Bundesliga
1. FC Köln
24 oktober 2026
15.30
FC Schalke 04
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
fc koln fans

1. FC Köln - FC Schalke 04: statistieken Bundesliga

Komende zaterdag staat 1. FC Köln tegen FC Schalke 04 op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Köln heeft historisch het overwicht maar Schalke lijkt in betere vorm. Kunnen Die Geißböcke dit doortrekken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Bundesliga-seizoenen zijn de ploegen elkaar zesmaal tegengekomen. Köln won vier wedstrijden en tweemaal was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Schalke het op papier beter: de ploeg won één keer, verloor twee wedstrijden en speelde twee keer gelijk. Köln won éénmaal, driemaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

1. FC Köln - FC Schalke 04
Bundesliga
24 oktober 2026
15.30, RheinEnergieStadion

Terugkijkend: Köln wint meer onderlinge duels dan Schalke

De ploeg uit Keulen en Die Köningsblauen troffen elkaar vanaf 2018 zes keer in de Bundesliga:
  • Er werden dertien doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,17 goals per duel.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk negen doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,5 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 42 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 7 schoten per wedstrijd. Die Geißböcke schoten het vaakst op doel, namelijk 27 keer.
  • Zevenmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 1,17. Die Geißböcke maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk vijfmaal.

Vorige ontmoetingen in de Bundesliga:

DatumTeamsStand
29-01-2023Schalke
Köln
0-0
07-08-2022Köln
Schalke
3-1
22-05-2021Köln
Schalke
1-0
20-01-2021Schalke
Köln
1-2
29-02-2020Köln
Schalke
3-0
05-10-2019Schalke
Köln
1-1

Die Geißböcke kleurloos

De ploeg uit Keulen kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. Het vorige duel verloor Köln van Eintracht. Het werd 0-1. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Keulen één wedstrijd, verloor driemaal en speelde één keer gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield Köln de nul. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats 1. FC Köln:

  • maakte acht doelpunten in zes competitieduels, een gemiddelde van 1,33.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zes van deze goals en uit twee doelpunten.
  • spelers schoten 22 keer op goal, gemiddeld 3,67 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Köln in deze competitie:

DatumTeamsStand
16-10-2026Eintracht
Köln
1-0
11-10-2026Köln
Gladbach
2-1
19-09-2026HSV
Köln
2-1
12-09-2026Köln
Werder
1-1
04-09-2026Stuttgart
Köln
4-1

Spelerstats 1. FC Köln:

  • Thijs Dallinga en Said El Mala zijn met twee goals de topscorers van Die Geißböcke in deze competitie.
  • Ragnar Ache maakte één goal uit een kopbal.
  • Ísak Bergmann Jóhannesson en Thijs Dallinga maakten ieder één goal met de linkervoet.
  • Said El Mala scoorde tweemaal met de rechtervoet.
  • Linton Maina en Ellyes Skhiri gaven tweemaal een assist.

Spelers van Köln met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Thijs Dallinga2000153
Said El Mala2000334
Linton Maina1200407
Ísak Bergmann Jóhannesson1002387
Ragnar Ache1000195
Ellyes Skhiri0201295
Marvin Schwäbe0000540
Luka Lochoshvili0000528
Gideon Mensah0001334
Joël Schmied000082
Jahmai Simpson-Pusey0002540
Borna Sosa0001207
Alessio Castro-Montes0001335
Tom Krauß0001486
Paul Okon-Engstler0001135
Marius Bülter0001297
Reigan Heskey000023
Mikey Moore0000316
Imad Rondic00007
Sebastian Soraas Sebulonsen0000200
Jan Thielmann0000148
Luca Waldschmidt000018

Schalke al een tijdje zonder winst

S04 heeft het zwaar en kan de laatste drie duels geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd verloor Schalke van Mainz met 0-1. De afgelopen vijf competitieduels won S04 één wedstrijd, verloor tweemaal en speelde twee keer gelijk. Schalke hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats FC Schalke 04:

  • maakte vier doelpunten in zes competitieduels, een gemiddelde van 0,67.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden nul van deze goals en uit vier doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal zeventien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,83 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Schalke in deze competitie:

DatumTeamsStand
17-10-2026Schalke
Mainz
0-1
11-10-2026Freiburg
Schalke
2-1
20-09-2026Schalke
Elversberg
0-0
11-09-2026Union
Schalke
1-3
05-09-2026Schalke
Bayern
0-0

Spelerstats FC Schalke 04:

  • Robin Gosens en Maximilian Wöber scoorden ieder één keer met de linkervoet.
  • Adrian Gantenbein en Adil Aouchiche maakten ieder één goal met de rechtervoet.
  • Junior Adamu en Hwang Hee-chan gaven ieder één keer een assist.

Spelers van Die Köningsblauen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Adrian Gantenbein1000139
Robin Gosens1000413
Maximilian Wöber1000185
Adil Aouchiche1000413
Junior Adamu0100231
Hwang Hee-chan010175
Loris Karius0001540
Mertcan Ayhan000031
Timo Becker0000434
Vitalie Becker0000121
Nikola Katic0001507
Hasan Kurucay0001496
Janik Bachmann00001
Eric Ebimbe0001284
Soufiane El-Faouzi0000540
Kenan Karaman0000357
Dejan Ljubicic0000186
Ron Schallenberg001096
Satoshi Tanaka0000418
Luca Vozar000017
Edin Džeko0000170
Moussa Sylla0000288

De competitiestanden van de Bundesliga op 22-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Bayern642022514
2Dortmund642011414
3Freiburg641115613
4Leverkusen641116913
5Mainz6312141010
6Elversberg6312121110
7Leipzig630316119
8Werder623112129
9HSV63036159
10Augsburg622216128
11Eintracht622210168
12Köln62138117
13Stuttgart62048106
14Hoffenheim620411146
15Schalke6123475
16Paderborn6123595
17Union61235175
18Gladbach60068200

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
Interval1. FC KölnFC Schalke 04
Minuut 0-1510
Minuut 15-3011
Minuut 30-4501
Minuut 45-6001
Minuut 60-7510
Minuut 75-9000

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
Interval1. FC KölnFC Schalke 04
Minuut 0-1000
Minuut 10-2010
Minuut 30-4011
Minuut 40-5001
Minuut 50-6001
Minuut 70-8000
Minuut 80-9010