Keuken Kampioen Divisie
RKC
RKC Waalwijk
18 oktober 2026
12.15
Volendam
FC Volendam
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
RKC Waalwijk

RKC Waalwijk - FC Volendam: statistieken Keuken Kampioen Divisie

Komende zondag staat RKC Waalwijk tegen FC Volendam op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Volendam in het voordeel tegen RKC. Wat wordt de uitkomst in het Mandemakers Stadion?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Keuken Kampioen Divisie-seizoenen zijn de ploegen elkaar tweemaal tegengekomen. Volendam won één wedstrijd en éénmaal was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Volendam op papier beter dan RKC. Het andere Oranje won drie keer, verloor twee wedstrijden en speelde nul keer gelijk. De ploeg uit Waalwijk won tweemaal, verloor twee duels en speelde éénmaal gelijk.

RKC Waalwijk - FC Volendam
Keuken Kampioen Divisie
18 oktober 2026
12.15, Mandemakers Stadion

Terugblik: Volendam wint onderlinge duels vaker dan RKC

De formatie van Sander Duits en de Volendammers kwamen elkaar sinds 2018 tweemaal tegen in de Keuken Kampioen Divisie:
  • Er vielen zeven goals, gemiddeld 3,5 doelpunten per wedstrijd.
  • Voor rust werden de meeste goals gescoord, namelijk vier doelpunten. Gemiddeld zijn dit 2 goals per duel.

Vorige ontmoetingen in de Keuken Kampioen Divisie:

DatumTeamsStand
22-02-2019RKC
Volendam
3-3
05-10-2018Volendam
RKC
1-0

De Waalwijkers al een tijd zonder winst

De Waalwijkers hebben het lastig en kunnen de laatste drie duels niet winnen. Het vorige duel verloor RKC van Heracles. Het werd 0-3. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Waalwijk twee wedstrijden, verloor tweemaal en speelde één keer gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield RKC de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats RKC Waalwijk:

  • scoorde negentien goals deze competitie in tien wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,9.
  • scoorde thuis vijftien keer en uit viermaal.

Voorgaande vijf duels van RKC in deze competitie:

DatumTeamsStand
09-10-2026Heracles
RKC
3-0
03-10-2026RKC
Emmen
1-1
26-09-2026Roda
RKC
2-0
18-09-2026RKC
MVV
6-1
11-09-2026Jong Ajax
RKC
0-2

Spelerstats RKC Waalwijk:

  • Jesse van de Haar en Keyan Varela zijn de topscorers van de formatie van Sander Duits deze competitie, met ieder drie doelpunten.

Spelers van RKC met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Jesse van de Haar3102546
Keyan Varela3101378
Faissal Al Mazyani2101720
Yoram van der Veen2100311
Jordy de Wijs2002865
Juan Familia-Castillo1300630
Liam van Gelderen1001720
Thijs van Leeuwen1000691
Virgil Misidjan1000230
Finn Stokkers1001393
Haye van Gemert100017
Jochem Nap0301857
Ryan Fage0101615
Azzedine Dkidak0101193
Niek Schiks0000720
Mark Spenkelink0000180
Navajo Bakboord000179
Nazjir Held0000360
Bart Kemmeren000082
Loek Postma0004660
Sven van der Plas0000215
Tim van de Loo0001275
Rein van Hedel0000207

Volendam kleurloos

Het andere Oranje kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. Volendam boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Vitesse. Het werd 2-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de wijdbroeken drie duels en verloren er twee Volendam hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats FC Volendam:

  • maakte 22 doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 2,2.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zestien van deze goals en uit zes doelpunten.

Voorgaande vijf duels van Volendam in deze competitie:

DatumTeamsStand
09-10-2026Volendam
Vitesse
2-0
03-10-2026Almere City
Volendam
1-0
26-09-2026Volendam
VVV
3-2
18-09-2026Jong AZ
Volendam
4-1
13-09-2026Volendam
Den Bosch
2-0

Spelerstats FC Volendam:

  • Henk Veerman is de topscorer van het andere Oranje deze competitie, met tien doelpunten.

Spelers van het andere Oranje met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Henk Veerman10200851
Reuven Niemeijer4200792
Alex Plat2100641
Nick Doodeman1601871
Younes Jaber el Meftahi1100305
Luca Blondeau1002750
Nordin Bukala1002854
Daan Huisman1001798
Frederik Ihler1001140
Mike Kleijn0103672
Mohammed Belfqih010056
Kayden Wolff0100268
Hidde Jurjus0000450
Roy Steur0000450
Mawouna Amevor0002509
Daan Bisschops000145
Jaïr Haakmat0001145
Déron Payne0000204
Erik Schouten0000363
Precious Ugwu0001714
Serigne Deme000129
Jerayson Hoepel00007
Jesper Tielemans000024

De competitiestanden van de Keuken Kampioen Divisie op 16-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Heracles10811311225
2Almere City1071222722
3VVV10703261421
4Emmen10613221819
5NAC10523201917
6Roda1044210816
7MVV10514132016
8Volendam10505221715
9RKC10352191514
10Vitesse10424151514
11Jong AZ10415221813
12Jong PSV10343151713
13Oss10406151512
14Den Bosch10325141811
15Eindhoven10325152211
16De Graafschap10325132311
17Helmond1023516199
18Jong Ajax1022613258
19Dordrecht1022613278
20Jong Utrecht1021716237

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalRKC WaalwijkFC Volendam
Minuut 0-1512
Minuut 15-3020
Minuut 30-4511
Minuut 45-6011
Minuut 60-7511
Minuut 75-9012

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalRKC WaalwijkFC Volendam
Minuut 0-1002
Minuut 10-2010
Minuut 30-4020
Minuut 40-5001
Minuut 50-6020
Minuut 70-8001
Minuut 80-9001