Eredivisie
Go Ahead Eagles
23 oktober 2026
20.00
grijs TOTO sportshirt met korte mouwen
Telstar
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Go Ahead Eagles - Telstar: statistieken Eredivisie

Komende vrijdag staat Go Ahead Eagles tegen Telstar op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Telstar lijkt op basis van vorige ontmoetingen in het voordeel tegen Go Ahead, maar zijn de Deventenaren in De Adelaarshorst in betere vorm?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar tweemaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won Telstar één keer en één keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Go Ahead op papier beter dan Telstar. Kowet won nul keer, verloor één wedstrijd en speelde vier keer gelijk. De club uit Velsen-IJmuiden won niet, verloor drie duels en speelde tweemaal gelijk.

Go Ahead Eagles - Telstar
Eredivisie
23 oktober 2026
20.00, De Adelaarshorst

Terugblik: Telstar wint onderlinge duels vaker dan Go Ahead

De club uit Deventer en de Velsenaren kwamen elkaar sinds 2018 tweemaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen acht goals, gemiddeld 4 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk vijf doelpunten. Gemiddeld zijn dit 2,5 goals per duel.
  • Daarnaast werd er achttienmaal op goal geschoten. Dit is gemiddeld 9 schoten per wedstrijd. de Eagles schoten het vaakst op doel, namelijk twaalf keer.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
08-02-2026Go Ahead
Telstar
1-1
28-09-2025Telstar
Go Ahead
4-2

De Eagles al een tijd zonder winst

De club uit Deventer heeft het zwaar en kan de laatste zes duels geen overwinning boeken. Het vorige duel verloor Go Ahead van PEC. Het werd 1-4. De afgelopen vijf competitiewedstrijden verloren de Eagles één duel en speelden er vier gelijk. Go Ahead hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Go Ahead Eagles:

  • scoorde twintig goals deze competitie in negen wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,22.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden elf van deze goals en uit negen doelpunten.
  • spelers schoten 37 keer op goal, gemiddeld 4,11 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Go Ahead in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-10-2026PEC
Go Ahead
4-1
10-10-2026Go Ahead
Sparta
3-3
20-09-2026NEC
Go Ahead
1-1
12-09-2026Go Ahead
Groningen
1-1
08-09-2026Utrecht
Go Ahead
3-3

Spelerstats Go Ahead Eagles:

  • Søren Tengstedt is met zes goals de topscorer van de Deventenaren in deze competitie.
  • Stefán Ingi Sigurdarson scoorde driemaal met het hoofd.
  • Søren Tengstedt maakte vier goals met de linkervoet.
  • Victor Edvardsen en Mathis Suray scoorden ieder drie keer met de rechtervoet.

Spelers van de Deventenaren met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Søren Tengstedt6201767
Stefán Ingi Sigurdarson4100562
Victor Edvardsen3200763
Mathis Suray3200765
Melle Meulensteen1200690
Julius Dirksen1002478
Erik Flataker1000245
Dean James0201702
Alfons Sampsted0100692
Evert Linthorst0100707
Kjetil Haug0000810
Tomas Galvez000033
Tino Jukic000018
Joris Kramer0001810
Giovanni van Zwam0000324
Eus Waayers000032
Yassir Salah Rahmouni0001181
Calvin Twigt000027
Thibo Baeten0001182
Richonell Margaret000051
Oskar Sivertsen0000110

De Velsenaren al een tijd zonder winst

De club uit Velsen-IJmuiden heeft het zwaar en kan de laatste acht duels geen overwinning boeken. Het vorige duel verloor Telstar van Feyenoord. Het werd 3-4. De afgelopen vijf competitieduels verloor de club uit Velsen-IJmuiden drie wedstrijden en speelde er twee gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Telstar de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Telstar:

  • maakte tien doelpunten in negen competitieduels, een gemiddelde van 1,11.
  • scoorde thuis acht keer en uit tweemaal.
  • spelers schoten 21 keer op goal, gemiddeld 2,33 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Telstar in deze competitie:

DatumTeamsStand
17-10-2026Telstar
Feyenoord
3-4
11-10-2026Telstar
ADO
2-2
20-09-2026AZ
Telstar
1-0
13-09-2026Heerenveen
Telstar
0-0
09-09-2026Twente
Telstar
1-0

Spelerstats Telstar:

  • Tyrone Owusu is met drie goals de topscorer van de Velsenaren in deze competitie.
  • Tyrone Owusu scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Noach Shenkman maakte één goal uit een kopbal.
  • Tyrone Owusu maakte drie goals met de rechtervoet.
  • Noach Shenkman gaf twee keer een assist.

Spelers van de club uit Velsen-IJmuiden met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Tyrone Owusu3000755
Patrick Brouwer2100792
Ronald Koeman2002810
Noach Shenkman1200230
Abdelnour Soualhia1103810
Rui Mendes1001534
Sem Valk0101630
Gerald Alders0002595
Prince Aning0000115
Jeff Hardeveld0000520
Marvin Peersman0001797
Isaiah Ahmed000131
Gabi Caschili000095
Harrie Kuster000064
Rojendro Oudsten0000113
Nils Rossen0000761
Jelani Seedorf0001492
Emirhan Demircan0000144
Soufiane Hetli0000153
Ar'jany Martha0000136
Fabiano Rust000026
Nökkvi Thórisson0011251
Fofin Turay000026

De competitiestanden van de Eredivisie op 21-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord9720311023
2AZ9621201020
3PSV9612271219
4Ajax9531271218
5Twente9522171017
6Fortuna9432161715
7Groningen9423221914
8Heerenveen9333151112
9Go Ahead9252202111
10Excelsior9324161811
11Utrecht9324162611
12NEC9243151610
13Sparta923416229
14Cambuur923413219
15PEC921610227
16Telstar913510186
17ADO913511206
18Willem II90279262

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalGo Ahead EaglesTelstar
Minuut 0-1511
Minuut 15-3020
Minuut 30-4503
Minuut 45-6030
Minuut 60-7501
Minuut 75-9020

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalGo Ahead EaglesTelstar
Minuut 0-1000
Minuut 10-2021
Minuut 30-4010
Minuut 40-5003
Minuut 50-6010
Minuut 70-8020
Minuut 80-9001