Eredivisie
Feyenoord
Feyenoord
31 oktober 2026
16.30
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Uitzicht op het stadion van Feyenoord Rotterdam met een spandoek in de voorgrond.

Feyenoord - Fortuna Sittard: statistieken Eredivisie

Aanstaande zaterdag speelt Feyenoord thuis tegen Fortuna Sittard in de 11e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Kijken we naar de vorige onderlinge wedstrijden, dan lijkt Feyenoord in het voordeel tegen Fortuna. Welke uitslag levert het komende duel op?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze zestien keer tegen elkaar. Van deze duels won De club van Giovanni van Bronckhorst elfmaal, de ploeg van trainer Danny Buijs won er twee en drie keer was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Feyenoord het op papier beter: de ploeg won vier keer, verloor nul wedstrijden en speelde één keer gelijk. Fortuna won tweemaal, éénmaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

Feyenoord - Fortuna Sittard
Eredivisie
31 oktober 2026
16.30, De Kuip

Terugblik: Feyenoord wint onderlinge duels vaker dan Fortuna

De 16-voudig landskampioen en de groen-gelen kwamen elkaar sinds 2018 zestienmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen 49 goals, gemiddeld 3,06 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 29 goals. Dit is een gemiddelde van 1,81 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 128 keer op goal geschoten, gemiddeld 8 keer per wedstrijd. Spelers van Feyenoord schoten het vaakst, namelijk 81 keer.
  • Elfmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,69. De Feyenoorders maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk zevenmaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
03-05-2026Fortuna
Feyenoord
1-2
17-09-2025Feyenoord
Fortuna
2-0
12-04-2025Fortuna
Feyenoord
0-2
30-11-2024Feyenoord
Fortuna
1-1
14-04-2024Fortuna
Feyenoord
0-1
13-08-2023Feyenoord
Fortuna
0-0
26-02-2023Fortuna
Feyenoord
2-4
22-10-2022Feyenoord
Fortuna
1-1
01-05-2022Fortuna
Feyenoord
1-3
05-12-2021Feyenoord
Fortuna
5-0
04-04-2021Feyenoord
Fortuna
2-0
22-11-2020Fortuna
Feyenoord
1-3
22-02-2020Feyenoord
Fortuna
2-1
06-10-2019Fortuna
Feyenoord
4-2
15-05-2019Fortuna
Feyenoord
1-4
16-12-2018Feyenoord
Fortuna
0-2

De Feyenoorders al een tijd zonder verlies

De club van Giovanni van Bronckhorst speelt stabiel. De laatste tien wedstrijden won de club of werd er gelijk gespeeld. Het vorige duel speelde Feyenoord gelijk tegen PSV. Het werd 1-1. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen De Rotterdammers vier duels en speelden er één gelijk. In drie van de vijf voorgaande wedstrijden hield Feyenoord de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Feyenoord:

  • maakte 32 doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 3,2.
  • scoorde thuis elf keer en uit 21 keer.
  • spelers schoten 55 keer op goal, gemiddeld 5,5 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Feyenoord in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-10-2026PSV
Feyenoord
1-1
17-10-2026Telstar
Feyenoord
3-4
10-10-2026Feyenoord
AZ
2-0
20-09-2026Feyenoord
Utrecht
5-0
13-09-2026PEC
Feyenoord
0-7

Spelerstats Feyenoord:

  • Nacho Ferri en Anis Hadj Moussa zijn met zes goals de topscorers van De Rotterdammers in deze competitie.
  • Nacho Ferri en Ayase Ueda maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Anis Hadj Moussa scoorde zesmaal met de linkervoet.
  • Gjivai Zechiël scoorde vijf keer met de rechtervoet.
  • Givairo Read gaf vijfmaal een assist.

Spelers van De club van Giovanni van Bronckhorst met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Nacho Ferri6101506
Anis Hadj Moussa6102796
Gjivai Zechiël5402854
Luciano Valente4201794
Ayase Ueda3100309
Sem Steijn2100193
Gaoussou Diarra2101417
Javi López1002294
Jerayno Schaken100032
Jivayno Zinhagel100046
Givairo Read0500841
Jordan Lotomba010036
Mika Mármol0100871
Tsuyoshi Watanabe0101670
Oussama Targhalline0102552
Charles Vanhoutte0103716
Tjark Ernst0000900
Mats Deijl000027
Jeremiah St. Juste0000664
Tijme Wessels000019
Thijs Kraaijeveld0000196
Jakub Moder00002
Tobias van den Elshout000064
Gonçalo Borges000026
Reiss Nelson000013
Shaqueel van Persie0000105

De Limburgers kleurloos

De Limburgers geven laatste wedstrijden weinig richting. Fortuna boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Excelsior. Het werd 1-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Limburgers twee duels, verloren éénmaal en speelden twee keer gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield Fortuna de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Fortuna Sittard:

  • maakte zeventien doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 1,7.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zes van deze goals en uit elf doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 27 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,7 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Fortuna in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-10-2026Fortuna
Excelsior
1-0
18-10-2026NEC
Fortuna
2-2
10-10-2026Fortuna
Twente
1-1
19-09-2026Willem II
Fortuna
0-1
12-09-2026Fortuna
Ajax
1-5

Spelerstats Fortuna Sittard:

  • Anthony Descotte is met vijf goals de topscorer van de Limburgers in deze competitie.
  • Anthony Descotte scoorde tweemaal met het hoofd.
  • Mohamed Ihattaren maakte twee goals met de linkervoet.
  • Anthony Descotte en Lequincio Zeefuik maakten ieder twee goals met de rechtervoet.
  • Mohamed Ihattaren gaf viermaal een assist.

Spelers van de ploeg uit Sittard met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Anthony Descotte5000539
Mohamed Ihattaren3400588
Lequincio Zeefuik3103643
Philip Brittijn2001881
Édouard Michut1201787
Rodrigo Guth1102636
Shiloh 't Zand1103690
Ole Romeny1010360
Ivo Pinto0101849
Jasper Dahlhaus0101555
Mattijs Branderhorst0000900
Justin Hubner0002900
Iván Márquez00005
Daley Sinkgraven000047
Kevin van Burgsteden00002
Syb van Ottele0000551
Siebe Wylin0000228
Gani Buyukhan00004
Nick de Groot0000214
Moussa Gbemou000011
Yassin Oukili0000232
Sven Simons000197
Kristoffer Peterson0000134

De competitiestanden van de Eredivisie op 29-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord10730321124
2Ajax10631291321
3PSV10622281320
4Twente10622191020
5AZ10622201220
6Fortuna10532171718
7Heerenveen10433181315
8Groningen10433242115
9Go Ahead10352232314
10Cambuur10334192212
11Utrecht10334172712
12NEC10253171811
13Excelsior10325161911
14Sparta1023517249
15PEC1022611238
16Telstar1013612216
17ADO1013613236
18Willem II1002810322

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFeyenoordFortuna Sittard
Minuut 0-1541
Minuut 15-3031
Minuut 30-4530
Minuut 45-6052
Minuut 60-7530
Minuut 75-9011

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFeyenoordFortuna Sittard
Minuut 0-1031
Minuut 10-2021
Minuut 30-4020
Minuut 40-5020
Minuut 50-6021
Minuut 70-8041
Minuut 80-9030