Eredivisie
Fortuna Sittard
Fortuna Sittard
10 oktober 2026
20.00
Twente
FC Twente
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Fortuna Sittard - FC Twente: statistieken Eredivisie

Komende zaterdag staat Fortuna Sittard tegen FC Twente op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Op basis van de vorige ontmoetingen lijkt Twente in het voordeel tegen Fortuna. Wat wordt het deze keer in het Fortuna Sittard Stadion?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar dertienmaal tegengekomen. Van deze duels won de ploeg van trainer Danny Buijs driemaal, de ploeg uit Enschede won er negen en één keer was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Twente op papier beter dan Fortuna. De Trots van het Oosten won vier keer, verloor nul wedstrijden en speelde één keer gelijk. De formatie uit Sittard won driemaal, verloor twee duels en speelde niet gelijk.

Fortuna Sittard - FC Twente
Eredivisie
10 oktober 2026
20.00, Fortuna Sittard Stadion

Terugblik: Twente wint onderlinge duels vaker dan Fortuna

De ploeg van trainer Danny Buijs en de Tukkers kwamen elkaar sinds 2018 dertienmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er werden 40 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,08 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 23 goals. Dit is een gemiddelde van 1,77 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 71 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,46 schoten per wedstrijd. de Limburgers schoten het vaakst op doel, namelijk 36 keer.
  • Viermaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,31. Spelers van beide ploegen scoorden even vaak met een kopbal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
21-03-2026Fortuna
Twente
1-2
26-09-2025Twente
Fortuna
3-2
05-04-2025Twente
Fortuna
1-1
23-11-2024Fortuna
Twente
1-2
06-04-2024Twente
Fortuna
2-0
08-10-2023Fortuna
Twente
0-3
11-03-2023Fortuna
Twente
0-3
14-08-2022Twente
Fortuna
3-0
07-05-2022Twente
Fortuna
1-2
14-08-2021Fortuna
Twente
2-1
01-05-2021Fortuna
Twente
3-0
12-09-2020Twente
Fortuna
2-0
15-09-2019Fortuna
Twente
2-3

Fortuna kleurloos

De Limburgers geven laatste wedstrijden weinig richting. De vorige competitiewedstrijd won Fortuna van Willem II met 1-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Limburgers drie duels en verloren er twee In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Fortuna de nul. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats Fortuna Sittard:

  • maakte dertien doelpunten in zeven competitieduels, een gemiddelde van 1,86.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden vier van deze goals en uit negen doelpunten.
  • spelers schoten negentien keer op goal, gemiddeld 2,71 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Fortuna in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026Willem II
Fortuna
0-1
12-09-2026Fortuna
Ajax
1-5
06-09-2026ADO
Fortuna
2-3
28-08-2026Groningen
Fortuna
2-3
22-08-2026Fortuna
AZ
0-2

Spelerstats Fortuna Sittard:

  • Mohamed Ihattaren en Lequincio Zeefuik zijn met drie goals de topscorers van de Limburgers in deze competitie.
  • Philip Brittijn en Lequincio Zeefuik scoorden ieder éénmaal met het hoofd.
  • Mohamed Ihattaren maakte twee goals met de linkervoet.
  • Lequincio Zeefuik scoorde twee keer met de rechtervoet.
  • Mohamed Ihattaren en Édouard Michut gaven ieder twee keer een assist.

Spelers van de ploeg uit Sittard met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Mohamed Ihattaren3200495
Lequincio Zeefuik3103498
Philip Brittijn2001619
Anthony Descotte2000359
Édouard Michut1201521
Shiloh 't Zand1001429
Ole Romeny1010315
Ivo Pinto0101585
Jasper Dahlhaus0101530
Mattijs Branderhorst0000630
Rodrigo Guth0001366
Justin Hubner0002630
Kevin van Burgsteden00002
Syb van Ottele0000285
Siebe Wylin0000211
Gani Buyukhan00004
Nick de Groot0000143
Moussa Gbemou000011
Yassin Oukili0000232
Kristoffer Peterson00007

De Tukkers al een tijd zonder verlies

De ploeg van John van den Brom speelt stabiel. De laatste zes wedstrijden won de club of werd er gelijk gespeeld. Twente boekte de vorige wedstrijd een overwinning op PSV. Het werd 3-2. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Enschede vier wedstrijden en speelde er één gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield Twente de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats FC Twente:

  • scoorde vijftien goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,14.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden negen van deze goals en uit zes doelpunten.
  • spelers schoten 38 keer op goal, gemiddeld 5,43 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Twente in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026Twente
PSV
3-2
12-09-2026Twente
ADO
2-0
09-09-2026Twente
Telstar
1-0
06-09-2026Groningen
Twente
2-2
30-08-2026Cambuur
Twente
1-4

Spelerstats FC Twente:

  • Wout Weghorst is met vier goals de topscorer van de Tukkers in deze competitie.
  • Wout Weghorst scoorde minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Robin Pröpper maakte één goal uit een kopbal.
  • Marko Pjaca en Younes Taha maakten ieder twee goals met de linkervoet.
  • Wout Weghorst maakte vier goals met de rechtervoet.
  • Sondre Ørjasæter en Younes Taha gaven ieder twee keer een assist.

Spelers van de Tukkers met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Wout Weghorst4101608
Younes Taha2201440
Daouda Weidmann2100471
Marko Pjaca2000356
Sondre Ørjasæter1201496
Daan Rots1101327
Ruud Nijstad1000540
Robin Pröpper1000544
Joël Drommel010090
Max Bruns0101456
Bart van Rooij0100604
Ramiz Zerrouki0101617
Lars Unnerstall0000540
Aske Adelgaard0000325
Krzysztof Kurowski000014
Guilherme Peixoto000028
Jordy Bawuah000015
Kristian Hlynsson000036
Mathias Kjølø000023
Thomas van den Belt0000171
Sam Lammers000023
Filip Thorvaldsen0000182
Lucas Vennegoor of Hesselink000056

De competitiestanden van de Eredivisie op 08-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1AZ761018619
2Feyenoord752025717
3PSV7511241016
4Twente751115716
5Ajax742121914
6Fortuna7412131413
7Excelsior732215911
8Groningen7322151311
9Go Ahead7241161410
10Heerenveen72321199
11NEC722312138
12Sparta712410175
13Telstar71245125
14Cambuur712410195
15Utrecht712411245
16PEC71156204
17ADO70257172
18Willem II70256202

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFortuna SittardFC Twente
Minuut 0-1512
Minuut 15-3022
Minuut 30-4511
Minuut 45-6011
Minuut 60-7523
Minuut 75-9013

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFortuna SittardFC Twente
Minuut 0-1001
Minuut 10-2011
Minuut 30-4022
Minuut 40-5010
Minuut 50-6002
Minuut 70-8010
Minuut 80-9012