Bundesliga
Voetbalt-shirt met verticale rode en witte strepen.
1. FC Köln
11 oktober 2026
15.30
Borussia Monchengladbach
Borussia Mönchengladbach
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
fc koln fans

1. FC Köln - Borussia Mönchengladbach: statistieken Bundesliga

Aanstaande zondag speelt 1. FC Köln thuis tegen Borussia Mönchengladbach in de 5e ronde van de Bundesliga. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Gladbach lijkt op basis van vorige ontmoetingen in het voordeel tegen Köln, maar zijn Die Geißböcke in het RheinEnergieStadion in betere vorm?

Beide clubs kwamen elkaar de afgelopen vijf jaar twaalfmaal tegen in de Bundesliga. Van deze duels won de ploeg uit Keulen viermaal, Gladbach won er vijf en drie keer was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Köln op papier beter dan Gladbach. De ploeg uit Keulen won één keer, verloor drie wedstrijden en speelde één keer gelijk. De ploeg uit Mönchengladbach won éénmaal, verloor vier duels en speelde niet gelijk.

1. FC Köln - Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
11 oktober 2026
15.30, RheinEnergieStadion

Terugkijkend: Gladbach wint meer onderlinge duels dan Köln

De ploeg uit Keulen en Die Fohlen troffen elkaar vanaf 2018 twaalf keer in de Bundesliga:
  • Er vielen 47 goals, gemiddeld 3,92 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 26 goals. Dit is een gemiddelde van 2,17 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 70 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,83 schoten per wedstrijd. Spelers van Köln schoten het vaakst, namelijk 39 keer.
  • Zevenmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,58. Die Fohlen maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk viermaal.

Vorige ontmoetingen in de Bundesliga:

DatumTeamsStand
21-03-2026Köln
Gladbach
3-3
08-11-2025Gladbach
Köln
3-1
09-03-2024Gladbach
Köln
3-3
22-10-2023Köln
Gladbach
3-1
02-04-2023Köln
Gladbach
0-0
09-10-2022Gladbach
Köln
5-2
16-04-2022Gladbach
Köln
1-3
27-11-2021Köln
Gladbach
4-1
06-02-2021Gladbach
Köln
1-2
03-10-2020Köln
Gladbach
1-3
11-03-2020Gladbach
Köln
2-1
14-09-2019Köln
Gladbach
0-1

Die Geißböcke al een tijd zonder winst

De ploeg uit Keulen heeft het zwaar en kan de laatste drie duels geen overwinning boeken. Het vorige duel verloor Köln van HSV. Het werd 1-2. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Keulen één wedstrijd, verloor driemaal en speelde één keer gelijk. Köln hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats 1. FC Köln:

  • maakte 55 doelpunten in 38 competitieduels, een gemiddelde van 1,45.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden 34 van deze goals en uit 21 doelpunten.
  • spelers schoten 123 keer op goal, gemiddeld 3,24 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Köln in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026HSV
Köln
2-1
12-09-2026Köln
Werder
1-1
04-09-2026Stuttgart
Köln
4-1
29-08-2026Köln
Hoffenheim
3-2
16-05-2026Bayern
Köln
5-1

Spelerstats 1. FC Köln:

  • Thijs Dallinga is de topscorer van de ploeg uit Keulen deze competitie, met twee doelpunten.
  • Ragnar Ache scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Thijs Dallinga scoorde één keer met de linkervoet.
  • Ellyes Skhiri gaf twee keer een assist.

Spelers van Köln met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Thijs Dallinga2000153
Linton Maina1100248
Ragnar Ache1000195
Said El Mala1000172
Ellyes Skhiri0201250
Marvin Schwäbe0000360
Luka Lochoshvili0000360
Gideon Mensah0001334
Joël Schmied00001
Jahmai Simpson-Pusey0002360
Borna Sosa000027
Alessio Castro-Montes0001312
Ísak Bergmann Jóhannesson0001229
Tom Krauß0001351
Paul Okon-Engstler0001112
Marius Bülter0000117
Reigan Heskey000016
Mikey Moore0000209
Imad Rondic00001
Sebastian Soraas Sebulonsen000026
Jan Thielmann0000135
Luca Waldschmidt000010

Die Fohlen op verliesreeks

Gladbach moet het tij proberen te keren, want de ploeg verloor de laatste vier wedstrijden. De vorige competitiewedstrijd verloor Gladbach van Mainz met 3-4. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen Die Fohlen één duel en verloren er vier In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Gladbach de nul. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats Borussia Mönchengladbach:

  • maakte 48 doelpunten in 38 competitieduels, een gemiddelde van 1,26.
  • scoorde thuis 30 keer en uit achttienmaal.
  • de spelers schoten in totaal 112 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,95 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Gladbach in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026Gladbach
Mainz
3-4
12-09-2026Freiburg
Gladbach
5-0
05-09-2026Gladbach
Elversberg
3-4
29-08-2026Leipzig
Gladbach
3-0
16-05-2026Gladbach
Hoffenheim
4-0

Spelerstats Borussia Mönchengladbach:

  • Hugo Bolin is de topscorer van de ploeg uit Mönchengladbach deze competitie, met twee doelpunten.
  • Hugo Bolin scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Joe Scally scoorde één keer met de linkervoet.
  • Franck Honorat en Lukas Ullrich gaven ieder twee keer een assist.

Spelers van Gladbach met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Hugo Bolin2001310
Joe Scally1001259
Florian Neuhaus100164
Isac Lidberg1000155
Shuto Machino100152
Lukas Ullrich0201235
Franck Honorat0200239
Moritz Nicolas0000360
Kevin Diks0002360
Daiki Hashioka000090
David Herold0000127
Ko Itakura0000354
Jan Leszczynski0000104
Robin Hack0000159
Wael Mohya0001184
Mathieu Nguefack0001125
Philipp Sander0001360
Kevin Stöger0001162
Tim Kleindienst0010219
Nicolas Kühn000022

De competitiestanden van de Bundesliga op 09-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Dortmund44009212
2Bayern431014210
3Freiburg431012310
4Augsburg42111167
5Leverkusen42111057
6Mainz42111067
7Elversberg4211877
8Werder4211887
9Leipzig4202956
10Eintracht41219105
11Schalke4121345
12Paderborn4112354
13Köln4112694
14Hoffenheim41037103
15Stuttgart4103693
16HSV41032133
17Union40134171
18Gladbach40046160

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
Interval1. FC KölnBorussia Mönchengladbach
Minuut 0-1513
Minuut 15-3011
Minuut 30-4501
Minuut 45-6012
Minuut 60-7510
Minuut 75-9011

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
Interval1. FC KölnBorussia Mönchengladbach
Minuut 0-1000
Minuut 10-2023
Minuut 30-4001
Minuut 40-5000
Minuut 50-6001
Minuut 70-8012
Minuut 80-9000