Eredivisie
Pec zwolle
PEC Zwolle
11 oktober 2026
14.30
Gele sportshirt met blauwe mouwen en strepen
SC Cambuur
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

PEC Zwolle - SC Cambuur: statistieken Eredivisie

Aanstaande zondag speelt PEC Zwolle thuis tegen SC Cambuur in de 8e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Cambuur lijkt in betere vorm tegen PEC, maar wie trekt er aan het langste eind in het MAC³PARK stadion?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Eredivisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar tweemaal tegengekomen. De teams hielden elkaar in evenwicht door ieder één keer te winnen.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Cambuur op papier beter dan PEC. De club uit Leeuwarden won één keer, verloor twee wedstrijden en speelde twee keer gelijk. De club uit Zwolle won éénmaal, verloor drie duels en speelde éénmaal gelijk.

PEC Zwolle - SC Cambuur
Eredivisie
11 oktober 2026
14.30, MAC³PARK stadion

Terugblik: clubs aan elkaar gewaagd

De formatie van Henry van der Vegt en de Leeuwarders troffen elkaar vanaf 2018 twee keer in de Eredivisie:
  • Er werden tien doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 5 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk vijf goals. Dit is een gemiddelde van 2,5 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er veertienmaal op goal geschoten. Dit is gemiddeld 7 schoten per wedstrijd. Spelers van PEC schoten het vaakst, namelijk acht keer.
  • Éénmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,5. PEC scoorde met één kopbal de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
12-02-2022Cambuur
PEC
3-4
06-11-2021PEC
Cambuur
1-2

PEC al een tijdje zonder winst

De formatie van Henry van der Vegt heeft het zwaar en kan de laatste vier duels geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd verloor PEC van Groningen met 0-3. De afgelopen vijf competitieduels won de formatie van Henry van der Vegt één wedstrijd, verloor driemaal en speelde één keer gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield PEC de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats PEC Zwolle:

  • scoorde zes goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 0,86.
  • scoorde thuis één keer en uit vijfmaal.
  • de spelers schoten in totaal achttien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,57 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van PEC in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-09-2026Groningen
PEC
3-0
13-09-2026PEC
Feyenoord
0-7
04-09-2026Sparta
PEC
2-2
29-08-2026PEC
NEC
1-3
22-08-2026Heerenveen
PEC
0-2

Spelerstats PEC Zwolle:

  • Koen Kostons is met drie goals de topscorer van de Zwollenaren in deze competitie.
  • Koen Kostons scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Koen Kostons en Elias Sørensen maakten ieder één goal met de rechtervoet.
  • Dylan Mbayo gaf drie keer een assist.

Spelers van de formatie van Henry van der Vegt met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Koen Kostons3003597
Nick Viergever1000630
Ibrahim Cissoko1000278
Elias Sørensen1000320
Dylan Mbayo0300535
Thijs Oosting0100436
Tobias Sommer0101619
Jasper Schendelaar0000630
Olivier Aertssen0001609
Jan Bürger000023
Sherel Floranus0012312
Simon Graves0000630
Damian van der Haar0000311
Tijs Velthuis000073
Nick Fichtinger0000148
Gabriël Reiziger0001126
Ryan Thomas0001433
Gilles van der Wal000011
Odysseus Velanas0000113
Sydney van Hooijdonk000091

De club uit Leeuwarden al een tijd zonder verlies

De Leeuwarders kunnen verlies al een tijd voorkomen. De laatste drie wedstrijden won de club of speelde gelijk. Het vorige duel speelde Cambuur gelijk tegen ADO. Het werd 1-1. De afgelopen vijf competitieduels won de club uit Leeuwarden één wedstrijd, verloor tweemaal en speelde twee keer gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Cambuur de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats SC Cambuur:

  • scoorde tien goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,43.
  • scoorde thuis zes keer en uit viermaal.
  • spelers schoten achttien keer op goal, gemiddeld 2,57 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Cambuur in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026ADO
Cambuur
1-1
12-09-2026Cambuur
NEC
3-0
06-09-2026Telstar
Cambuur
2-2
30-08-2026Cambuur
Twente
1-4
23-08-2026Cambuur
Feyenoord
2-5

Spelerstats SC Cambuur:

  • Rafik El Arguioui is de topscorer van de club uit Leeuwarden deze competitie, met vier doelpunten.
  • Iwan Henstra en Ilyes Hamache maakten ieder één goal met de linkervoet.
  • Rafik El Arguioui scoorde viermaal met de rechtervoet.
  • Nicolas Binder gaf tweemaal een assist.

Spelers van de formatie van Johan Plat met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Rafik El Arguioui4101630
Ilyes Hamache3100477
Nicolas Binder1200228
Iwan Henstra1001372
Fabian Kvam1000302
Jamal Amofa0100462
Billy van Duijl0100360
Nicky Souren0102630
Sami Bouhoudane0101369
Thijs Jansen0000630
Ismaël Baouf0001582
Jorn Berkhout000077
Devid Bouah0001273
Morgan Costarelli0000432
Lucas Jetten0001326
Rik Mulders000167
Ryan van de Pavert000045
Ethan Apkakou000079
Mathieu Maertens0001160
Wessel van der Goot000019
Jason Ceka000023
Wiebe Kooistra0001174
Skye Vink0000240

De competitiestanden van de Eredivisie op 09-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1AZ761018619
2Feyenoord752025717
3PSV7511241016
4Twente751115716
5Ajax742121914
6Fortuna7412131413
7Excelsior732215911
8Groningen7322151311
9Go Ahead7241161410
10Heerenveen72321199
11NEC722312138
12Sparta712410175
13Telstar71245125
14Cambuur712410195
15Utrecht712411245
16PEC71156204
17ADO70257172
18Willem II70256202

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalPEC ZwolleSC Cambuur
Minuut 0-1500
Minuut 15-3011
Minuut 30-4501
Minuut 45-6012
Minuut 60-7512
Minuut 75-9012

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalPEC ZwolleSC Cambuur
Minuut 0-1000
Minuut 10-2000
Minuut 30-4011
Minuut 40-5000
Minuut 50-6001
Minuut 70-8012
Minuut 80-9011