Eredivisie
Rood sportshirt met brede witte diagonale streep
FC Utrecht
11 oktober 2026
12.15
Polo met verticale rode, witte en blauwe strepen
Willem II
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Uitzicht op het stadion van FC Utrecht met groene grasmat en lege tribunes.

FC Utrecht - Willem II: statistieken Eredivisie

Aanstaande zondag speelt FC Utrecht thuis tegen Willem II in de 8e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Kijken we naar de vorige onderlinge wedstrijden, dan lijkt Utrecht in het voordeel tegen Willem II. Welke uitslag levert het komende duel op?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze tien keer tegen elkaar. Van deze wedstrijden won Utrecht zeven keer, Willem II won er twee en één keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Utrecht het op papier beter: de ploeg won één keer, verloor twee wedstrijden en speelde twee keer gelijk. Willem II won niet, driemaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

FC Utrecht - Willem II
Eredivisie
11 oktober 2026
12.15, Stadion Galgenwaard

Terugblik: Utrecht wint onderlinge duels vaker dan Willem II

De ploeg van Anthony Correia en de Tricolores kwamen elkaar sinds 2018 tienmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen 36 goals, gemiddeld 3,6 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk negentien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,9 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 54 keer op goal geschoten, gemiddeld 5,4 keer per wedstrijd. de Domstedelingen schoten het vaakst op doel, namelijk 33 keer.
  • Er werden vijf goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. De Domstedelingen maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk driemaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
09-03-2025Willem II
Utrecht
2-3
21-09-2024Utrecht
Willem II
3-2
15-05-2022Willem II
Utrecht
3-0
31-10-2021Utrecht
Willem II
5-1
01-05-2021Utrecht
Willem II
3-2
19-02-2021Willem II
Utrecht
0-6
16-02-2020Willem II
Utrecht
1-1
29-09-2019Utrecht
Willem II
2-0
27-01-2019Utrecht
Willem II
0-1
28-10-2018Willem II
Utrecht
0-1

De Utrechters kleurloos

De Domstedelingen geven laatste wedstrijden weinig richting. Het vorige duel verloor Utrecht van Feyenoord. Het werd 0-5. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Domstedelingen één duel, verloren tweemaal en speelden twee keer gelijk. Utrecht hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Utrecht:

  • maakte elf doelpunten in zeven competitieduels, een gemiddelde van 1,57.
  • scoorde thuis vijf keer en uit zesmaal.
  • spelers schoten zeventien keer op goal, gemiddeld 2,43 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Utrecht in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026Feyenoord
Utrecht
5-0
13-09-2026Excelsior
Utrecht
1-2
08-09-2026Utrecht
Go Ahead
3-3
30-08-2026Utrecht
PSV
1-6
22-08-2026Sparta
Utrecht
3-3

Spelerstats FC Utrecht:

  • Artem Stepanov is met vijf goals de topscorer van de Domstedelingen in deze competitie.
  • Matisse Didden scoorde tweemaal met het hoofd.
  • Artem Stepanov maakte twee goals met de linkervoet.
  • Adrian Blake en Artem Stepanov scoorden ieder twee keer met de rechtervoet.

Spelers van de Domstedelingen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Artem Stepanov5002435
Matisse Didden2000384
Dani de Wit2002595
Adrian Blake2000259
Niklas Vesterlund0200497
Davy van den Berg0201434
Yoann Cathline0200399
Vasilis Barkas0001540
Michael Brouwer000090
Mike Eerdhuijzen0000135
Siebe Horemans0001569
Per Kloosterboer000054
Jakov Medic000053
Guus Offerhaus0002275
Neville Ogidi Nwankwo0000173
Nikolas Panagiotou0001270
Ferdinand Pohl0001124
Arthur Zagré0002585
Marius Broholm0001104
Zidane Iqbal000059
Kevin Paredes000072
Joris van Overeem0001160
Ángel Alarcón0000494
Emmanuel Chigozie Owen00007
David Min000081
Sem van Duijn0000111

De ploeg van trainer John Stegeman al een tijd zonder winst

De club uit Tilburg heeft het zwaar en kan de laatste zeven duels geen overwinning boeken. Het vorige duel verloor Willem II van Fortuna. Het werd 0-1. De afgelopen vijf competitiewedstrijden verloren de Tilburgers drie duels en speelden er twee gelijk. Willem II hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Willem II:

  • scoorde zes goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 0,86.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden drie van deze goals en uit drie doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal dertien keer op goal. Dit is gemiddeld 1,86 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Willem II in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026Willem II
Fortuna
0-1
15-09-2026Ajax
Willem II
5-1
11-09-2026AZ
Willem II
1-1
05-09-2026Willem II
Excelsior
0-3
30-08-2026Willem II
Heerenveen
2-2

Spelerstats Willem II:

  • Devin Haen is met drie goals de topscorer van de Tricolores in deze competitie.
  • Alessandro Ciranni en Devin Haen maakten ieder één goal met de linkervoet.
  • Devin Haen scoorde tweemaal met de rechtervoet.
  • Nathan Tjoe-a-on en Uriël van Aalst gaven ieder twee keer een assist.

Spelers van de club uit Tilburg met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Devin Haen3000630
Uriël van Aalst1201630
Alessandro Ciranni1000231
Thomas Verheydt100066
Nathan Tjoe-a-on0202585
Hidde ter Avest0100443
Calvin Twigt0100444
Karst de Leeuw0000180
Maxime Delanghe0000360
Thomas Didillon-Hödl000068
Wouter van der Steen000023
Maxim Dekker0000309
Amine Et-Taïbi000059
Justin Hoogma0000225
Mats Lemmens0000175
Finn Stam0000630
Per van Loon0000322
Kasper Boogaard0001350
Divano Fernandez Iglesias00002
Vito van Crooij000120
Julian van Esdonk00001
Tonny Vilhena0001242
Eser Gürbüz0000330
Ismael Mouhoul00011
Chido Obi000039
Jaden Slory0001592

De competitiestanden van de Eredivisie op 09-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1AZ761018619
2Feyenoord752025717
3PSV7511241016
4Twente751115716
5Ajax742121914
6Fortuna7412131413
7Excelsior732215911
8Groningen7322151311
9Go Ahead7241161410
10Heerenveen72321199
11NEC722312138
12Sparta712410175
13Telstar71245125
14Cambuur712410195
15Utrecht712411245
16PEC71156204
17ADO70257172
18Willem II70256202

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC UtrechtWillem II
Minuut 0-1510
Minuut 15-3010
Minuut 30-4510
Minuut 45-6010
Minuut 60-7511
Minuut 75-9023

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC UtrechtWillem II
Minuut 0-1010
Minuut 10-2010
Minuut 30-4000
Minuut 40-5010
Minuut 50-6010
Minuut 70-8000
Minuut 80-9011