Eredivisie
Go Ahead Eagles
10 oktober 2026
16.30
Sparta Rotterdam
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Go Ahead Eagles - Sparta Rotterdam: statistieken Eredivisie

Aanstaande zaterdag speelt Go Ahead Eagles thuis tegen Sparta Rotterdam in de 8e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Go Ahead lijkt in betere vorm tegen Sparta, maar wie trekt er aan het langste eind in De Adelaarshorst?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar tienmaal tegengekomen. De teams wonnen ieder vier keer en twee wedstrijden eindigden in gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Go Ahead het op papier beter: de ploeg won één keer, verloor één wedstrijd en speelde drie keer gelijk. Sparta won niet, driemaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

Go Ahead Eagles - Sparta Rotterdam
Eredivisie
10 oktober 2026
16.30, De Adelaarshorst

Terugblik: clubs aan elkaar gewaagd

Kowet en de Kasteelheren kwamen elkaar sinds 2018 tienmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen twintig goals, gemiddeld 2 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk twaalf doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,2 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 70 keer op goal geschoten, gemiddeld 7 keer per wedstrijd. Beide teams schoten even vaak op doel.
  • Vijfmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,5. De Spartanen maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk driemaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
03-05-2026Sparta
Go Ahead
2-2
23-08-2025Go Ahead
Sparta
0-3
14-02-2025Go Ahead
Sparta
1-0
15-09-2024Sparta
Go Ahead
1-2
21-01-2024Sparta
Go Ahead
0-2
22-10-2023Go Ahead
Sparta
0-0
12-02-2023Sparta
Go Ahead
2-1
27-08-2022Go Ahead
Sparta
0-1
12-03-2022Sparta
Go Ahead
1-0
28-08-2021Go Ahead
Sparta
2-0

Kowet al een tijd zonder winst

De club uit Deventer heeft het moeilijk en kan de laatste vier wedstrijden geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd speelde Go Ahead gelijk tegen NEC (1-1). De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Eagles één duel, verloren éénmaal en speelden drie keer gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield Go Ahead de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Go Ahead Eagles:

  • scoorde zestien goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,29.
  • scoorde thuis acht keer en uit achtmaal.
  • spelers schoten 28 keer op goal, gemiddeld 4 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Go Ahead in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026NEC
Go Ahead
1-1
12-09-2026Go Ahead
Groningen
1-1
08-09-2026Utrecht
Go Ahead
3-3
29-08-2026AZ
Go Ahead
5-2
23-08-2026Go Ahead
ADO
3-1

Spelerstats Go Ahead Eagles:

  • Søren Tengstedt is met vijf goals de topscorer van de Eagles in deze competitie.
  • Stefán Ingi Sigurdarson maakte twee goals uit een kopbal.
  • Søren Tengstedt scoorde driemaal met de linkervoet.
  • Victor Edvardsen scoorde driemaal met de rechtervoet.

Spelers van de Deventenaren met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Søren Tengstedt5201592
Victor Edvardsen3200583
Stefán Ingi Sigurdarson3100399
Mathis Suray2200610
Melle Meulensteen1100510
Julius Dirksen1002478
Erik Flataker1000226
Dean James0101580
Alfons Sampsted0100548
Evert Linthorst0100597
Kjetil Haug0000630
Tomas Galvez00007
Joris Kramer0001630
Giovanni van Zwam0000156
Eus Waayers000032
Yassir Salah Rahmouni0001110
Calvin Twigt000027
Thibo Baeten0001122
Richonell Margaret000051
Oskar Sivertsen000072

De ploeg uit Spangen al een tijd zonder winst

De ploeg uit Spangen heeft het zwaar en kan de laatste vijf duels geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd verloor Sparta van Heerenveen met 0-4. De afgelopen vijf competitieduels verloor de ploeg uit Spangen drie wedstrijden en speelde er twee gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield Sparta de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Sparta Rotterdam:

  • scoorde tien goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,43.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden vijf van deze goals en uit vijf doelpunten.
  • spelers schoten zeventien keer op goal, gemiddeld 2,43 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Sparta in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026Sparta
Heerenveen
0-4
13-09-2026PSV
Sparta
4-1
04-09-2026Sparta
PEC
2-2
29-08-2026Excelsior
Sparta
2-1
22-08-2026Sparta
Utrecht
3-3

Spelerstats Sparta Rotterdam:

  • Milan Zonneveld is de topscorer van de ploeg van Maurice Steijn deze competitie, met vier doelpunten.
  • Robin van Cruijsen en Nökkvi Thórisson scoorden ieder één keer met de linkervoet.
  • Milan Zonneveld scoorde drie keer met de rechtervoet.
  • Bas Kuipers gaf drie keer een assist.

Spelers van de Spartanen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Milan Zonneveld4100407
Marvin Young2001619
Nökkvi Thórisson1100209
Nick Verschuren1000396
Isaac Babadi1000111
Robin van Cruijsen1000210
Bas Kuipers0301630
Shunsuke Mito0200423
Julian Baas0101465
Joel Ideho0100105
Mitchell van Bergen0101322
Filip Bednarek0000360
Michael Brouwer0000270
Lushendry Martes0001612
Bruno Martins Indi0001472
Teo Quintero000074
Boyd Reith000019
Cedric Hatenboer0000259
Alwande Roaldsøy000064
Ayoni Santos0000257
Jens Toornstra0001233
Andrej Kostic000048
Casper Terho0001399

De competitiestanden van de Eredivisie op 08-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1AZ761018619
2Feyenoord752025717
3PSV7511241016
4Twente751115716
5Ajax742121914
6Fortuna7412131413
7Excelsior732215911
8Groningen7322151311
9Go Ahead7241161410
10Heerenveen72321199
11NEC722312138
12Sparta712410175
13Telstar71245125
14Cambuur712410195
15Utrecht712411245
16PEC71156204
17ADO70257172
18Willem II70256202

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalGo Ahead EaglesSparta Rotterdam
Minuut 0-1510
Minuut 15-3022
Minuut 30-4510
Minuut 45-6022
Minuut 60-7512
Minuut 75-9010

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalGo Ahead EaglesSparta Rotterdam
Minuut 0-1000
Minuut 10-2021
Minuut 30-4011
Minuut 40-5010
Minuut 50-6012
Minuut 70-8010
Minuut 80-9012