Eredivisie
Gele sportshirt met blauwe mouwen en strepen
SC Cambuur
31 oktober 2026
21.00
Go Ahead Eagles
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
cambuur-leeuwarden-fans

SC Cambuur - Go Ahead Eagles: statistieken Eredivisie

Aanstaande zaterdag speelt SC Cambuur thuis tegen Go Ahead Eagles in de 11e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Cambuur in het voordeel tegen Go Ahead. Wat wordt de uitkomst in het Kooi Stadion?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze vier keer tegen elkaar. Van deze duels won de formatie van Johan Plat tweemaal, De ploeg van Joseph Oosting won er één en één keer was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Cambuur het op papier beter: de ploeg won drie keer, verloor nul wedstrijden en speelde twee keer gelijk. Go Ahead won éénmaal, éénmaal verloren en driemaal gelijkgespeeld.

SC Cambuur - Go Ahead Eagles
Eredivisie
31 oktober 2026
21.00, Kooi Stadion

Terugblik: Cambuur wint onderlinge duels vaker dan Go Ahead

De formatie van Johan Plat en de Eagles troffen elkaar vanaf 2018 vier keer in de Eredivisie:
  • Er werden vijftien doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,75 goals per duel.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk acht doelpunten. Gemiddeld zijn dit 2 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 24 keer op goal geschoten, gemiddeld 6 keer per wedstrijd. Spelers van Go Ahead schoten het vaakst, namelijk veertien keer.
  • Er werden vier goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 1. Spelers van beide ploegen scoorden even vaak met een kopbal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
05-03-2023Cambuur
Go Ahead
4-1
09-10-2022Go Ahead
Cambuur
0-0
19-03-2022Go Ahead
Cambuur
3-0
11-09-2021Cambuur
Go Ahead
5-2

Cambuur al een tijdje ongeslagen

De formatie van Johan Plat kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste zes duels won de club of werd er gelijk gespeeld. Cambuur boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Willem II. Het werd 6-1. De afgelopen vijf competitieduels won de club uit Leeuwarden drie wedstrijden en speelde er twee gelijk. Cambuur hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats SC Cambuur:

  • maakte negentien doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 1,9.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden acht van deze goals en uit elf doelpunten.
  • spelers schoten 30 keer op goal, gemiddeld 3 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Cambuur in deze competitie:

DatumTeamsStand
24-10-2026Willem II
Cambuur
1-6
18-10-2026Cambuur
AZ
2-2
11-10-2026PEC
Cambuur
0-1
19-09-2026ADO
Cambuur
1-1
12-09-2026Cambuur
NEC
3-0

Spelerstats SC Cambuur:

  • Nicolas Binder en Ilyes Hamache scoorden twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Ismaël Baouf maakte één goal uit een kopbal.
  • Rafik El Arguioui en Nicolas Binder scoorden ieder vijf keer met de rechtervoet.

Spelers van de Leeuwarders met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Rafik El Arguioui5201894
Nicolas Binder5200424
Ilyes Hamache5200742
Jason Ceka1101215
Ismaël Baouf1001852
Iwan Henstra1001404
Fabian Kvam1000347
Morgan Costarelli0201677
Billy van Duijl0200605
Jamal Amofa0100469
Nicky Souren0102900
Sami Bouhoudane0101410
Wiebe Kooistra0101200
Thijs Jansen0001900
Jorn Berkhout0000110
Devid Bouah0012400
Lucas Jetten0001352
Rik Mulders0001184
Ryan van de Pavert000045
Ethan Apkakou0000124
Mathieu Maertens0001376
Wessel van der Goot000019
Skye Vink0000254

De Deventenaren kleurloos

Kowet kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. De vorige competitiewedstrijd won Go Ahead van Telstar met 3-2. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Eagles één duel, verloren éénmaal en speelden drie keer gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield Go Ahead de nul. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats Go Ahead Eagles:

  • maakte 23 doelpunten in tien competitieduels, een gemiddelde van 2,3.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden veertien van deze goals en uit negen doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 41 keer op goal. Dit is gemiddeld 4,1 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Go Ahead in deze competitie:

DatumTeamsStand
23-10-2026Go Ahead
Telstar
3-2
18-10-2026PEC
Go Ahead
4-1
10-10-2026Go Ahead
Sparta
3-3
20-09-2026NEC
Go Ahead
1-1
12-09-2026Go Ahead
Groningen
1-1

Spelerstats Go Ahead Eagles:

  • Søren Tengstedt is met acht goals de topscorer van de Eagles in deze competitie.
  • Stefán Ingi Sigurdarson maakte drie goals uit een kopbal.
  • Søren Tengstedt scoorde zes keer met de linkervoet.
  • Victor Edvardsen en Mathis Suray maakten ieder drie goals met de rechtervoet.
  • Mathis Suray gaf driemaal een assist.

Spelers van de Deventenaren met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Søren Tengstedt8201851
Stefán Ingi Sigurdarson4100577
Mathis Suray3300827
Victor Edvardsen3200853
Melle Meulensteen1200774
Evert Linthorst1100797
Julius Dirksen1003568
Erik Flataker1000245
Dean James0201764
Tomas Galvez010062
Alfons Sampsted0100782
Oskar Sivertsen0100186
Kjetil Haug0000900
Tino Jukic000018
Joris Kramer0001900
Giovanni van Zwam0000324
Eus Waayers000032
Yassir Salah Rahmouni0001188
Calvin Twigt000027
Robbin Weijenberg00007
Thibo Baeten0001211
Richonell Margaret000051

De competitiestanden van de Eredivisie op 29-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord10730321124
2Ajax10631291321
3PSV10622281320
4Twente10622191020
5AZ10622201220
6Fortuna10532171718
7Heerenveen10433181315
8Groningen10433242115
9Go Ahead10352232314
10Cambuur10334192212
11Utrecht10334172712
12NEC10253171811
13Excelsior10325161911
14Sparta1023517249
15PEC1022611238
16Telstar1013612216
17ADO1013613236
18Willem II1002810322

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSC CambuurGo Ahead Eagles
Minuut 0-1532
Minuut 15-3021
Minuut 30-4521
Minuut 45-6021
Minuut 60-7511
Minuut 75-9022

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSC CambuurGo Ahead Eagles
Minuut 0-1021
Minuut 10-2021
Minuut 30-4011
Minuut 40-5011
Minuut 50-6010
Minuut 70-8021
Minuut 80-9011