80 keer op goal geschoten, gemiddeld 5,71 keer per wedstrijd. Spelers van Utrecht schoten het vaakst, namelijk 43 keer.
  • Er werden zeven goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. Utrecht scoorde met zes kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
22-02-2026Utrecht
PEC
1-1
31-08-2025PEC
Utrecht
0-2
01-02-2025PEC
Utrecht
3-3
11-08-2024Utrecht
PEC
1-0
03-04-2024Utrecht
PEC
5-1
27-08-2023PEC
Utrecht
1-0
07-05-2022PEC
Utrecht
1-1
25-09-2021Utrecht
PEC
5-1
30-01-2021Utrecht
PEC
3-3
21-11-2020PEC
Utrecht
1-1
17-01-2020PEC
Utrecht
3-3
11-08-2019Utrecht
PEC
3-1
03-02-2019PEC
Utrecht
4-3
19-08-2018Utrecht
PEC
2-0

De Utrechters scoren veel

De ploeg uit Utrecht scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 2 goals per wedstrijd. De vorige competitiewedstrijd won Utrecht van Twente met 2-1. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Utrecht drie wedstrijden, verloor éénmaal en speelde één keer gelijk. Utrecht hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Utrecht:

  • maakte zestien doelpunten in negen competitieduels, een gemiddelde van 1,78.
  • scoorde thuis acht keer en uit achtmaal.
  • spelers schoten 23 keer op goal, gemiddeld 2,56 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Utrecht in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-10-2026Twente
Utrecht
1-2
11-10-2026Utrecht
Willem II
3-1
20-09-2026Feyenoord
Utrecht
5-0
13-09-2026Excelsior
Utrecht
1-2
08-09-2026Utrecht
Go Ahead
3-3

Spelerstats FC Utrecht:

  • Artem Stepanov is met vijf goals de topscorer van de Utrechters in deze competitie.
  • Ángel Alarcón scoorde minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Matisse Didden scoorde tweemaal met het hoofd.
  • Artem Stepanov maakte twee goals met de linkervoet.
  • Ángel Alarcón scoorde driemaal met de rechtervoet.

Spelers van Utrecht met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Artem Stepanov5002435
Ángel Alarcón3000593
Yoann Cathline2201565
Dani de Wit2102775
Adrian Blake2100283
Matisse Didden2000564
Niklas Vesterlund0200655
Arthur Zagré0202743
Davy van den Berg0202467
Oualid Agougil0100149
Vasilis Barkas0001630
Michael Brouwer000090
Sergio Padt000090
Mike Eerdhuijzen0000135
Siebe Horemans0002726
Per Kloosterboer000077
Jakov Medic000053
Guus Offerhaus0002275
Neville Ogidi Nwankwo0000173
Nikolas Panagiotou0002450
Ferdinand Pohl0001124
Marius Broholm0001186
Zidane Iqbal000059
Kevin Paredes000072
Joris van Overeem0001340
Nordin Amrabat000024
Emmanuel Chigozie Owen00007
David Min000081
Sem van Duijn0000127

De club uit Zwolle zonder richting

De Zwollenaren geven laatste wedstrijden weinig richting. PEC boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Go Ahead. Het werd 4-1. De afgelopen vijf competitieduels won de club uit Zwolle één wedstrijd, verloor driemaal en speelde één keer gelijk. PEC hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats PEC Zwolle:

  • maakte tien doelpunten in negen competitieduels, een gemiddelde van 1,11.
  • scoorde thuis vijf keer en uit vijfmaal.
  • de spelers schoten in totaal 29 keer op goal. Dit is gemiddeld 3,22 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van PEC in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-10-2026PEC
Go Ahead
4-1
11-10-2026PEC
Cambuur
0-1
18-09-2026Groningen
PEC
3-0
13-09-2026PEC
Feyenoord
0-7
04-09-2026Sparta
PEC
2-2

Spelerstats PEC Zwolle:

  • Koen Kostons is met vier goals de topscorer van de Zwollenaren in deze competitie.
  • Koen Kostons maakte één goal uit een kopbal.
  • Thijs Oosting maakte twee goals met de linkervoet.
  • Koen Kostons maakte twee goals met de rechtervoet.
  • Dylan Mbayo gaf vier keer een assist.

Spelers van de Zwollenaren met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Koen Kostons4003668
Thijs Oosting2100604
Ibrahim Cissoko1101358
Nick Viergever1000810
Elias Sørensen1000351
Sydney van Hooijdonk1000202
Dylan Mbayo0400684
Damian van der Haar0100382
Tobias Sommer0101799
Jasper Schendelaar0000810
Olivier Aertssen0001789
Jan Bürger000033
Sherel Floranus0013423
Simon Graves0000810
Tijs Velthuis000083
Nick Fichtinger0000148
Gabriël Reiziger0002139
Ryan Thomas0001604
Gilles van der Wal0000105
Odysseus Velanas0000113

De competitiestanden van de Eredivisie op 22-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord9720311023
2AZ9621201020
3PSV9612271219
4Ajax9531271218
5Twente9522171017
6Fortuna9432161715
7Groningen9423221914
8Heerenveen9333151112
9Go Ahead9252202111
10Excelsior9324161811
11Utrecht9324162611
12NEC9243151610
13Sparta923416229
14Cambuur923413219
15PEC921610227
16Telstar913510186
17ADO913511206
18Willem II90279262

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC UtrechtPEC Zwolle
Minuut 0-1500
Minuut 15-3001
Minuut 30-4510
Minuut 45-6022
Minuut 60-7521
Minuut 75-9021

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC UtrechtPEC Zwolle
Minuut 0-1000
Minuut 10-2000
Minuut 30-4001
Minuut 40-5010
Minuut 50-6011
Minuut 70-8011
Minuut 80-9020