Eredivisie
Sparta Rotterdam
17 oktober 2026
21.00
Polo met verticale rode, witte en blauwe strepen
Willem II
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Sparta Rotterdam - Willem II: statistieken Eredivisie

In de Eredivisie speelt Sparta Rotterdam tegen Willem II. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Op basis van de vorige ontmoetingen lijkt Sparta in het voordeel tegen Willem II. Wat wordt het deze keer in het Sparta Stadion?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Eredivisie-seizoenen speelden ze zeven keer tegen elkaar. Van deze wedstrijden won Sparta vijf keer en Willem II won er twee.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Sparta het op papier beter: de ploeg won nul keer, verloor drie wedstrijden en speelde twee keer gelijk. Willem II won niet, viermaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

Sparta Rotterdam - Willem II
Eredivisie
17 oktober 2026
21.00, Sparta Stadion

Terugblik: Sparta wint onderlinge duels vaker dan Willem II

De ploeg van Maurice Steijn en de Tricolores kwamen elkaar sinds 2018 zevenmaal tegen in de Eredivisie:
  • Er vielen 21 goals, gemiddeld 3 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk dertien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,86 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 42 keer op goal geschoten, gemiddeld 6 keer per wedstrijd. Spelers van Sparta schoten het vaakst, namelijk 27 keer.
  • Vijfmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,71. De Spartanen maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk viermaal.

Vorige ontmoetingen in de Eredivisie:

DatumTeamsStand
02-03-2025Sparta
Willem II
4-0
31-08-2024Willem II
Sparta
1-2
13-02-2022Sparta
Willem II
1-0
06-11-2021Willem II
Sparta
0-3
28-02-2021Sparta
Willem II
0-2
13-12-2020Willem II
Sparta
1-3
30-11-2019Willem II
Sparta
4-0

Sparta al een tijdje zonder winst

De ploeg uit Spangen heeft het moeilijk en kan de laatste zes wedstrijden geen overwinning boeken. Het vorige duel speelde Sparta gelijk tegen Go Ahead. Het werd 3-3. De afgelopen vijf competitieduels verloor de ploeg uit Spangen drie wedstrijden en speelde er twee gelijk. Sparta hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Sparta Rotterdam:

  • maakte dertien doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 1,62.
  • scoorde thuis vijf keer en uit achtmaal.
  • spelers schoten 22 keer op goal, gemiddeld 2,75 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Sparta in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Go Ahead
Sparta
3-3
19-09-2026Sparta
Heerenveen
0-4
13-09-2026PSV
Sparta
4-1
04-09-2026Sparta
PEC
2-2
29-08-2026Excelsior
Sparta
2-1

Spelerstats Sparta Rotterdam:

  • Milan Zonneveld is de topscorer van de ploeg uit Spangen deze competitie, met vijf doelpunten.
  • Milan Zonneveld scoorde driemaal met de rechtervoet.
  • Bas Kuipers gaf drie keer een assist.

Spelers van Sparta met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Milan Zonneveld5100497
Marvin Young2001709
Isaac Babadi1201201
Nökkvi Thórisson1100209
Lushendry Martes1002702
Nick Verschuren1000486
Robin van Cruijsen1000272
Casper Terho1001428
Bas Kuipers0301720
Shunsuke Mito0200423
Julian Baas0101465
Joel Ideho0100105
Mitchell van Bergen0101322
Filip Bednarek0000360
Michael Brouwer0000360
Bruno Martins Indi0001551
Teo Quintero0000103
Boyd Reith000019
Cedric Hatenboer0001349
Alwande Roaldsøy000064
Ayoni Santos0000257
Jens Toornstra0001295
Andrej Kostic000060

De ploeg van trainer John Stegeman al een tijd zonder winst

De Tricolores hebben het lastig en kunnen de laatste acht duels niet winnen. Het vorige duel verloor Willem II van Utrecht. Het werd 1-3. De afgelopen vijf competitiewedstrijden verloren de Tilburgers vier duels en speelden er één gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield Willem II de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Willem II:

  • maakte zeven doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 0,88.
  • scoorde thuis drie keer en uit viermaal.
  • de spelers schoten in totaal veertien keer op goal. Dit is gemiddeld 1,75 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Willem II in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026Utrecht
Willem II
3-1
19-09-2026Willem II
Fortuna
0-1
15-09-2026Ajax
Willem II
5-1
11-09-2026AZ
Willem II
1-1
05-09-2026Willem II
Excelsior
0-3

Spelerstats Willem II:

  • Devin Haen is met drie goals de topscorer van de Tricolores in deze competitie.
  • Alessandro Ciranni en Devin Haen maakten ieder één goal met de linkervoet.
  • Devin Haen maakte twee goals met de rechtervoet.
  • Nathan Tjoe-a-on en Uriël van Aalst gaven tweemaal een assist.

Spelers van Willem II met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Devin Haen3000720
Uriël van Aalst1201717
Alessandro Ciranni1000241
Jaden Slory1001664
Thomas Verheydt100076
Nathan Tjoe-a-on0202666
Hidde ter Avest0100533
Calvin Twigt0100534
Vito van Crooij0101101
Karst de Leeuw0000180
Maxime Delanghe0000450
Thomas Didillon-Hödl000068
Wouter van der Steen000023
Maxim Dekker0000399
Amine Et-Taïbi000059
Justin Hoogma0000225
Mats Lemmens0000175
Finn Stam0000720
Per van Loon0000322
Kasper Boogaard0001350
Divano Fernandez Iglesias00002
Julian van Esdonk00001
Tonny Vilhena0001314
Anass Zarrouk000019
Eser Gürbüz0000349
Ismael Mouhoul00011
Chido Obi000043

De competitiestanden van de Eredivisie op 15-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Feyenoord862027720
2PSV8611261019
3AZ861118819
4Twente852116817
5Ajax8431221015
6Groningen8422201414
7Fortuna8422141514
8Go Ahead8251191711
9Excelsior8323161411
10Heerenveen823311119
11NEC823313149
12Cambuur822411198
13Utrecht822414258
14Sparta813413206
15Telstar81347146
16PEC81166214
17ADO80359193
18Willem II80267232

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSparta RotterdamWillem II
Minuut 0-1500
Minuut 15-3030
Minuut 30-4500
Minuut 45-6010
Minuut 60-7521
Minuut 75-9012

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalSparta RotterdamWillem II
Minuut 0-1000
Minuut 10-2010
Minuut 30-4020
Minuut 40-5000
Minuut 50-6010
Minuut 70-8000
Minuut 80-9021