Premier League
Aston_Villa
Aston Villa
10 oktober 2026
16.00
Brentford
Brentford
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Aston Villa

Aston Villa - Brentford: statistieken Premier League

In de Premier League speelt Aston Villa tegen Brentford. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Villa heeft historisch het overwicht maar Brentford lijkt in betere vorm. Kunnen The Villians dit doortrekken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Premier League-seizoenen zijn de ploegen elkaar tienmaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won Villa vier keer, Brentford won er drie en drie keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Brentford het op papier beter: de ploeg won twee keer, verloor nul wedstrijden en speelde drie keer gelijk. Villa won éénmaal, driemaal verloren en éénmaal gelijkgespeeld.

Aston Villa - Brentford
Premier League
10 oktober 2026
16.00, Villa Park

Terugkijkend: Villa wint meer onderlinge duels dan Brentford

De ploeg uit Birmingham en The Bees kwamen elkaar sinds 2018 tienmaal tegen in de Premier League:
  • Er vielen 27 goals, gemiddeld 2,7 doelpunten per wedstrijd.
  • Voor rust werden de meeste goals gescoord, namelijk veertien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,4 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 52 keer op goal geschoten, gemiddeld 5,2 keer per wedstrijd. The Villians schoten het vaakst op doel, namelijk 36 keer.
  • Viermaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,4. Villa scoorde met vier kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
01-02-2026Villa
Brentford
0-1
23-08-2025Brentford
Villa
1-0
08-03-2025Brentford
Villa
0-1
04-12-2024Villa
Brentford
3-1
06-04-2024Villa
Brentford
3-3
17-12-2023Brentford
Villa
1-2
22-04-2023Brentford
Villa
1-1
23-10-2022Villa
Brentford
4-0
02-01-2022Brentford
Villa
2-1
28-08-2021Villa
Brentford
1-1

Villa scoort weinig

The Lions scoorden de laatste vijf duels slechts 0,8 doelpunten gemiddeld per wedstrijd. De vorige competitiewedstrijd won Villa van Spurs met 3-2. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Birmingham één wedstrijd, verloor driemaal en speelde één keer gelijk. In één van de vijf voorgaande wedstrijden hield Villa de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Aston Villa:

  • scoorde vier goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 0,8.
  • scoorde thuis één keer en uit driemaal.
  • de spelers schoten in totaal acht keer op goal. Dit is gemiddeld 1,6 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Villa in deze competitie:

DatumTeamsStand
19-09-2026Spurs
Villa
2-3
12-09-2026Villa
Forest
1-2
05-09-2026Hull
Villa
0-0
31-08-2026Villa
Arsenal
0-1
23-08-2026Brighton
Villa
4-0

Spelerstats Aston Villa:

  • Alysson Edward scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Johan Manzambi maakte één goal met de linkervoet.
  • Emiliano Buendia en Nicolas Jackson scoorden ieder één keer met de rechtervoet.
  • John McGinn gaf tweemaal een assist.

Spelers van The Villians met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Johan Manzambi1100100
Emiliano Buendia1000404
Alysson Edward100190
Nicolas Jackson1002289
John McGinn0202436
Boubacar Kamara0100444
Marco Bizot000090
Zion Suzuki0000360
Matthew Cash0002298
Victor Lindelöf0000450
Ian Maatsen0001337
Tyrone Mings0001263
Matteo Ruggeri0000115
Pau Torres0000189
Aaron Wan-Bissaka0000154
Ross Barkley0000312
Lamare Bogarde000017
João Gomes0011130
George Hemmings0000300
Tammy Abraham000074
Alejandro Garnacho000034
Ibrahim Mbaye000035

Brentford al een tijdje ongeslagen

De formatie van Keith Andrews kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste vijf duels won de club of werd er gelijk gespeeld. De vorige competitiewedstrijd won Brentford van Chelsea met 3-0. De afgelopen vijf competitieduels won de formatie van Keith Andrews twee wedstrijden en speelde er drie gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield Brentford de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Brentford:

  • scoorde tien goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zeven van deze goals en uit drie doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal dertien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,6 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Brentford in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-09-2026Brentford
Chelsea
3-0
12-09-2026Bournemouth
Brentford
2-2
05-09-2026Brentford
Sunderland
1-1
30-08-2026Leeds
Brentford
1-1
22-08-2026Brentford
Spurs
3-0

Spelerstats Brentford:

  • Kevin Schade is met drie goals de topscorer van The Bees in deze competitie.
  • Jaidon Anthony en Kevin Schade scoorden ieder éénmaal met het hoofd.
  • Vitaly Janelt en Kevin Schade scoorden ieder één keer met de linkervoet.

Spelers van The Bees met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Kevin Schade3000448
Vitaly Janelt2003450
Keane Lewis-Potter1100409
Michael Kayode1000298
Fabio Carvalho10004
Jaidon Anthony1001271
Igor Thiago1002443
Jannik Schuster0100254
Mamadou Sangaré0102323
Yegor Yarmolyuk0101220
Caoimhin Kelleher0000450
Kristoffer Ajer0001450
Nathan Collins0001197
El Hadji Malick Diouf000041
Rico Henry00003
Aaron Hickey0000156
Mathias Jensen000067
Mikkel Damsgaard0000288
Dango Ouattara0000183
Callum Wilson000016

De competitiestanden van de Premier League op 08-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City550013515
2Arsenal54018412
3Brighton531116510
4Brentford52301049
5Leeds5230739
6Liverpool5230749
7Everton5230639
8Hull5221648
9Newcastle5221998
10Chelsea521210127
11Ipswich52037116
12United5122885
13Forest5122455
14Sunderland51136104
15Palace51136114
16Villa5113494
17Bournemouth5032683
18Coventry51041103
19Fulham5023582
20Spurs5023282

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAston VillaBrentford
Minuut 0-1501
Minuut 15-3000
Minuut 30-4503
Minuut 45-6003
Minuut 60-7521
Minuut 75-9011

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAston VillaBrentford
Minuut 0-1000
Minuut 10-2001
Minuut 30-4000
Minuut 40-5002
Minuut 50-6002
Minuut 70-8002
Minuut 80-9011