Eredivisie
Sparta Rotterdam
25 oktober 2026
16.45
Ajax
Ajax
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Sparta Rotterdam - Ajax: statistieken Eredivisie

Aanstaande zondag speelt Sparta Rotterdam thuis tegen Ajax in de 10e ronde van de Eredivisie. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Ajax in het voordeel tegen Sparta. Wat wordt de uitkomst in het Sparta Stadion?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze veertien keer tegen elkaar. Ajax won elf wedstrijden en driemaal was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Ajax het op papier beter: de ploeg won drie keer, verloor nul wedstrijden en speelde twee keer gelijk. Sparta won éénmaal, tweemaal verloren en tweemaal gelijkgespeeld.

Sparta Rotterdam - Ajax
Eredivisie
25 oktober 2026
16.45, Sparta Stadion

Terugkijkend: Ajax wint meer onderlinge duels dan Sparta

De ploeg van Maurice Steijn en de Ajacieden troffen elkaar vanaf 2018 veertien keer in de Eredivisie:
  • Er werden 45 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,21 goals per duel.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk 26 doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,86 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 90 keer op goal geschoten, gemiddeld 6,43 keer per wedstrijd. Spelers van Ajax schoten het vaakst, namelijk 58 keer.
  • Er werden twee goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,14. Ajax scoorde met twee kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
14-03-2026Ajax
Sparta
4-0
04-10-2025Sparta
Ajax
3-3
27-04-2025Ajax
Sparta
1-1
22-12-2024Sparta
Ajax
0-2
17-03-2024Sparta
Ajax
2-2
09-12-2023Ajax
Sparta
2-1
19-02-2023Ajax
Sparta
4-0
21-08-2022Sparta
Ajax
0-1
09-04-2022Ajax
Sparta
2-1
28-11-2021Sparta
Ajax
0-1
21-02-2021Ajax
Sparta
4-2
13-09-2020Sparta
Ajax
0-1
19-01-2020Ajax
Sparta
2-1
01-09-2019Sparta
Ajax
1-4

De ploeg van Maurice Steijn zonder richting

De ploeg uit Spangen kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. De vorige competitiewedstrijd won Sparta van Willem II met 3-2. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg van Maurice Steijn één wedstrijd, verloor tweemaal en speelde twee keer gelijk. Sparta hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Sparta Rotterdam:

  • scoorde zestien goals deze competitie in negen wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,78.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden acht van deze goals en uit acht doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 26 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,89 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Sparta in deze competitie:

DatumTeamsStand
17-10-2026Sparta
Willem II
3-2
10-10-2026Go Ahead
Sparta
3-3
19-09-2026Sparta
Heerenveen
0-4
13-09-2026PSV
Sparta
4-1
04-09-2026Sparta
PEC
2-2

Spelerstats Sparta Rotterdam:

  • Milan Zonneveld is met zes goals de topscorer van de Spartanen in deze competitie.
  • Lushendry Martes en Milan Zonneveld scoorden minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Milan Zonneveld scoorde tweemaal met het hoofd.
  • Milan Zonneveld scoorde drie keer met de rechtervoet.
  • Bas Kuipers gaf drie keer een assist.

Spelers van Sparta met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Milan Zonneveld6101587
Lushendry Martes2003792
Marvin Young2001799
Isaac Babadi1201291
Jens Toornstra1101369
Nökkvi Thórisson1100209
Nick Verschuren1000576
Robin van Cruijsen1000355
Casper Terho1001428
Bas Kuipers0302810
Shunsuke Mito0200423
Julian Baas0101465
Joel Ideho0100105
Mitchell van Bergen0101330
Filip Bednarek0000360
Michael Brouwer0000450
Bruno Martins Indi0001641
Teo Quintero0000111
Boyd Reith000019
Cedric Hatenboer0001432
Alwande Roaldsøy000181
Ayoni Santos0000257
Andrej Kostic000060

De 36-voudig landskampioen al een tijd zonder verlies

De 36-voudig landskampioen kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste vijf duels won de club of werd er gelijk gespeeld. De vorige competitiewedstrijd won Ajax van Groningen met 5-2. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen de Ajacieden drie duels en speelden er twee gelijk. Ajax hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Ajax:

  • maakte 27 doelpunten in negen competitieduels, een gemiddelde van 3.
  • scoorde thuis elf keer en uit zestienmaal.
  • de spelers schoten in totaal 45 keer op goal. Dit is gemiddeld 5 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Ajax in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-10-2026Groningen
Ajax
2-5
10-10-2026Ajax
NEC
1-1
19-09-2026Ajax
Excelsior
2-2
15-09-2026Ajax
Willem II
5-1
12-09-2026Fortuna
Ajax
1-5

Spelerstats Ajax:

  • Julian Brandt is de topscorer van de ploeg uit Amsterdam deze competitie, met zes doelpunten.
  • Julian Brandt scoorde vier keer met de linkervoet.
  • Tolu Arokodare scoorde driemaal met de rechtervoet.
  • Oscar Gloukh gaf vier keer een assist.

Spelers van de Ajacieden met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Julian Brandt6000608
Tolu Arokodare4100367
Davy Klaassen3102542
Jorthy Mokio3102615
Kasper Dolberg2300331
Oscar Gloukh1401592
Steven Berghuis1202406
Thilo Kehrer1100353
Viktor Tsyhankov1100209
Youri Baas1002655
Aaron Bouwman1001463
Abdellah Ouazane1003322
Marcos Leonardo1000197
Caio Henrique0101489
Lucas Rosa0102433
Owen Wijndal0100305
Mika Godts010030
Maarten Paes000090
Marc-André ter Stegen0000720
Anton Gaaei0001360
Dies Janse0001194
Jofre Torrents00009
Sofyan Amrabat0000356
Yves Bissouma00009
Rayane Bounida00009
Youri Regeer0001151
Simon Adingra000031
Oliver Edvardsen0000109

De competitiestanden van de Eredivisie op 23-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord9720311023
2AZ9621201020
3PSV9612271219
4Ajax9531271218
5Twente9522171017
6Fortuna9432161715
7Groningen9423221914
8Heerenveen9333151112
9Go Ahead9252202111
10Excelsior9324161811
11Utrecht9324162611
12NEC9243151610
13Sparta923416229
14Cambuur923413219
15PEC921610227
16Telstar913510186
17ADO913511206
18Willem II90279262

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSparta RotterdamAjax
Minuut 0-1501
Minuut 15-3031
Minuut 30-4514
Minuut 45-6021
Minuut 60-7527
Minuut 75-9013

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSparta RotterdamAjax
Minuut 0-1001
Minuut 10-2010
Minuut 30-4021
Minuut 40-5013
Minuut 50-6002
Minuut 70-8020
Minuut 80-9025