Eredivisie
Pec zwolle
PEC Zwolle
1 november 2026
12.15
ADO_Den_Haag
ADO Den Haag
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

PEC Zwolle - ADO Den Haag: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt PEC Zwolle tegen ADO Den Haag. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. ADO heeft historisch het overwicht bij treffers met PEC. Kunnen de groen-gelen dit doortrekken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar vijfmaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won PEC twee keer en ADO won er drie.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet ADO het op papier beter: de ploeg won één keer, verloor twee wedstrijden en speelde twee keer gelijk. PEC won éénmaal, driemaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

PEC Zwolle - ADO Den Haag
Eredivisie
1 november 2026
12.15, MAC³PARK stadion

Terugblik: ADO wint onderlinge duels vaker dan PEC

De formatie van Henry van der Vegt en de Hagenezen troffen elkaar vanaf 2018 vijf keer in de Eredivisie:
  • Er werden dertien doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,6 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de eerste helft, namelijk acht goals. Dit is een gemiddelde van 1,6 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 27 keer op goal geschoten, gemiddeld 5,4 keer per wedstrijd. de Blauwvingers schoten het vaakst op doel, namelijk zestien keer.
  • Er werden drie goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,6. PEC scoorde met twee kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
09-05-2021PEC
ADO
0-1
23-12-2020ADO
PEC
0-2
20-10-2019PEC
ADO
3-1
15-02-2019ADO
PEC
1-0
24-11-2018PEC
ADO
2-3

De Blauwvingers kleurloos

De formatie van Henry van der Vegt kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. Het vorige duel speelde PEC gelijk tegen Utrecht. Het werd 1-1. De afgelopen vijf competitieduels won de formatie van Henry van der Vegt één wedstrijd, verloor driemaal en speelde één keer gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield PEC de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats PEC Zwolle:

  • maakte elf doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 1,1.
  • scoorde thuis vijf keer en uit zesmaal.
  • de spelers schoten in totaal 33 keer op goal. Dit is gemiddeld 3,3 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van PEC in deze competitie:

DatumTeamsStand
24-10-2026Utrecht
PEC
1-1
18-10-2026PEC
Go Ahead
4-1
11-10-2026PEC
Cambuur
0-1
18-09-2026Groningen
PEC
3-0
13-09-2026PEC
Feyenoord
0-7

Spelerstats PEC Zwolle:

  • Koen Kostons is de topscorer van de club uit Zwolle deze competitie, met vier doelpunten.
  • Koen Kostons maakte één goal uit een kopbal.
  • Thijs Oosting scoorde tweemaal met de linkervoet.
  • Koen Kostons en Elias Sørensen scoorden ieder twee keer met de rechtervoet.
  • Dylan Mbayo gaf vier keer een assist.

Spelers van de Blauwvingers met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Koen Kostons4003676
Thijs Oosting2200694
Elias Sørensen2000396
Ibrahim Cissoko1101358
Nick Viergever1000900
Sydney van Hooijdonk1000292
Dylan Mbayo0400729
Damian van der Haar0100453
Tobias Sommer0102889
Jasper Schendelaar0000900
Olivier Aertssen0001879
Jan Bürger000053
Sherel Floranus0013423
Simon Graves0000900
Tijs Velthuis000083
Nick Fichtinger0000148
Gabriël Reiziger0002139
Ryan Thomas0001694
Gilles van der Wal0001188
Odysseus Velanas0000113

De ploeg van Robin Peter zonder richting

De Hagenezen geven laatste wedstrijden weinig richting. Het vorige duel verloor ADO van Heerenveen. Het werd 2-3. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de groen-gelen één duel, verloren tweemaal en speelden twee keer gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield ADO de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats ADO Den Haag:

  • maakte dertien doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 1,3.
  • scoorde thuis acht keer en uit vijfmaal.
  • spelers schoten 25 keer op goal, gemiddeld 2,5 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van ADO in deze competitie:

DatumTeamsStand
24-10-2026ADO
Heerenveen
2-3
17-10-2026ADO
PSV
2-1
11-10-2026Telstar
ADO
2-2
19-09-2026ADO
Cambuur
1-1
12-09-2026Twente
ADO
2-0

Spelerstats ADO Den Haag:

  • Yannick Eduardo en Nigel Thomas zijn met drie goals de topscorers van de Hagenezen in deze competitie.
  • Jesse Bal en Evan Rottier scoorden ieder éénmaal met het hoofd.
  • Yannick Eduardo scoorde drie keer met de linkervoet.
  • Nigel Thomas scoorde driemaal met de rechtervoet.
  • Evan Rottier gaf viermaal een assist.

Spelers van ADO met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Yannick Eduardo3201755
Nigel Thomas3101296
Evan Rottier2402795
Juho Kilo1102900
Sekou Sylla1003530
Jesse Bal1000345
Donát Bárány100066
Milan Hokke0110653
Finn de Bruin0101177
Kilian Nikiema0000900
Illaijh de Ruijter0000202
Jonas Jensen-Abbew0000445
Pascal Mulder0002883
Othniël Raterink0001494
Matteo Waem0001621
Lasse Wilhelm000064
Mylian Jimenez0001155
Matej Sin0000260
Jan Zamburek0000219
Jalen Hawkins0001452
Cameron Peupion000024
Álex Pozo000176
Luka Reischl000059
Daryl van Mieghem0000491

De competitiestanden van de Eredivisie op 30-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord10730321124
2Ajax10631291321
3PSV10622281320
4Twente10622191020
5AZ10622201220
6Fortuna10532171718
7Heerenveen10433181315
8Groningen10433242115
9Go Ahead10352232314
10Cambuur10334192212
11Utrecht10334172712
12NEC10253171811
13Excelsior10325161911
14Sparta1023517249
15PEC1022611238
16Telstar1013612216
17ADO1013613236
18Willem II1002810322

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalPEC ZwolleADO Den Haag
Minuut 0-1500
Minuut 15-3002
Minuut 30-4500
Minuut 45-6022
Minuut 60-7522
Minuut 75-9000

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalPEC ZwolleADO Den Haag
Minuut 0-1000
Minuut 10-2001
Minuut 30-4001
Minuut 40-5000
Minuut 50-6010
Minuut 70-8012
Minuut 80-9000