Bundesliga
Bayer 04 Leverkusen
Bayer 04 Leverkusen
18 oktober 2026
15.30
Freiburg
SC Freiburg
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
bayer leverkusen

Bayer 04 Leverkusen - SC Freiburg: statistieken Bundesliga

Komende zondag staat Bayer 04 Leverkusen tegen SC Freiburg op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Leverkusen lijkt op basis van vorige ontmoetingen in het voordeel tegen Freiburg, maar zijn Der Breisgau-Brasilianer in de BayArena in betere vorm?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Bundesliga-seizoenen speelden ze zestien keer tegen elkaar. Van deze wedstrijden won Leverkusen acht keer, Freiburg won er drie en vijf keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Freiburg op papier beter dan Leverkusen. De ploeg uit Freiburg won vier keer, verloor nul wedstrijden en speelde één keer gelijk. De ploeg uit Leverkusen won driemaal, verloor één duel en speelde éénmaal gelijk.

Bayer 04 Leverkusen - SC Freiburg
Bundesliga
18 oktober 2026
15.30, BayArena

Terugkijkend: Leverkusen wint meer onderlinge duels dan Freiburg

De ploeg uit Leverkusen en Der Breisgau-Brasilianer troffen elkaar vanaf 2018 zestien keer in de Bundesliga:
  • Er werden 53 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,31 goals per duel.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk 31 doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,94 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 77 keer op goal geschoten, gemiddeld 4,81 keer per wedstrijd. Die Werkself schoten het vaakst op doel, namelijk 44 keer.
  • Tienmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,62. Die Werkself maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk zesmaal.

Vorige ontmoetingen in de Bundesliga:

DatumTeamsStand
07-03-2026Freiburg
Leverkusen
3-3
26-10-2025Leverkusen
Freiburg
2-0
04-05-2025Freiburg
Leverkusen
2-2
21-12-2024Leverkusen
Freiburg
5-1
17-03-2024Freiburg
Leverkusen
2-3
29-10-2023Leverkusen
Freiburg
2-1
26-02-2023Freiburg
Leverkusen
1-1
03-09-2022Leverkusen
Freiburg
2-3
14-05-2022Leverkusen
Freiburg
2-1
19-12-2021Freiburg
Leverkusen
2-1
28-02-2021Leverkusen
Freiburg
1-2
01-11-2020Freiburg
Leverkusen
2-4
29-05-2020Freiburg
Leverkusen
0-1
23-11-2019Leverkusen
Freiburg
1-1
02-03-2019Leverkusen
Freiburg
2-0
07-10-2018Freiburg
Leverkusen
0-0

Die Werkself scoren veel

De ploeg uit Leverkusen scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 2,8 goals per wedstrijd. De vorige competitiewedstrijd won Leverkusen van Mainz met 4-3. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Leverkusen drie wedstrijden, verloor éénmaal en speelde één keer gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield Leverkusen de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Bayer 04 Leverkusen:

  • scoorde veertien goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,8.
  • scoorde thuis zes keer en uit achtmaal.
  • spelers schoten achttien keer op goal, gemiddeld 3,6 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Leverkusen in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Mainz
Leverkusen
3-4
20-09-2026Leverkusen
Leipzig
2-0
12-09-2026Augsburg
Leverkusen
2-2
05-09-2026Leverkusen
Union
4-0
29-08-2026Elversberg
Leverkusen
3-2

Spelerstats Bayer 04 Leverkusen:

  • Patrik Schick is met vijf goals de topscorer van Die Werkself in deze competitie.
  • Patrik Schick scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Facundo Medina en Jarell Quansah maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Patrik Schick maakte twee goals met de linkervoet.
  • Patrik Schick scoorde driemaal met de rechtervoet.
  • Miguel Gutiérrez gaf driemaal een assist.

Spelers van de ploeg uit Leverkusen met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Patrik Schick5100346
Christian Kofane2000137
Miguel Gutiérrez1301443
Jarell Quansah1101369
Ibrahim Maza1102427
Facundo Medina1001371
Robert Andrich1000130
Ezequiel Fernández1000280
Moussa Diaby1000278
Edmond Tapsoba0101450
Aleix García0100444
Malik Tillman0100163
Afonso Moreira0101416
Mark Flekken0000450
Loïc Badé000076
Guéla Doué000128
Lucas Vázquez000071
Jonas Hofmann000033
Nathan Tella000016
Victor Boniface00006
Martin Terrier000039

Freiburg al een tijdje ongeslagen

De ploeg uit Freiburg speelt stabiel. De laatste vijf wedstrijden won de club of werd er gelijk gespeeld. Freiburg boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Schalke. Het werd 2-1. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen Der Breisgau-Brasilianer vier duels en speelden er één gelijk. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield Freiburg de nul. De ploeg maakt gemiddeld evenveel doelpunten in beide helften.

Teamstats SC Freiburg:

  • scoorde veertien goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,8.
  • scoorde thuis elf keer en uit driemaal.
  • spelers schoten zestien keer op goal, gemiddeld 3,2 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Freiburg in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026Freiburg
Schalke
2-1
19-09-2026Eintracht
Freiburg
2-2
12-09-2026Freiburg
Gladbach
5-0
05-09-2026Paderborn
Freiburg
0-1
30-08-2026Freiburg
Werder
4-1

Spelerstats SC Freiburg:

  • Yuito Suzuki is de topscorer van de ploeg uit Freiburg deze competitie, met vier doelpunten.
  • Yuito Suzuki maakte twee goals met de linkervoet.
  • Maximilian Eggestein en Igor Matanovic scoorden ieder twee keer met de rechtervoet.
  • Matthias Ginter gaf driemaal een assist.

Spelers van de ploeg uit Freiburg met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Yuito Suzuki4011387
Igor Matanovic3100389
Maximilian Eggestein3000450
Yanik Engelhardt2001422
Derry Scherhant1200385
Keisuke Goto100162
Matthias Ginter0301450
Jordy Makengo0200450
Niklas Beste0100342
Vincenzo Grifo010069
Mio Backhaus0001450
Lukas Kübler0000122
Philipp Lienhart0001429
Max Rosenfelder000022
Philipp Treu0000368
Berkay Yilmaz00009
Lucas Höler000165
Cyriaque Irie000175

De competitiestanden van de Bundesliga op 16-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Freiburg541014413
2Dortmund541011413
3Bayern532016411
4Leverkusen531114810
5Leipzig53021559
6Augsburg52211388
7Werder522110108
8Mainz521213107
9Elversberg5212887
10Köln52128107
11Stuttgart5203896
12HSV52035156
13Schalke5122465
14Eintracht51229165
15Paderborn5113374
16Union51135174
17Hoffenheim51049133
18Gladbach50057180

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalBayer 04 LeverkusenSC Freiburg
Minuut 0-1531
Minuut 15-3024
Minuut 30-4511
Minuut 45-6034
Minuut 60-7520
Minuut 75-9024

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalBayer 04 LeverkusenSC Freiburg
Minuut 0-1030
Minuut 10-2011
Minuut 30-4014
Minuut 40-5001
Minuut 50-6023
Minuut 70-8021
Minuut 80-9020