Eredivisie
Gele sportshirt met blauwe mouwen en strepen
SC Cambuur
18 oktober 2026
14.30
Rood-wit sportshirt met korte mouwen
AZ
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
cambuur-leeuwarden-fans

SC Cambuur - AZ: statistieken Eredivisie

SC Cambuur treft AZ in Leeuwarden voor de Eredivisie. Wij hebben de cijfers naast elkaar gezet, om jouw weddenschappen beter te maken. Kijken we naar de vorige onderlinge wedstrijden, dan lijkt AZ in het voordeel tegen Cambuur. Welke uitslag levert het komende duel op?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze vier keer tegen elkaar. AZ won drie wedstrijden en éénmaal was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet AZ het op papier beter: de ploeg won drie keer, verloor één wedstrijd en speelde één keer gelijk. Cambuur won tweemaal, éénmaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

SC Cambuur - AZ
Eredivisie
18 oktober 2026
14.30, Kooi Stadion

Terugblik: AZ wint onderlinge duels vaker dan Cambuur

De club uit Leeuwarden en de Alkmaarders troffen elkaar vanaf 2018 vier keer in de Eredivisie:
  • Er vielen acht goals, gemiddeld 2 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk vijf doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,25 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 24 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 6 schoten per wedstrijd. de Alkmaarders schoten het vaakst op doel, namelijk veertien keer.
  • Éénmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,25. AZ scoorde met één kopbal de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
25-02-2023AZ
Cambuur
2-1
28-08-2022Cambuur
AZ
0-1
22-01-2022AZ
Cambuur
0-0
03-10-2021Cambuur
AZ
1-3

De Leeuwarders al een tijd zonder verlies

De formatie van Johan Plat kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste vier duels won de club of werd er gelijk gespeeld. Cambuur boekte de vorige wedstrijd een overwinning op PEC. Het werd 1-0. De afgelopen vijf competitieduels won de formatie van Johan Plat twee wedstrijden, verloor éénmaal en speelde twee keer gelijk. Cambuur hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats SC Cambuur:

  • maakte elf doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 1,38.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zes van deze goals en uit vijf doelpunten.
  • spelers schoten 21 keer op goal, gemiddeld 2,62 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Cambuur in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026PEC
Cambuur
0-1
19-09-2026ADO
Cambuur
1-1
12-09-2026Cambuur
NEC
3-0
06-09-2026Telstar
Cambuur
2-2
30-08-2026Cambuur
Twente
1-4

Spelerstats SC Cambuur:

  • Rafik El Arguioui is met vier goals de topscorer van de Leeuwarders in deze competitie.
  • Iwan Henstra en Ilyes Hamache maakten ieder één goal met de linkervoet.
  • Rafik El Arguioui scoorde viermaal met de rechtervoet.
  • Nicolas Binder gaf twee keer een assist.

Spelers van Cambuur met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Rafik El Arguioui4101720
Ilyes Hamache3100567
Nicolas Binder2200273
Iwan Henstra1001372
Fabian Kvam1000347
Jamal Amofa0100469
Billy van Duijl0100450
Nicky Souren0102720
Sami Bouhoudane0101393
Thijs Jansen0000720
Ismaël Baouf0001672
Jorn Berkhout000077
Devid Bouah0002347
Morgan Costarelli0001522
Lucas Jetten0001326
Rik Mulders000178
Ryan van de Pavert000045
Ethan Apkakou0000124
Mathieu Maertens0001227
Wessel van der Goot000019
Jason Ceka000168
Wiebe Kooistra0001174
Skye Vink0000240

De tweevoudig landskampioen scoort veel

De tweevoudig landskampioen scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 2 goals per wedstrijd. Het vorige duel verloor AZ van Feyenoord. Het werd 0-2. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Alkmaarders drie duels, verloren éénmaal en speelden één keer gelijk. AZ hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats AZ:

  • scoorde achttien goals deze competitie in acht wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,25.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden negen van deze goals en uit negen doelpunten.
  • spelers schoten 36 keer op goal, gemiddeld 4,5 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van AZ in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Feyenoord
AZ
2-0
20-09-2026AZ
Telstar
1-0
11-09-2026AZ
Willem II
1-1
06-09-2026Heerenveen
AZ
2-3
29-08-2026AZ
Go Ahead
5-2

Spelerstats AZ:

  • Ro-Zangelo Daal is met vier goals de topscorer van de Alkmaarders in deze competitie.
  • Mexx Meerdink en Ayoub Oufkir scoorden ieder twee keer met de linkervoet.
  • Ro-Zangelo Daal scoorde viermaal met de rechtervoet.
  • Mateo Chávez gaf drie keer een assist.

Spelers van De ploeg van Leeroy Echteld met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Ro-Zangelo Daal4002650
Mexx Meerdink3200652
Jizz Hornkamp200078
Ayoub Oufkir2002162
Mateo Chávez1301651
Calvin Stengs1200401
Dave Kwakman1100557
Lewis Schouten1001720
Jordy Clasie1000257
Peer Koopmeiners1000715
Weslley Patati1001347
Valdemar Byskov020099
Kees Smit0200343
Wouter Goes0102720
Jari De Busser0000720
Mees de Wit000071
Elijah Dijkstra0000658
Rion Ichihara000011
Denso Kasius000023
Seiya Maikuma000050
Hessel de Wit000019
Bendegúz Kovács000014
Troy Parrott000034

De competitiestanden van de Eredivisie op 16-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord862027720
2PSV8611261019
3AZ861118819
4Twente852116817
5Ajax8431221015
6Groningen8422201414
7Fortuna8422141514
8Go Ahead8251191711
9Excelsior8323161411
10Heerenveen823311119
11NEC823313149
12Cambuur822411198
13Utrecht822414258
14Sparta813413206
15Telstar81347146
16PEC81166214
17ADO80359193
18Willem II80267232

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSC CambuurAZ
Minuut 0-1502
Minuut 15-3011
Minuut 30-4512
Minuut 45-6021
Minuut 60-7512
Minuut 75-9022

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSC CambuurAZ
Minuut 0-1002
Minuut 10-2001
Minuut 30-4010
Minuut 40-5002
Minuut 50-6011
Minuut 70-8020
Minuut 80-9012