Eredivisie
Feyenoord
Feyenoord
10 oktober 2026
18.45
Rood-wit sportshirt met korte mouwen
AZ
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Uitzicht op het stadion van Feyenoord Rotterdam met een spandoek in de voorgrond.

Feyenoord - AZ: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt Feyenoord tegen AZ. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Feyenoord heeft historisch het overwicht bij treffers met AZ. Kunnen De Feyenoorders dit doortrekken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar vijftienmaal tegengekomen. Van deze duels won de 16-voudig landskampioen achtmaal, de club uit Alkmaar won er vier en drie keer was het gelijkspel.

De afgelopen vijf competitiewedstrijden lijken de resultaten van de twee clubs op elkaar: de ploegen wonnen ieder vier keer en verloren nul wedstrijden.

Feyenoord - AZ
Eredivisie
10 oktober 2026
18.45, De Kuip

Terugkijkend: Feyenoord wint meer onderlinge duels dan AZ

De club van Giovanni van Bronckhorst en de Alkmaarders kwamen elkaar sinds 2018 vijftienmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen 46 goals, gemiddeld 3,07 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 22 goals. Dit is een gemiddelde van 1,47 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 83 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,53 schoten per wedstrijd. Spelers van Feyenoord schoten het vaakst, namelijk 49 keer.
  • Er werden drie goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,2. De Rotterdammers maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk tweemaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
10-05-2026Feyenoord
AZ
1-1
21-09-2025AZ
Feyenoord
3-3
05-04-2025AZ
Feyenoord
0-1
02-11-2024Feyenoord
AZ
3-2
04-02-2024AZ
Feyenoord
0-1
12-11-2023Feyenoord
AZ
1-0
18-02-2023Feyenoord
AZ
2-1
16-10-2022AZ
Feyenoord
1-3
27-02-2022AZ
Feyenoord
2-1
07-11-2021Feyenoord
AZ
1-0
28-02-2021AZ
Feyenoord
4-2
24-01-2021Feyenoord
AZ
2-3
26-09-2019Feyenoord
AZ
0-3
20-04-2019Feyenoord
AZ
2-1
16-09-2018AZ
Feyenoord
1-1

Feyenoord al een tijdje ongeslagen

De Rotterdammers kunnen verlies al een tijd voorkomen. De laatste zeven wedstrijden won de club of speelde gelijk. Feyenoord boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Utrecht. Het werd 5-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen De Feyenoorders vier duels en speelden er één gelijk. Feyenoord hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Feyenoord:

  • scoorde 25 goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 3,57.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden negen van deze goals en uit zestien doelpunten.
  • spelers schoten 37 keer op goal, gemiddeld 5,29 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Feyenoord in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026Feyenoord
Utrecht
5-0
13-09-2026PEC
Feyenoord
0-7
05-09-2026NEC
Feyenoord
1-3
30-08-2026Feyenoord
ADO
2-2
23-08-2026Cambuur
Feyenoord
2-5

Spelerstats Feyenoord:

  • Gjivai Zechiël en Anis Hadj Moussa zijn de topscorers van de Stadionclub deze competitie, met ieder vijf doelpunten.
  • Nacho Ferri en Anis Hadj Moussa scoorden twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Ayase Ueda scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Anis Hadj Moussa maakte vijf goals met de linkervoet.
  • Gjivai Zechiël maakte vijf goals met de rechtervoet.
  • Gjivai Zechiël en Givairo Read gaven viermaal een assist.

Spelers van De Rotterdammers met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Gjivai Zechiël5401597
Anis Hadj Moussa5101526
Luciano Valente4100601
Nacho Ferri4100238
Ayase Ueda3100309
Gaoussou Diarra1101337
Jerayno Schaken100032
Jivayno Zinhagel100046
Givairo Read0400571
Jordan Lotomba010036
Mika Mármol0100601
Tsuyoshi Watanabe0100491
Sem Steijn0100115
Oussama Targhalline0101347
Tjark Ernst0000630
Mats Deijl000027
Javi López0001134
Jeremiah St. Juste0000529
Tijme Wessels000019
Thijs Kraaijeveld0000128
Tobias van den Elshout000035
Charles Vanhoutte0001471
Gonçalo Borges000026
Reiss Nelson000013
Shaqueel van Persie0000105

De club uit Alkmaar al een tijd zonder verlies

De tweevoudig landskampioen kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste zeven duels won de club of werd er gelijk gespeeld. De vorige competitiewedstrijd won AZ van Telstar met 1-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Alkmaarders vier duels en speelden er één gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield AZ de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats AZ:

  • maakte achttien doelpunten in zeven competitieduels, een gemiddelde van 2,57.
  • scoorde thuis negen keer en uit negenmaal.
  • de spelers schoten in totaal 34 keer op goal. Dit is gemiddeld 4,86 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van AZ in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026AZ
Telstar
1-0
11-09-2026AZ
Willem II
1-1
06-09-2026Heerenveen
AZ
2-3
29-08-2026AZ
Go Ahead
5-2
22-08-2026Fortuna
AZ
0-2

Spelerstats AZ:

  • Ro-Zangelo Daal is de topscorer van De ploeg van Leeroy Echteld deze competitie, met vier doelpunten.
  • Mexx Meerdink en Ayoub Oufkir scoorden ieder twee keer met de linkervoet.
  • Ro-Zangelo Daal maakte vier goals met de rechtervoet.
  • Mateo Chávez gaf drie keer een assist.

Spelers van de club uit Alkmaar met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Ro-Zangelo Daal4001582
Mexx Meerdink3200562
Jizz Hornkamp200078
Ayoub Oufkir200272
Mateo Chávez1301561
Calvin Stengs1200311
Dave Kwakman1100557
Lewis Schouten1000630
Jordy Clasie1000177
Peer Koopmeiners1000625
Weslley Patati1001324
Valdemar Byskov020099
Kees Smit0200343
Wouter Goes0101630
Jari De Busser0000630
Mees de Wit000071
Elijah Dijkstra0000590
Rion Ichihara000011
Seiya Maikuma000050
Hessel de Wit000019
Bendegúz Kovács00003
Troy Parrott000034

De competitiestanden van de Eredivisie op 08-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1AZ761018619
2Feyenoord752025717
3PSV7511241016
4Twente751115716
5Ajax742121914
6Fortuna7412131413
7Excelsior732215911
8Groningen7322151311
9Go Ahead7241161410
10Heerenveen72321199
11NEC722312138
12Sparta712410175
13Telstar71245125
14Cambuur712410195
15Utrecht712411245
16PEC71156204
17ADO70257172
18Willem II70256202

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFeyenoordAZ
Minuut 0-1522
Minuut 15-3041
Minuut 30-4522
Minuut 45-6032
Minuut 60-7572
Minuut 75-9022

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFeyenoordAZ
Minuut 0-1022
Minuut 10-2021
Minuut 30-4020
Minuut 40-5012
Minuut 50-6021
Minuut 70-8021
Minuut 80-9062