Eredivisie
Pec zwolle
PEC Zwolle
18 oktober 2026
12.15
Go Ahead Eagles
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

PEC Zwolle - Go Ahead Eagles: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt PEC Zwolle tegen Go Ahead Eagles. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Kijken we naar de vorige onderlinge wedstrijden, dan lijkt Go Ahead in het voordeel tegen PEC. Welke uitslag levert het komende duel op?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar achtmaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won Go Ahead vier keer en vier keer eindigden de wedstrijden in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Go Ahead op papier beter dan PEC. De club uit Deventer won nul keer, verloor één wedstrijd en speelde vier keer gelijk. De club uit Zwolle won niet, verloor vier duels en speelde éénmaal gelijk.

PEC Zwolle - Go Ahead Eagles
Eredivisie
18 oktober 2026
12.15, MAC³PARK stadion

Terugkijkend: Go Ahead wint meer onderlinge duels dan PEC

De club uit Zwolle en de Eagles kwamen elkaar sinds 2018 achtmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er werden negentien doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,38 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk veertien goals. Dit is een gemiddelde van 1,75 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 57 keer op goal geschoten, gemiddeld 7,12 keer per wedstrijd. de Eagles schoten het vaakst op doel, namelijk 32 keer.
  • Er werden vier goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,5. Go Ahead scoorde met vier kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
05-04-2026Go Ahead
PEC
5-0
21-09-2025PEC
Go Ahead
0-2
11-05-2025PEC
Go Ahead
1-1
03-11-2024Go Ahead
PEC
2-2
11-02-2024Go Ahead
PEC
1-1
17-09-2023PEC
Go Ahead
1-1
03-04-2022PEC
Go Ahead
0-1
19-09-2021Go Ahead
PEC
1-0

PEC al een tijdje zonder winst

De formatie van Henry van der Vegt heeft het moeilijk en kan de laatste vijf wedstrijden geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd verloor PEC van Cambuur met 0-1. De afgelopen vijf competitiewedstrijden verloren de Zwollenaren vier duels en speelden er één gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield PEC de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats PEC Zwolle:

  • scoorde zes goals deze competitie in acht wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 0,75.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden één van deze goals en uit vijf doelpunten.
  • spelers schoten 24 keer op goal, gemiddeld 3 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van PEC in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026PEC
Cambuur
0-1
18-09-2026Groningen
PEC
3-0
13-09-2026PEC
Feyenoord
0-7
04-09-2026Sparta
PEC
2-2
29-08-2026PEC
NEC
1-3

Spelerstats PEC Zwolle:

  • Koen Kostons is de topscorer van de formatie van Henry van der Vegt deze competitie, met drie doelpunten.
  • Koen Kostons scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Koen Kostons en Elias Sørensen scoorden ieder één keer met de rechtervoet.
  • Dylan Mbayo gaf drie keer een assist.

Spelers van PEC met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Koen Kostons3003657
Nick Viergever1000720
Ibrahim Cissoko1001338
Elias Sørensen1000351
Dylan Mbayo0300613
Thijs Oosting0100514
Tobias Sommer0101709
Jasper Schendelaar0000720
Olivier Aertssen0001699
Jan Bürger000023
Sherel Floranus0013399
Simon Graves0000720
Damian van der Haar0000315
Tijs Velthuis000073
Nick Fichtinger0000148
Gabriël Reiziger0002139
Ryan Thomas0001523
Gilles van der Wal000024
Odysseus Velanas0000113
Sydney van Hooijdonk0000122

Go Ahead al een tijdje zonder winst

De ploeg van Joseph Oosting heeft het zwaar en kan de laatste vijf duels geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd speelde Go Ahead gelijk tegen Sparta (3-3). De afgelopen vijf competitieduels verloor De ploeg van Joseph Oosting één wedstrijd en speelde er vier gelijk. Go Ahead hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Go Ahead Eagles:

  • maakte negentien doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 2,38.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden elf van deze goals en uit acht doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 32 keer op goal. Dit is gemiddeld 4 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Go Ahead in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Go Ahead
Sparta
3-3
20-09-2026NEC
Go Ahead
1-1
12-09-2026Go Ahead
Groningen
1-1
08-09-2026Utrecht
Go Ahead
3-3
29-08-2026AZ
Go Ahead
5-2

Spelerstats Go Ahead Eagles:

  • Søren Tengstedt is de topscorer van De ploeg van Joseph Oosting deze competitie, met zes doelpunten.
  • Stefán Ingi Sigurdarson maakte twee goals uit een kopbal.
  • Søren Tengstedt scoorde vier keer met de linkervoet.
  • Victor Edvardsen en Mathis Suray scoorden ieder drie keer met de rechtervoet.

Spelers van Go Ahead met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Søren Tengstedt6201677
Victor Edvardsen3200673
Mathis Suray3200700
Stefán Ingi Sigurdarson3100472
Melle Meulensteen1200600
Julius Dirksen1002478
Erik Flataker1000232
Dean James0201637
Alfons Sampsted0100621
Evert Linthorst0100642
Kjetil Haug0000720
Tomas Galvez00007
Tino Jukic000018
Joris Kramer0001720
Giovanni van Zwam0000246
Eus Waayers000032
Yassir Salah Rahmouni0001155
Calvin Twigt000027
Thibo Baeten0001156
Richonell Margaret000051
Oskar Sivertsen000090

De competitiestanden van de Eredivisie op 16-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord862027720
2PSV8611261019
3AZ861118819
4Twente852116817
5Ajax8431221015
6Groningen8422201414
7Fortuna8422141514
8Go Ahead8251191711
9Excelsior8323161411
10Heerenveen823311119
11NEC823313149
12Cambuur822411198
13Utrecht822414258
14Sparta813413206
15Telstar81347146
16PEC81166214
17ADO80359193
18Willem II80267232

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalPEC ZwolleGo Ahead Eagles
Minuut 0-1501
Minuut 15-3012
Minuut 30-4500
Minuut 45-6003
Minuut 60-7500
Minuut 75-9012

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalPEC ZwolleGo Ahead Eagles
Minuut 0-1000
Minuut 10-2002
Minuut 30-4011
Minuut 40-5000
Minuut 50-6001
Minuut 70-8002
Minuut 80-9000