Premier League
Brighton
Brighton & Hove Albion
18 oktober 2026
15.00
Crystal_Palace
Crystal Palace
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Brighton & Hove Albion - Crystal Palace: statistieken Premier League

In de Premier League speelt Brighton & Hove Albion tegen Crystal Palace. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Palace lijkt op basis van vorige ontmoetingen in het voordeel tegen Brighton, maar zijn The Seagulls in het Amex Stadium in betere vorm?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Premier League-seizoenen zijn de ploegen elkaar zestienmaal tegengekomen. Van deze wedstrijden won Brighton vier keer, Palace won er vijf en zeven keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Brighton op papier beter dan Palace. De ploeg uit Brighton won drie keer, verloor één wedstrijd en speelde één keer gelijk. Palace won tweemaal, verloor twee duels en speelde éénmaal gelijk.

Brighton & Hove Albion - Crystal Palace
Premier League
18 oktober 2026
15.00, Amex Stadium

Terugkijkend: Palace wint meer onderlinge duels dan Brighton

De ploeg uit Brighton en The Glaziers troffen elkaar vanaf 2018 zestien keer in de Premier League:
  • Er vielen 37 goals, gemiddeld 2,31 doelpunten per wedstrijd.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk negentien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,19 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 92 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,75 schoten per wedstrijd. The Seagulls schoten het vaakst op doel, namelijk 59 keer.
  • Zevenmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,44. Palace scoorde met vier kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
08-02-2026Brighton
Palace
0-1
09-11-2025Palace
Brighton
0-0
05-04-2025Palace
Brighton
2-1
15-12-2024Brighton
Palace
1-3
03-02-2024Brighton
Palace
4-1
21-12-2023Palace
Brighton
1-1
15-03-2023Brighton
Palace
1-0
11-02-2023Palace
Brighton
1-1
14-01-2022Brighton
Palace
1-1
27-09-2021Palace
Brighton
1-1
22-02-2021Brighton
Palace
1-2
18-10-2020Palace
Brighton
1-1
29-02-2020Brighton
Palace
0-1
16-12-2019Palace
Brighton
1-1
09-03-2019Palace
Brighton
1-2
04-12-2018Brighton
Palace
3-1

The Seagulls enkele duels zonder tegengoals

De laatste drie duels kon de ploeg uit Brighton het goal schoonhouden. De vorige competitiewedstrijd won Brighton van Sunderland met 2-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen The Seagulls drie duels, verloren éénmaal en speelden één keer gelijk. Brighton hield driemaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft. Pascal Struijk neemt de aankomende wedstrijd niet deel, vanwege een eerdere rode kaart.

Teamstats Brighton & Hove Albion:

  • maakte achttien doelpunten in zes competitieduels, een gemiddelde van 3.
  • scoorde thuis acht keer en uit tienmaal.
  • spelers schoten zeventien keer op goal, gemiddeld 2,83 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Brighton in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Sunderland
Brighton
0-2
19-09-2026Brighton
Arsenal
3-0
13-09-2026Coventry
Brighton
0-5
05-09-2026Brighton
Leeds
1-1
30-08-2026Chelsea
Brighton
4-3

Spelerstats Brighton & Hove Albion:

  • Pascal Groß is de topscorer van Brighton deze competitie, met drie doelpunten.
  • Maxim De Cuyper maakte twee goals met de linkervoet.
  • Pascal Groß gaf vier keer een assist.

Spelers van Brighton met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Pascal Groß3402540
Maxim De Cuyper2202494
Charalampos Kostoulas2101417
Jack Hinshelwood200064
Malick Junior Yalcouyé2000263
Chema Àndrés1100201
Yasin Ayari1101422
Lewis Dunk1001391
Jaouen Hadjam10003
Luka Vuskovic1000528
Diego Gómez0200523
Georginio Rutter0200108
Bart Verbruggen0000540
Olivier Boscagli0002506
Costinha000197
Ferdi Kadioglu0001423
Pascal Struijk0011157
Michael Svoboda00005
Mats Wieffer0000158
Matt O'Riley000013
Promise David000124
Ibrahim Osman000043
Zadok Yohanna000013

Palace kleurloos

The Eagles geven laatste wedstrijden weinig richting. Palace boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Forest. Het werd 3-1. De afgelopen vijf competitieduels won Palace twee wedstrijden, verloor tweemaal en speelde één keer gelijk. Palace hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats Crystal Palace:

  • scoorde negen goals deze competitie in zes wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,5.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zes van deze goals en uit drie doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal zeventien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,83 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Palace in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026Palace
Forest
3-1
20-09-2026Leeds
Palace
0-0
12-09-2026Palace
Ipswich
2-3
05-09-2026Fulham
Palace
2-3
28-08-2026Palace
City
1-4

Spelerstats Crystal Palace:

  • Tyrick Mitchell is met twee goals de topscorer van The Glaziers in deze competitie.
  • Jefferson Lerma maakte één goal uit een kopbal.
  • Tyrick Mitchell maakte twee goals met de linkervoet.
  • Daichi Kamada gaf drie keer een assist.

Spelers van Palace met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Tyrick Mitchell2000511
Daichi Kamada1301533
Ben Chilwell100031
Anan Khalaili1001470
Jefferson Lerma1002124
Yéremy Pino1002393
Jørgen Strand Larsen1000385
Quinten Timber0100344
Adam Wharton0101527
Eddie Nketiah0100186
Walter Benitez0000270
Dean Henderson0000270
Honest Ahanor0000109
Jaydee Canvot0000450
Axel Disasi0010141
Óscar Mingueza000018
Daniel Muñoz000056
Chadi Riad000072
Chris Richards0001540
Takehiro Tomiyasu0000192
Will Hughes000031
Zavier Gozo000030
Evann Guessand000056
Jean-Philippe Mateta000063
Dwight McNeil000087
Darío Osorio00002
Ismaïla Sarr000018

De competitiestanden van de Premier League op 16-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City660016518
2Arsenal650110515
3Brighton641118513
4Brentford624012610
5Everton62408510
6Chelsea6312151310
7Leeds6231859
8Hull6231869
9Liverpool6231779
10Ipswich63039129
11Newcastle622210138
12Palace62139127
13United6132996
14Coventry62045116
15Forest6123585
16Villa61236115
17Sunderland61146124
18Bournemouth60337133
19Spurs6033393
20Fulham60246102

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalBrighton & Hove AlbionCrystal Palace
Minuut 0-1501
Minuut 15-3000
Minuut 30-4532
Minuut 45-6042
Minuut 60-7520
Minuut 75-9012

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalBrighton & Hove AlbionCrystal Palace
Minuut 0-1000
Minuut 10-2001
Minuut 30-4000
Minuut 40-5031
Minuut 50-6011
Minuut 70-8032
Minuut 80-9000