Premier League
Chelsea
10 oktober 2026
16.00
Bournemouth
Bournemouth
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Chelsea-vlaggen

Chelsea - Bournemouth: statistieken Premier League

Aanstaande zaterdag speelt Chelsea thuis tegen Bournemouth in de 6e ronde van de Premier League. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je op een rij gezet, zodat jij betere keuzes kan maken. Chelsea heeft historisch het overwicht bij treffers met Bournemouth. Kunnen The Blues dit doortrekken?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Premier League-seizoenen speelden ze twaalf keer tegen elkaar. Van deze duels won de ploeg uit Chelsea vijfmaal, de ploeg uit Bournemouth won er twee en vijf keer was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet Chelsea het op papier beter: de ploeg won twee keer, verloor twee wedstrijden en speelde één keer gelijk. Bournemouth won niet, tweemaal verloren en driemaal gelijkgespeeld.

Chelsea - Bournemouth
Premier League
10 oktober 2026
16.00, Stamford Bridge

Terugkijkend: Chelsea wint meer onderlinge duels dan Bournemouth

De ploeg uit Chelsea en The Poppies kwamen elkaar sinds 2018 twaalfmaal tegen in de Premier League:
  • Er werden 29 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,42 goals per duel.
  • Na rust werden de meeste goals gescoord, namelijk zeventien doelpunten. Gemiddeld zijn dit 1,42 goals per duel.
  • Daarnaast werd er 91 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 7,58 schoten per wedstrijd. Spelers van Chelsea schoten het vaakst, namelijk 50 keer.
  • Viermaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,33. Beide teams scoorden even vaak met een kopbal.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
30-12-2025Chelsea
Bournemouth
2-2
06-12-2025Bournemouth
Chelsea
0-0
14-01-2025Chelsea
Bournemouth
2-2
14-09-2024Bournemouth
Chelsea
0-1
19-05-2024Chelsea
Bournemouth
2-1
17-09-2023Bournemouth
Chelsea
0-0
06-05-2023Bournemouth
Chelsea
1-3
27-12-2022Chelsea
Bournemouth
2-0
29-02-2020Bournemouth
Chelsea
2-2
14-12-2019Chelsea
Bournemouth
0-1
30-01-2019Bournemouth
Chelsea
4-0
01-09-2018Chelsea
Bournemouth
2-0

Chelsea al een tijdje zonder winst

The Blues hebben het lastig en kunnen de laatste drie duels niet winnen. Het vorige duel verloor Chelsea van Brentford. Het werd 0-3. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Chelsea twee wedstrijden, verloor tweemaal en speelde één keer gelijk. Chelsea hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Chelsea:

  • scoorde tien goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zes van deze goals en uit vier doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal zestien keer op goal. Dit is gemiddeld 3,2 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Chelsea in deze competitie:

DatumTeamsStand
18-09-2026Brentford
Chelsea
3-0
12-09-2026Chelsea
Hull
2-2
06-09-2026Arsenal
Chelsea
2-1
30-08-2026Chelsea
Brighton
4-3
24-08-2026Fulham
Chelsea
2-3

Spelerstats Chelsea:

  • João Pedro en Morgan Rogers zijn met drie goals de topscorers van The Blues in deze competitie.
  • Cole Palmer scoorde tweemaal met de linkervoet.
  • João Pedro en Morgan Rogers maakten ieder twee goals met de rechtervoet.
  • João Pedro gaf driemaal een assist.

Spelers van The Blues met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
João Pedro3301360
Morgan Rogers3101439
Cole Palmer2201443
Romeo Lavia1001263
Pedro Neto1000337
Jorrel Hato0200260
Maxence Lacroix0101365
Emiliano Martínez0000360
Robert Sánchez000090
Josh Acheampong0000223
Pep Chavarría0000212
Levi Colwill0001341
Wesley Fofana0001315
Malo Gusto0000275
Reece James0001293
Valentín Barco0001118
Moisés Caicedo000014
Enzo Fernández000026
Jordan Henderson000090
Mahdi Nicoll-Jazuli00004
Geovany Quenda000029
Estêvão000027
Danny Welbeck000088

The Poppies al een tijd zonder winst

De ploeg uit Bournemouth heeft het zwaar en kan de laatste vijf duels geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd verloor Bournemouth van Liverpool met 0-1. De afgelopen vijf competitiewedstrijden verloren The Poppies twee duels en speelden er drie gelijk. Bournemouth hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Bournemouth:

  • scoorde zes goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,2.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden drie van deze goals en uit drie doelpunten.
  • spelers schoten 21 keer op goal, gemiddeld 4,2 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Bournemouth in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026Bournemouth
Liverpool
0-1
12-09-2026Bournemouth
Brentford
2-2
05-09-2026Newcastle
Bournemouth
2-2
29-08-2026Bournemouth
Everton
1-1
23-08-2026City
Bournemouth
2-1

Spelerstats Bournemouth:

  • Marcus Tavernier is met drie goals de topscorer van The Poppies in deze competitie.
  • Marcus Tavernier maakte drie goals met de linkervoet.
  • Alex Scott scoorde één keer met de rechtervoet.
  • Evanilson gaf drie keer een assist.

Spelers van The Poppies met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Marcus Tavernier3002427
Justin Kluivert1001299
Alex Scott1001447
Evanilson0301427
Djordje Petrovic0000450
James Hill0001450
António Silva0002450
Adam Smith0003435
Adrien Truffert0001450
Tyler Adams0000283
Ryan Christie0000105
Lewis Cook0001185
Alex Tóth000018
David Brooks000149
Ben Gannon-Doak000015
Daniel Jebbison000033
Rayan0000439
Álvaro Rodríguez000011

De competitiestanden van de Premier League op 08-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City550013515
2Arsenal54018412
3Brighton531116510
4Brentford52301049
5Leeds5230739
6Liverpool5230749
7Everton5230639
8Hull5221648
9Newcastle5221998
10Chelsea521210127
11Ipswich52037116
12United5122885
13Forest5122455
14Sunderland51136104
15Palace51136114
16Villa5113494
17Bournemouth5032683
18Coventry51041103
19Fulham5023582
20Spurs5023282

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalChelseaBournemouth
Minuut 0-1551
Minuut 15-3001
Minuut 30-4522
Minuut 45-6011
Minuut 60-7520
Minuut 75-9000

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalChelseaBournemouth
Minuut 0-1041
Minuut 10-2010
Minuut 30-4001
Minuut 40-5011
Minuut 50-6021
Minuut 70-8001
Minuut 80-9010