Eredivisie
N.E.C. Nijmegen
25 oktober 2026
14.30
FC_Groningen
FC Groningen
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

NEC - FC Groningen: statistieken Eredivisie

Aanstaande zondag speelt NEC thuis tegen FC Groningen in de 10e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. NEC heeft historisch het overwicht maar Groningen lijkt in betere vorm. Kunnen de Nijmegenaren dit doortrekken?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze acht keer tegen elkaar. Van deze duels won de ploeg van Dick Schreuder viermaal, de groen-witte formatie won er drie en één keer was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Groningen het op papier beter: de ploeg won twee keer, verloor één wedstrijd en speelde twee keer gelijk. NEC won niet, éénmaal verloren en viermaal gelijkgespeeld.

N.E.C. Nijmegen - FC Groningen
Eredivisie
25 oktober 2026
14.30, Goffertstadion

Terugblik: NEC wint onderlinge duels vaker dan Groningen

De club uit Nijmegen en de Groningers kwamen elkaar sinds 2018 achtmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen 27 goals, gemiddeld 3,38 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk vijftien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,88 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 50 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 6,25 schoten per wedstrijd. de Nijmegenaren schoten het vaakst op doel, namelijk 26 keer.
  • Er werden zes goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,75. De Groningers maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk viermaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
10-05-2026Groningen
NEC
2-1
09-11-2025NEC
Groningen
2-0
08-02-2025Groningen
NEC
2-1
03-11-2024NEC
Groningen
6-0
25-04-2023Groningen
NEC
0-1
26-08-2022NEC
Groningen
1-1
12-03-2022Groningen
NEC
4-3
31-10-2021NEC
Groningen
3-0

De club uit Nijmegen al een tijd zonder verlies

De club uit Nijmegen kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste drie duels won de club of werd er gelijk gespeeld. Het vorige duel speelde NEC gelijk tegen Fortuna. Het werd 2-2. De afgelopen vijf competitieduels verloor de club uit Nijmegen één wedstrijd en speelde er vier gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield NEC de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats N.E.C. Nijmegen:

  • maakte vijftien doelpunten in negen competitieduels, een gemiddelde van 1,67.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zeven van deze goals en uit acht doelpunten.
  • spelers schoten 22 keer op goal, gemiddeld 2,44 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van NEC in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-10-2026NEC
Fortuna
2-2
10-10-2026Ajax
NEC
1-1
20-09-2026NEC
Go Ahead
1-1
12-09-2026Cambuur
NEC
3-0
08-09-2026NEC
Excelsior
2-2

Spelerstats N.E.C. Nijmegen:

  • Tjaronn Chery is met vier goals de topscorer van de Nijmegenaren in deze competitie.
  • Perr Schuurs maakte twee goals uit een kopbal.
  • Tjaronn Chery scoorde drie keer met de linkervoet.
  • Kaj Sierhuis scoorde twee keer met de rechtervoet.
  • Tjaronn Chery en Perr Schuurs gaven ieder twee keer een assist.

Spelers van de ploeg van Dick Schreuder met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Tjaronn Chery4200596
Perr Schuurs2200192
Adam Tahaui2000373
Kaj Sierhuis2000258
Willum Thór Willumsson1100157
Noé Lebreton1002612
Darko Nejašmic1000561
Kevin Kers1000250
Bryan Linssen1001549
Dennis Geiger0100251
Clement Bischoff0100479
Emre Mor010078
Dušan Tadic0101620
Gonzalo Crettaz0000585
Nikolas Polster0000225
Mitchel Bakker000046
Gabriel Brás0001286
Deveron Fonville0000363
Almugera Kabar0002223
Ahmetcan Kaplan0000108
Bram Nuytinck0000253
Brayann Pereira0001191
Philippe Sandler0001130
Tobias Storm0002714
Isak Hansen-Aarøen0001153
Jamiro Monteiro0001435
Sami Ouaissa000079
Ayodele Thomas0000180

Groningen scoort veel

De Groningers scoorden de laatste vijf duels gemiddeld 2,6 doelpunten. Het vorige duel verloor Groningen van Ajax. Het werd 2-5. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Groningers twee duels, verloren éénmaal en speelden twee keer gelijk. Groningen hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats FC Groningen:

  • scoorde 22 goals deze competitie in negen wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,44.
  • scoorde thuis elf keer en uit elfmaal.
  • spelers schoten 31 keer op goal, gemiddeld 3,44 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Groningen in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-10-2026Groningen
Ajax
2-5
11-10-2026Excelsior
Groningen
1-5
18-09-2026Groningen
PEC
3-0
12-09-2026Go Ahead
Groningen
1-1
06-09-2026Groningen
Twente
2-2

Spelerstats FC Groningen:

  • Thom van Bergen en Brynjólfur Willumsson zijn de topscorers van de ploeg van trainer Dick Lukkien deze competitie, met ieder zes doelpunten.
  • Thom van Bergen en Brynjólfur Willumsson scoorden minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Nils Eggens scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Thom van Bergen maakte drie goals met de linkervoet.
  • Brynjólfur Willumsson scoorde zes keer met de rechtervoet.
  • David van der Werff gaf driemaal een assist.

Spelers van Groningen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Thom van Bergen6201805
Brynjólfur Willumsson6000682
David van der Werff2302734
Tygo Land2101560
Marco Rente2000298
Jorg Schreuders1100765
Nils Eggens100053
Pelle Clement0200758
Etienne Vaessen0101810
Thijmen Blokzijl0100810
Nikolas Brandis000049
Mark Csinger0002488
Hans Hateboer0000187
Tyrique Mercera000020
Jesper Mosselaar00001
Wouter Prins0000491
Elvis van der Laan0000175
Tika de Jonge0000796
Travis Hernes000140
Alvin Nordin000015
Ryan Metu000025
Jacob Ondrejka0001312
Oskar Zawada000078

De competitiestanden van de Eredivisie op 23-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord9720311023
2AZ9621201020
3PSV9612271219
4Ajax9531271218
5Twente9522171017
6Fortuna9432161715
7Groningen9423221914
8Heerenveen9333151112
9Go Ahead9252202111
10Excelsior9324161811
11Utrecht9324162611
12NEC9243151610
13Sparta923416229
14Cambuur923413219
15PEC921610227
16Telstar913510186
17ADO913511206
18Willem II90279262

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalN.E.C. NijmegenFC Groningen
Minuut 0-1521
Minuut 15-3023
Minuut 30-4502
Minuut 45-6001
Minuut 60-7503
Minuut 75-9001

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalN.E.C. NijmegenFC Groningen
Minuut 0-1011
Minuut 10-2021
Minuut 30-4012
Minuut 40-5001
Minuut 50-6002
Minuut 70-8000
Minuut 80-9003