Bundesliga
Borussia Monchengladbach
Borussia Mönchengladbach
18 oktober 2026
17.30
Hoffenheim
TSG Hoffenheim
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
borussia monchengladbach fans

Borussia Mönchengladbach - TSG 1899 Hoffenheim: statistieken Bundesliga

Komende zondag staat Borussia Mönchengladbach tegen TSG 1899 Hoffenheim op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Gladbach lijkt op basis van vorige ontmoetingen in het voordeel tegen Hoffenheim, maar zijn Die Kraichgauer in het Borussia-Park in betere vorm?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Bundesliga-seizoenen speelden ze zestien keer tegen elkaar. Van deze duels won de ploeg uit Mönchengladbach zevenmaal, de ploeg uit Hoffenheim won er vier en vijf keer was het gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Hoffenheim op papier beter dan Gladbach. Hoffe won één keer, verloor vier wedstrijden en speelde nul keer gelijk. Gladbach won niet, verloor vijf duels en speelde niet gelijk.

Borussia Mönchengladbach - TSG Hoffenheim
Bundesliga
18 oktober 2026
17.30, Borussia-Park

Terugkijkend: Gladbach wint meer onderlinge duels dan Hoffenheim

Gladbach en Die Kraichgauer kwamen elkaar sinds 2018 zestienmaal tegen in de Bundesliga:
  • Er vielen 65 goals, gemiddeld 4,06 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 38 goals. Dit is een gemiddelde van 2,38 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 117 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 7,31 schoten per wedstrijd. Die Kraichgauer schoten het vaakst op doel, namelijk 67 keer.
  • Achtmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,5. Die Kraichgauer maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk vijfmaal.

Vorige ontmoetingen in de Bundesliga:

DatumTeamsStand
16-05-2026Gladbach
Hoffenheim
4-0
14-01-2026Hoffenheim
Gladbach
5-1
03-05-2025Gladbach
Hoffenheim
4-4
21-12-2024Hoffenheim
Gladbach
1-2
20-04-2024Hoffenheim
Gladbach
4-3
02-12-2023Gladbach
Hoffenheim
2-1
28-01-2023Hoffenheim
Gladbach
1-4
06-08-2022Gladbach
Hoffenheim
3-1
14-05-2022Gladbach
Hoffenheim
5-1
18-12-2021Hoffenheim
Gladbach
1-1
21-04-2021Hoffenheim
Gladbach
3-2
19-12-2020Gladbach
Hoffenheim
1-2
22-02-2020Gladbach
Hoffenheim
1-1
28-09-2019Hoffenheim
Gladbach
0-3
04-05-2019Gladbach
Hoffenheim
2-2
15-12-2018Hoffenheim
Gladbach
0-0

Die Fohlen op verliesreeks

Gladbach moet terugvechten. De club verloor de laatste vijf duels. Het vorige duel verloor Gladbach van Köln. Het werd 1-2. De afgelopen vijf competitiewedstrijden verloren Die Fohlen alles. Gladbach hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Borussia Mönchengladbach:

  • scoorde zeven goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,4.
  • scoorde thuis zes keer en uit éénmaal.
  • de spelers schoten in totaal zeventien keer op goal. Dit is gemiddeld 3,4 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Gladbach in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026Köln
Gladbach
2-1
19-09-2026Gladbach
Mainz
3-4
12-09-2026Freiburg
Gladbach
5-0
05-09-2026Gladbach
Elversberg
3-4
29-08-2026Leipzig
Gladbach
3-0

Spelerstats Borussia Mönchengladbach:

  • Joe Scally en Hugo Bolin zijn de topscorers van de ploeg uit Mönchengladbach deze competitie, met ieder twee doelpunten.
  • Joe Scally en Hugo Bolin maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Joe Scally scoorde éénmaal met de linkervoet.
  • Franck Honorat en Lukas Ullrich gaven tweemaal een assist.

Spelers van Gladbach met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Joe Scally2001349
Hugo Bolin2001400
Florian Neuhaus1001132
Isac Lidberg1000220
Shuto Machino100278
Lukas Ullrich0201325
Franck Honorat0200239
Moritz Nicolas0000450
Fabio Chiarodia000011
Kevin Diks0002450
Daiki Hashioka0000170
David Herold0000127
Ko Itakura0000354
Jan Leszczynski0001184
Fritz Fleck000011
Robin Hack0000223
Wael Mohya0001211
Mathieu Nguefack0001125
Philipp Sander0001450
Kevin Stöger0001162
Zento Uno000123
Tim Kleindienst0010219
Nicolas Kühn000022

De ploeg uit Hoffenheim zonder richting

De ploeg uit Hoffenheim kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. Het vorige duel verloor Hoffenheim van HSV. Het werd 2-3. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen Die Kraichgauer één duel en verloren er vier In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield Hoffenheim de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats TSG Hoffenheim:

  • scoorde negen goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,8.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zes van deze goals en uit drie doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal vijftien keer op goal. Dit is gemiddeld 3 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Hoffenheim in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Hoffenheim
HSV
2-3
20-09-2026Paderborn
Hoffenheim
3-1
12-09-2026Hoffenheim
Stuttgart
2-1
05-09-2026Hoffenheim
Dortmund
2-3
29-08-2026Köln
Hoffenheim
3-2

Spelerstats TSG Hoffenheim:

  • Adam Daghim en Adam Hložek zijn de topscorers van Hoffe deze competitie, met ieder twee doelpunten.
  • Ozan Kabak scoorde éénmaal met het hoofd.

Spelers van Die Kraichgauer met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Adam Daghim2200421
Adam Hložek2000298
Bambasé Conté1200340
Ozan Kabak1002439
Leon Avdullahu1001440
Tim Lemperle1000259
Vladimír Coufal0200429
Fisnik Asllani010082
Max Moerstedt0101107
Oliver Baumann0000450
Bernardo0010118
Valentin Gendrey000026
Albian Hajdari0001312
Robin Hranác000067
Koki Machida0000186
Alexander Prass000017
Mats Rots0000208
Wouter Burger0003439
Nathan De Cat000032
Andrej Kramaric000170
Patrick Wimmer0000209

De competitiestanden van de Bundesliga op 16-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Freiburg541014413
2Dortmund541011413
3Bayern532016411
4Leverkusen531114810
5Leipzig53021559
6Augsburg52211388
7Werder522110108
8Mainz521213107
9Elversberg5212887
10Köln52128107
11Stuttgart5203896
12HSV52035156
13Schalke5122465
14Eintracht51229165
15Paderborn5113374
16Union51135174
17Hoffenheim51049133
18Gladbach50057180

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalBorussia MönchengladbachTSG Hoffenheim
Minuut 0-1521
Minuut 15-3001
Minuut 30-4520
Minuut 45-6024
Minuut 60-7502
Minuut 75-9000

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalBorussia MönchengladbachTSG Hoffenheim
Minuut 0-1000
Minuut 10-2021
Minuut 30-4001
Minuut 40-5010
Minuut 50-6011
Minuut 70-8023
Minuut 80-9002