Premier League
Aston_Villa
Aston Villa
24 oktober 2026
13.30
Manchester City
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Aston Villa

Aston Villa - Manchester City: statistieken Premier League

In de Premier League speelt Aston Villa tegen Manchester City. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Kan Villa de zegereeks van City doorbreken?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Premier League-seizoenen zijn de ploegen elkaar veertienmaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won Villa vier keer, City won er negen en één keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert City op papier beter dan Villa. De ploeg uit Manchester won vijf keer, verloor nul wedstrijden en speelde nul keer gelijk. De ploeg uit Birmingham won tweemaal, verloor één duel en speelde tweemaal gelijk.

Aston Villa - Manchester City
Premier League
24 oktober 2026
13.30, Villa Park

Terugkijkend: City wint meer onderlinge duels dan Villa

Villa en The Citizens troffen elkaar vanaf 2018 veertien keer in de Premier League:
  • Er werden 45 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,21 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 24 goals. Dit is een gemiddelde van 1,71 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 90 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 6,43 schoten per wedstrijd. The Citizens schoten het vaakst op doel, namelijk 59 keer.
  • Viermaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,29. City scoorde met drie kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
24-05-2026City
Villa
1-2
26-10-2025Villa
City
1-0
22-04-2025City
Villa
2-1
21-12-2024Villa
City
2-1
03-04-2024City
Villa
4-1
06-12-2023Villa
City
1-0
12-02-2023City
Villa
3-1
03-09-2022Villa
City
1-1
22-05-2022City
Villa
3-2
01-12-2021Villa
City
1-2
21-04-2021Villa
City
1-2
20-01-2021City
Villa
2-0
12-01-2020Villa
City
1-6
26-10-2019City
Villa
3-0

Villa al een tijdje ongeslagen

De ploeg van Unai Emery kan verlies al een tijd voorkomen. De laatste drie duels won de club of werd er gelijk gespeeld. Villa boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Newcastle. Het werd 1-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen The Villians twee duels, verloren éénmaal en speelden twee keer gelijk. Villa hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Aston Villa:

  • scoorde zeven goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden drie van deze goals en uit vier doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal vijftien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,14 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Villa in deze competitie:

DatumTeamsStand
17-10-2026Newcastle
Villa
0-1
10-10-2026Villa
Brentford
2-2
19-09-2026Spurs
Villa
2-3
12-09-2026Villa
Forest
1-2
05-09-2026Hull
Villa
0-0

Spelerstats Aston Villa:

  • Johan Manzambi en Nicolas Jackson zijn met twee goals de topscorers van The Lions in deze competitie.
  • Johan Manzambi en Alysson Edward scoorden ieder éénmaal met het hoofd.
  • Johan Manzambi scoorde één keer met de linkervoet.
  • Nicolas Jackson scoorde tweemaal met de rechtervoet.
  • John McGinn en Johan Manzambi gaven tweemaal een assist.

Spelers van de ploeg van Unai Emery met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Johan Manzambi2200258
Nicolas Jackson2002469
John McGinn1202571
Emiliano Buendia1001540
Alysson Edward1002140
João Gomes0112288
Boubacar Kamara0100624
Marco Bizot000090
Zion Suzuki0000540
Matthew Cash0003478
Victor Lindelöf0000630
Ian Maatsen0001337
Tyrone Mings0001443
Matteo Ruggeri0000160
Pau Torres0000203
Aaron Wan-Bissaka0000276
Ross Barkley0000336
Lamare Bogarde000017
Leon Goretzka000019
George Hemmings0000300
Tammy Abraham000074
Alejandro Garnacho000034
Ibrahim Mbaye000081

City werkt aan winstreeks

City timmert aan de weg. De club kon de laatste zeven duels winnen. City boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Ipswich. Het werd 3-2. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Manchester alles. City hield driemaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Manchester City:

  • scoorde negentien goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,71.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden elf van deze goals en uit acht doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal achttien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,57 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van City in deze competitie:

DatumTeamsStand
17-10-2026City
Ipswich
3-2
11-10-2026Liverpool
City
0-3
20-09-2026City
Sunderland
5-3
13-09-2026United
City
0-1
05-09-2026City
Coventry
1-0

Spelerstats Manchester City:

  • Erling Haaland is met acht goals de topscorer van The Citizens in deze competitie.
  • Erling Haaland scoorde minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Erling Haaland scoorde driemaal met het hoofd.
  • Erling Haaland scoorde vier keer met de linkervoet.
  • Rayan Cherki scoorde drie keer met de rechtervoet.
  • Joško Gvardiol gaf viermaal een assist.

Spelers van de ploeg uit Manchester met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Erling Haaland8000620
Rayan Cherki4201396
Antoine Semenyo2300554
Joško Gvardiol1402490
Phil Foden1211297
Marc Guéhi1100630
Jérémy Doku1100128
Enzo Fernández1001369
Elliot Anderson0101519
Mateo Kovacic010094
Iliman Ndiaye0100353
Gianluigi Donnarumma0000630
Kaden Braithwaite00002
Rúben Dias0000630
Abdukodir Khusanov0001283
Rico Lewis000057
Vitor Reis00002
Allan000011
Ayyoub Bouaddi0001125
Matheus Nunes0000381
Nico O'Reilly0001294
Jack Grealish00009
Ryan McAidoo000013

De competitiestanden van de Premier League op 22-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City770019721
2Arsenal760111518
3Brighton751123516
4Chelsea7412171313
5Liverpool73319812
6Brentford724113810
7Leeds72419610
8Everton72418710
9Hull7232879
10Ipswich730411159
11Newcastle722310148
12Villa72237118
13United714210107
14Palace72149177
15Bournemouth71339136
16Spurs71336106
17Coventry72056146
18Fulham71247105
19Forest7124595
20Sunderland71156144

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAston VillaManchester City
Minuut 0-1511
Minuut 15-3003
Minuut 30-4512
Minuut 45-6001
Minuut 60-7524
Minuut 75-9022

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalAston VillaManchester City
Minuut 0-1001
Minuut 10-2011
Minuut 30-4002
Minuut 40-5011
Minuut 50-6001
Minuut 70-8001
Minuut 80-9014