Bundesliga
Union berlin
1. FC Union Berlin
9 december 2023
15.30
Borussia Monchengladbach
Borussia Mönchengladbach

1. FC Union Berlin - Borussia Mönchengladbach: statistieken Bundesliga

Aanstaande zaterdag speelt 1. FC Union Berlin thuis tegen Borussia Mönchengladbach in de 14e ronde van de Bundesliga. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Union heeft historisch het overwicht maar Gladbach lijkt in betere vorm. Kunnen Die Eisernen dit doortrekken?

union berlin fans

1. FC Union Berlin - Borussia Mönchengladbach: statistieken Bundesliga

Aanstaande zaterdag speelt 1. FC Union Berlin thuis tegen Borussia Mönchengladbach in de 14e ronde van de Bundesliga. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Union heeft historisch het overwicht maar Gladbach lijkt in betere vorm. Kunnen Die Eisernen dit doortrekken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Bundesliga-seizoenen zijn de ploegen elkaar achtmaal tegengekomen. Van deze duels won de ploeg uit Berlijn vijfmaal, de ploeg uit Mönchengladbach won er één en twee keer was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Gladbach het op papier beter: de ploeg won drie keer, verloor één wedstrijd en speelde één keer gelijk. Union won niet, viermaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

1. FC Union Berlin - Borussia Mönchengladbach
Bundesliga
9 december 2023
15.30, Stadion An der Alten Försterei

Terugkijkend: Union wint meer onderlinge duels dan Gladbach

De ploeg uit Berlijn en Die Fohlen kwamen elkaar sinds 2018 achtmaal tegen in de Bundesliga:
  • Er vielen 21 goals, gemiddeld 2,62 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk twaalf goals. Dit is een gemiddelde van 1,5 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 44 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,5 schoten per wedstrijd. Die Fohlen schoten het vaakst op doel, namelijk 26 keer.
  • Er werden elf goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 1,38. Union scoorde met acht kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Bundesliga:

DatumTeamsStand
23-04-2023Gladbach
Union
0-1
30-10-2022Union
Gladbach
2-1
22-01-2022Gladbach
Union
1-2
29-08-2021Union
Gladbach
2-1
30-01-2021Union
Gladbach
1-1
26-09-2020Gladbach
Union
1-1
31-05-2020Gladbach
Union
4-1
23-11-2019Union
Gladbach
2-0

De ploeg uit Berlijn al een tijd zonder winst

De ploeg uit Berlijn heeft het zwaar en kan de laatste tien duels geen overwinning boeken. Het vorige duel speelde Union gelijk tegen Augsburg. Het werd 1-1. De afgelopen vijf competitiewedstrijden verloren Die Eisernen vier duels en speelden er één gelijk. Union hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats 1. FC Union Berlin:

  • scoorde twaalf goals deze competitie in twaalf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1.
  • scoorde thuis vijf keer en uit zevenmaal.
  • spelers schoten 38 keer op goal, gemiddeld 3,17 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Union in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-11-2023Union
Augsburg
1-1
12-11-2023Leverkusen
Union
4-0
04-11-2023Union
Eintracht
0-3
28-10-2023Werder
Union
2-0
21-10-2023Union
Stuttgart
0-3

Spelerstats 1. FC Union Berlin:

  • Robin Gosens en Kevin Behrens zijn de topscorers van de ploeg uit Berlijn deze competitie, met ieder vier doelpunten.
  • Kevin Behrens maakte vier goals uit een kopbal.
  • Robin Gosens scoorde éénmaal met de linkervoet.
  • Aissa Laidouni gaf drie keer een assist.

Spelers van Union met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Robin Gosens4004876
Kevin Behrens4002883
Kevin Volland1110259
Leonardo Bonucci1000441
Danilho Doekhi1000720
Milos Pantovic100015
Aissa Laidouni0301697
Josip Juranovic0200330
Jérôme Roussillon0100235
Christopher Trimmel0100724
Sheraldo Becker0100592
Frederik Rønnow00011080
Paul Jaeckel0000210
Robin Knoche0000773
Diogo Leite00021047
Brenden Aaronson0010292
Janik Haberer0003558
Aljoscha Kemlein000029
Rani Khedira0010123
Alex Král0002704
András Schäfer000024
Lucas Tousart0001307
David Datro Fofana0000643
Benedict Hollerbach0001153
Mikkel Kaufmann000068
Jordan Pefok000027

Gladbach scoort veel

Die Fohlen scoorden de laatste vijf duels gemiddeld 2,6 doelpunten. Gladbach boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Hoffenheim. Het werd 2-1. De afgelopen vijf competitieduels won Gladbach drie wedstrijden, verloor éénmaal en speelde één keer gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Gladbach de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Borussia Mönchengladbach:

  • scoorde 27 goals deze competitie in dertien wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,08.
  • scoorde thuis elf keer en uit zestienmaal.
  • spelers schoten 38 keer op goal, gemiddeld 2,92 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Gladbach in deze competitie:

DatumTeamsStand
02-12-2023Gladbach
Hoffenheim
2-1
25-11-2023Dortmund
Gladbach
4-2
10-11-2023Gladbach
Wolfsburg
4-0
04-11-2023Freiburg
Gladbach
3-3
28-10-2023Gladbach
Heidenheim
2-1

Spelerstats Borussia Mönchengladbach:

  • Alassane Pléa is met zes goals de topscorer van Die Fohlen in deze competitie.
  • Ko Itakura scoorde tweemaal met het hoofd.
  • Florian Neuhaus scoorde éénmaal met de linkervoet.
  • Alassane Pléa scoorde vijf keer met de rechtervoet.
  • Franck Honorat gaf vijf keer een assist.

Spelers van Die Fohlen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Alassane Pléa6200921
Tomáš Cvancara4103555
Florian Neuhaus3001586
Nathan N'Goumou2100606
Rocco Reitz2101884
Jordan Pefok2100499
Ko Itakura2004613
Franck Honorat1500995
Julian Weigl12021072
Joseph Scally1102912
Nico Elvedi1002801
Kouadio Koné1012436
Luca Netz0301876
Maximilian Wöber02001055
Jonas Omlin0100180
Moritz Nicolas0001990
Fabio Chiarodia000062
Marvin Friedrich0000468
Tony Jantschke000019
Lukas Ullrich000021
Robin Hack0001191
Patrick Herrmann000023
Christoph Kramer0001102
Yvandro Borges Sanches000016
Grant-Leon Ranos000027

De competitiestanden van de Bundesliga op 07-12-2023

TeamGesWGVDVDTPt
1Leverkusen131120381135
2Bayern12102043932
3Stuttgart131003331530
4Leipzig13823311326
5Dortmund13742262025
6Hoffenheim13625252320
7Eintracht13463191518
8Freiburg13535162318
9Augsburg13454232517
10Gladbach13445272816
11Wolfsburg13517182416
12Bochum13274142613
13Werder13328182711
14Heidenheim13328182811
15Köln1323810249
16Darmstadt1323815349
17Mainz1315712268
18Union1221912277

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
Interval1. FC Union BerlinBorussia Mönchengladbach
Minuut 0-1502
Minuut 15-3004
Minuut 30-4502
Minuut 45-6001
Minuut 60-7502
Minuut 75-9011

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
Interval1. FC Union BerlinBorussia Mönchengladbach
Minuut 0-1001
Minuut 10-2002
Minuut 30-4003
Minuut 40-5001
Minuut 50-6001
Minuut 70-8001
Minuut 80-9001