Eredivisie
sc Heerenveen
16 oktober 2026
20.00
Excelsior
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

sc Heerenveen - Excelsior: statistieken Eredivisie

sc Heerenveen treft Excelsior in Heerenveen voor de Eredivisie. Wij hebben de cijfers naast elkaar gezet, om jouw weddenschappen beter te maken. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Heerenveen in het voordeel tegen Excelsior. Wat wordt de uitkomst in het Abe Lenstra Stadion?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze acht keer tegen elkaar. Van deze duels won De formatie van Robin Veldman viermaal, de ploeg uit Kralingen won er twee en twee keer was het gelijkspel.

De afgelopen vijf competitiewedstrijden lijken de resultaten van de twee clubs op elkaar: de ploegen wonnen ieder één keer en verloren twee wedstrijden.

sc Heerenveen - Excelsior
Eredivisie
16 oktober 2026
20.00, Abe Lenstra Stadion

Terugkijkend: Heerenveen wint meer onderlinge duels dan Excelsior

De ploeg uit Heerenveen en de Kralingers troffen elkaar vanaf 2018 acht keer in de Eredivisie:
  • Er vielen twintig goals, gemiddeld 2,5 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk twaalf goals. Dit is een gemiddelde van 1,5 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 47 keer op goal geschoten, gemiddeld 5,88 keer per wedstrijd. Spelers van Excelsior schoten het vaakst, namelijk 29 keer.
  • Tweemaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,25. Heerenveen scoorde met twee kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
07-03-2026Excelsior
Heerenveen
1-2
04-10-2025Heerenveen
Excelsior
2-1
19-01-2024Excelsior
Heerenveen
3-0
23-09-2023Heerenveen
Excelsior
0-3
13-05-2023Heerenveen
Excelsior
0-0
05-11-2022Excelsior
Heerenveen
0-1
30-03-2019Heerenveen
Excelsior
1-0
22-09-2018Excelsior
Heerenveen
3-3

‘t Fean zonder richting

De Heerenveners geven laatste wedstrijden weinig richting. De vorige competitiewedstrijd verloor Heerenveen van PSV met 0-2. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Heerenveners één duel, verloren tweemaal en speelden twee keer gelijk. Heerenveen hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats sc Heerenveen:

  • maakte elf doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 1,38.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden drie van deze goals en uit acht doelpunten.
  • spelers schoten 37 keer op goal, gemiddeld 4,62 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Heerenveen in deze competitie:

DatumTeamsStand
09-10-2026PSV
Heerenveen
2-0
19-09-2026Sparta
Heerenveen
0-4
13-09-2026Heerenveen
Telstar
0-0
06-09-2026Heerenveen
AZ
2-3
30-08-2026Willem II
Heerenveen
2-2

Spelerstats sc Heerenveen:

  • Jacob Trenskow is met drie goals de topscorer van de Superfriezen in deze competitie.
  • Jacob Trenskow scoorde drie keer met de linkervoet.
  • Nolhan Courtens scoorde twee keer met de rechtervoet.
  • Levi Smans gaf drie keer een assist.

Spelers van ‘t Fean met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Jacob Trenskow3101688
Maxence Rivera2100468
Nolhan Courtens2001451
Luca Oyen1101186
Oliver Braude1000588
Ringo Meerveld1000496
Marko Farji100155
Levi Smans0300263
Sam Kersten0101677
Dirk Proper0101409
Dylan Vente0100673
Bernt Klaverboer0000720
Darling Bladi00007
Mats Egbring000084
Nikolai Hopland00007
Hristiyan Petrov000093
Maas Willemsen0000720
Vasilios Zagaritis0001720
Anass Bouziane00006
Luuk Brouwers000033
Marcus Linday0002440
Lanroy Machine0000104
Roberts Uldrikis000064

De Kralingers al een tijd zonder winst

De ploeg uit Kralingen heeft het zwaar en kan de laatste vier duels geen overwinning boeken. Het vorige duel verloor Excelsior van Groningen. Het werd 1-5. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Roodzwarten één duel, verloren tweemaal en speelden twee keer gelijk. Excelsior hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Excelsior:

  • scoorde zestien goals deze competitie in acht wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden vijf van deze goals en uit elf doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal achttien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,25 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Excelsior in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026Excelsior
Groningen
1-5
19-09-2026Ajax
Excelsior
2-2
13-09-2026Excelsior
Utrecht
1-2
08-09-2026NEC
Excelsior
2-2
05-09-2026Willem II
Excelsior
0-3

Spelerstats Excelsior:

  • Irakli Yegoian scoorde drie keer met de rechtervoet.
  • Irakli Yegoian gaf vijfmaal een assist.

Spelers van de Roodzwarten met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Irakli Yegoian3501705
Aymen Sliti3100450
David Garden3000579
Noah Naujoks200090
Rick Meissen1001720
Casper Widell1000646
Lennard Hartjes1001699
Valentin Sulzbacher100267
Nesto Groen1001109
Simon Janssen0301557
Stijn van Gassel0100720
Ilano Silva Timas0100203
Gyan de Regt010085
Ágúst Orri Thorsteinsson0101420
Kasey Bos0000172
Eric da Silva Moreira0000368
Nolan Martens0000120
Jan Plug0002720
Osman Turay000055
Guilliano Cairo000015
Yacqub Finey000011
Daniël van Vianen0000282
Mario Domínguez000163
Alireza Jahanbakhsh0000100

De competitiestanden van de Eredivisie op 14-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord862027720
2PSV8611261019
3AZ861118819
4Twente852116817
5Ajax8431221015
6Groningen8422201414
7Fortuna8422141514
8Go Ahead8251191711
9Excelsior8323161411
10Heerenveen823311119
11NEC823313149
12Cambuur822411198
13Utrecht822414258
14Sparta813413206
15Telstar81347146
16PEC81166214
17ADO80359193
18Willem II80267232

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
Intervalsc HeerenveenExcelsior
Minuut 0-1501
Minuut 15-3020
Minuut 30-4523
Minuut 45-6010
Minuut 60-7512
Minuut 75-9022

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
Intervalsc HeerenveenExcelsior
Minuut 0-1001
Minuut 10-2000
Minuut 30-4020
Minuut 40-5012
Minuut 50-6011
Minuut 70-8010
Minuut 80-9011