Bundesliga
Union berlin
1. FC Union Berlin
17 oktober 2026
15.30
Dortmund
Borussia Dortmund
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
union berlin fans

1. FC Union Berlin - Borussia Dortmund: statistieken Bundesliga

In de Bundesliga speelt 1. FC Union Berlin tegen Borussia Dortmund. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Op basis van de vorige ontmoetingen lijkt Dortmund in het voordeel tegen Union. Wat wordt het deze keer in Stadion An der Alten Försterei?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Bundesliga-seizoenen zijn de ploegen elkaar veertienmaal tegengekomen. Van deze duels won de ploeg uit Berlijn viermaal en BVB won er tien.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Dortmund het op papier beter: de ploeg won vier keer, verloor nul wedstrijden en speelde één keer gelijk. Union won éénmaal, driemaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

1. FC Union Berlin - Borussia Dortmund
Bundesliga
17 oktober 2026
15.30, Stadion An der Alten Försterei
Scheidsrechter, Daniel Schlager

Terugblik: Dortmund wint onderlinge duels vaker dan Union

De ploeg uit Berlijn en Die Borussen kwamen elkaar sinds 2018 veertienmaal tegen in de Bundesliga:
  • Er vielen 51 goals, gemiddeld 3,64 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk 28 doelpunten. Gemiddeld zijn dit 2 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 84 keer op goal geschoten, gemiddeld 6 keer per wedstrijd. Spelers van Dortmund schoten het vaakst, namelijk 49 keer.
  • Er werden negen goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,64. Dortmund scoorde met vijf kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Bundesliga:

DatumTeamsStand
24-01-2026Union
Dortmund
0-3
31-08-2025Dortmund
Union
3-0
22-02-2025Dortmund
Union
6-0
05-10-2024Union
Dortmund
2-1
02-03-2024Union
Dortmund
0-2
07-10-2023Dortmund
Union
4-2
08-04-2023Dortmund
Union
2-1
16-10-2022Union
Dortmund
2-0
13-02-2022Union
Dortmund
0-3
19-09-2021Dortmund
Union
4-2
21-04-2021Dortmund
Union
2-0
18-12-2020Union
Dortmund
2-1
01-02-2020Dortmund
Union
5-0
31-08-2019Union
Dortmund
3-1

De ploeg uit Berlijn zonder richting

Die Eisernen geven laatste wedstrijden weinig richting. De vorige competitiewedstrijd won Union van Elversberg met 1-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen Die Eisernen één duel, verloren driemaal en speelden één keer gelijk. Union hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats 1. FC Union Berlin:

  • scoorde vijf goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1.
  • scoorde thuis vijf keer en uit niet.
  • spelers schoten 23 keer op goal, gemiddeld 4,6 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Union in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Union
Elversberg
1-0
18-09-2026Bayern
Union
7-0
11-09-2026Union
Schalke
1-3
05-09-2026Leverkusen
Union
4-0
29-08-2026Union
Eintracht
3-3

Spelerstats 1. FC Union Berlin:

  • Tim Skarke is met twee goals de topscorer van Die Eisernen in deze competitie.
  • Leopold Querfeld en Emmanuel Latte Lath maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Tim Skarke maakte twee goals met de rechtervoet.
  • Josip Juranovic gaf twee keer een assist.

Spelers van Die Eisernen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Tim Skarke2001196
Leopold Querfeld1100270
Livan Burcu1001217
Emmanuel Latte Lath1000245
Josip Juranovic0200254
Tom Rothe0100450
Matheo Raab000090
Frederik Rønnow0000360
Derrick Köhn000018
Christopher Trimmel0000101
Felix Uduokhai0003360
Zeno Van Den Bosch0002290
Janik Haberer0001199
Kastriot Imeri000059
Jeong Woo-yeong0000286
Aljoscha Kemlein0001216
Rani Khedira0001450
András Schäfer0000290
Robert Skov00001
Oliver Burke000013
Mekhi Gray000013
Marin Ljubicic0001217

De ploeg uit Dortmund al een tijd zonder verlies

De ploeg uit Dortmund speelt stabiel. De laatste vijf wedstrijden won de club of werd er gelijk gespeeld. De vorige competitiewedstrijd speelde Dortmund gelijk tegen Werder (2-2). De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen Die Borussen vier duels en speelden er één gelijk. In drie van de vijf voorgaande wedstrijden hield Dortmund de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Borussia Dortmund:

  • maakte elf doelpunten in vijf competitieduels, een gemiddelde van 2,2.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zeven van deze goals en uit vier doelpunten.
  • spelers schoten 22 keer op goal, gemiddeld 4,4 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Dortmund in deze competitie:

DatumTeamsStand
09-10-2026Dortmund
Werder
2-2
19-09-2026Stuttgart
Dortmund
0-1
12-09-2026Dortmund
Paderborn
3-0
05-09-2026Hoffenheim
Dortmund
2-3
29-08-2026Dortmund
HSV
2-0

Spelerstats Borussia Dortmund:

  • Nico Schlotterbeck scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Daniel Svensson en Fábio Silva scoorden ieder één keer met de linkervoet.
  • Felix Nmecha en Serhou Guirassy scoorden ieder twee keer met de rechtervoet.
  • Maximilian Beier en Serhou Guirassy gaven ieder twee keer een assist.

Spelers van Dortmund met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Serhou Guirassy2200433
Fábio Silva2100135
Felix Nmecha2001325
Maximilian Beier1201360
Nico Schlotterbeck1001257
Daniel Svensson1001450
Giannis Konstantelias100054
Waldemar Anton0100450
Jobe Bellingham0102371
Konstantinos Karetsas0100185
Marcel Sabitzer0100148
Joey Veerman0102208
Gregor Kobel0000450
Ramy Bensebaini000023
Joane Gadou0001423
Filippo Mané000050
Kauã Prates00007
Luca Reggiani000128
Julian Ryerson0002323
Carney Chukwuemeka000026
Ethan Nwaneri0000249
Samuele Inácio00104

De competitiestanden van de Bundesliga op 15-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Freiburg541014413
2Dortmund541011413
3Bayern532016411
4Leverkusen531114810
5Leipzig53021559
6Augsburg52211388
7Werder522110108
8Mainz521213107
9Elversberg5212887
10Köln52128107
11Stuttgart5203896
12HSV52035156
13Schalke5122465
14Eintracht51229165
15Paderborn5113374
16Union51135174
17Hoffenheim51049133
18Gladbach50057180

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
Interval1. FC Union BerlinBorussia Dortmund
Minuut 0-1512
Minuut 15-3000
Minuut 30-4500
Minuut 45-6000
Minuut 60-7503
Minuut 75-9024

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
Interval1. FC Union BerlinBorussia Dortmund
Minuut 0-1012
Minuut 10-2000
Minuut 30-4000
Minuut 40-5000
Minuut 50-6000
Minuut 70-8000
Minuut 80-9002