Eredivisie
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
25 oktober 2026
12.15
Excelsior
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Fortuna Sittard - Excelsior: statistieken Eredivisie

Aanstaande zondag speelt Fortuna Sittard thuis tegen Excelsior in de 10e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Kijken we naar de vorige onderlinge wedstrijden, dan lijkt Fortuna in het voordeel tegen Excelsior. Welke uitslag levert het komende duel op?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze acht keer tegen elkaar. Van deze duels won de formatie uit Sittard viermaal, de ploeg uit Kralingen won er twee en twee keer was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Fortuna op papier beter dan Excelsior. De ploeg van trainer Danny Buijs won twee keer, verloor één wedstrijd en speelde twee keer gelijk. De ploeg van Ruben den Uil won niet, verloor drie duels en speelde tweemaal gelijk.

Fortuna Sittard - Excelsior
Eredivisie
25 oktober 2026
12.15, Fortuna Sittard Stadion

Terugblik: Fortuna wint onderlinge duels vaker dan Excelsior

De ploeg uit Sittard en de Roodzwarten troffen elkaar vanaf 2018 acht keer in de Eredivisie:
  • Er werden 26 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,25 goals per duel.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk zestien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 2 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 54 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 6,75 schoten per wedstrijd. de groen-gelen schoten het vaakst op doel, namelijk 31 keer.
  • Er werden zeven goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,88. Fortuna scoorde met vier kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
20-02-2026Fortuna
Excelsior
2-1
19-10-2025Excelsior
Fortuna
1-0
03-03-2024Fortuna
Excelsior
5-2
26-08-2023Excelsior
Fortuna
2-2
21-05-2023Excelsior
Fortuna
3-0
17-09-2022Fortuna
Excelsior
1-0
10-02-2019Fortuna
Excelsior
4-1
11-08-2018Excelsior
Fortuna
1-1

De Limburgers kleurloos

De groen-gelen geven laatste wedstrijden weinig richting. Het vorige duel speelde Fortuna gelijk tegen NEC. Het werd 2-2. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg van trainer Danny Buijs twee wedstrijden, verloor éénmaal en speelde twee keer gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Fortuna de nul. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats Fortuna Sittard:

  • scoorde zestien goals deze competitie in negen wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,78.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden vijf van deze goals en uit elf doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 23 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,56 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Fortuna in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-10-2026NEC
Fortuna
2-2
10-10-2026Fortuna
Twente
1-1
19-09-2026Willem II
Fortuna
0-1
12-09-2026Fortuna
Ajax
1-5
06-09-2026ADO
Fortuna
2-3

Spelerstats Fortuna Sittard:

  • Anthony Descotte is de topscorer van de formatie uit Sittard deze competitie, met vijf doelpunten.
  • Anthony Descotte scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Anthony Descotte maakte twee goals uit een kopbal.
  • Mohamed Ihattaren maakte twee goals met de linkervoet.
  • Anthony Descotte en Lequincio Zeefuik scoorden ieder twee keer met de rechtervoet.
  • Mohamed Ihattaren gaf drie keer een assist.

Spelers van de ploeg van trainer Danny Buijs met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Anthony Descotte5000539
Mohamed Ihattaren3300579
Lequincio Zeefuik3103643
Philip Brittijn2001799
Édouard Michut1201701
Shiloh 't Zand1102600
Ole Romeny1010315
Rodrigo Guth0102546
Ivo Pinto0101759
Jasper Dahlhaus0101530
Mattijs Branderhorst0000810
Justin Hubner0002810
Daley Sinkgraven000022
Kevin van Burgsteden00002
Syb van Ottele0000461
Siebe Wylin0000228
Gani Buyukhan00004
Nick de Groot0000148
Moussa Gbemou000011
Yassin Oukili0000232
Sven Simons000052
Kristoffer Peterson000068

De ploeg van Ruben den Uil al een tijd zonder winst

De ploeg van Ruben den Uil heeft het zwaar en kan de laatste vijf duels geen overwinning boeken. Het vorige duel verloor Excelsior van Heerenveen. Het werd 0-4. De afgelopen vijf competitiewedstrijden verloren de Kralingers drie duels en speelden er twee gelijk. Excelsior hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats Excelsior:

  • scoorde zestien goals deze competitie in negen wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,78.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden vijf van deze goals en uit elf doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal negentien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,11 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Excelsior in deze competitie:

DatumTeamsStand
16-10-2026Heerenveen
Excelsior
4-0
11-10-2026Excelsior
Groningen
1-5
19-09-2026Ajax
Excelsior
2-2
13-09-2026Excelsior
Utrecht
1-2
08-09-2026NEC
Excelsior
2-2

Spelerstats Excelsior:

  • Irakli Yegoian maakte drie goals met de rechtervoet.
  • Irakli Yegoian gaf vijf keer een assist.

Spelers van Excelsior met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Irakli Yegoian3501795
Aymen Sliti3100516
David Garden3000624
Noah Naujoks2000104
Rick Meissen1001810
Casper Widell1000736
Lennard Hartjes1001789
Valentin Sulzbacher100292
Nesto Groen1001109
Simon Janssen0301623
Stijn van Gassel0100810
Ilano Silva Timas0100228
Gyan de Regt010085
Ágúst Orri Thorsteinsson0102486
Kasey Bos0000172
Eric da Silva Moreira0000445
Nolan Martens0000120
Jan Plug0002810
Osman Turay000080
Guilliano Cairo000015
Yacqub Finey000011
Daniël van Vianen0000282
Mario Domínguez0001108
Alireza Jahanbakhsh0000100

De competitiestanden van de Eredivisie op 23-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord9720311023
2AZ9621201020
3PSV9612271219
4Ajax9531271218
5Twente9522171017
6Fortuna9432161715
7Groningen9423221914
8Heerenveen9333151112
9Go Ahead9252202111
10Excelsior9324161811
11Utrecht9324162611
12NEC9243151610
13Sparta923416229
14Cambuur923413219
15PEC921610227
16Telstar913510186
17ADO913511206
18Willem II90279262

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFortuna SittardExcelsior
Minuut 0-1510
Minuut 15-3020
Minuut 30-4512
Minuut 45-6020
Minuut 60-7512
Minuut 75-9011

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFortuna SittardExcelsior
Minuut 0-1010
Minuut 10-2010
Minuut 30-4010
Minuut 40-5011
Minuut 50-6011
Minuut 70-8010
Minuut 80-9011