Premier League
Everton
Everton
17 oktober 2026
13.30
Chelsea
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Everton - Chelsea: statistieken Premier League

Everton treft Chelsea in Liverpool voor de Premier League. Wij hebben de cijfers naast elkaar gezet, om jouw weddenschappen beter te maken. Everton tegen Chelsea: wie heeft de overhand?

De clubs hebben dit seizoen nog niet tegen elkaar gespeeld, maar in de eerdere vijf Premier League-seizoenen zijn de ploegen elkaar zestienmaal tegengekomen. De teams wonnen ieder zes keer en vier wedstrijden eindigden in gelijkspel.

De afgelopen vijf competitiewedstrijden lijken de resultaten van de twee clubs op elkaar: Everton won één keer en verloor nul keer. Chelsea won twee wedstrijden en verloor er twee.

Everton - Chelsea
Premier League
17 oktober 2026
13.30, Hill Dickinson Stadium

Terugblik: clubs aan elkaar gewaagd

De formatie van David Moyes en The Blues troffen elkaar vanaf 2018 zestien keer in de Premier League:
  • Er werden 35 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 2,19 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 21 goals. Dit is een gemiddelde van 1,31 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 121 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 7,56 schoten per wedstrijd. Spelers van Chelsea schoten het vaakst, namelijk 77 keer.
  • Viermaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,25. Everton scoorde met drie kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
21-03-2026Everton
Chelsea
3-0
13-12-2025Chelsea
Everton
2-0
26-04-2025Chelsea
Everton
1-0
22-12-2024Everton
Chelsea
0-0
15-04-2024Chelsea
Everton
6-0
10-12-2023Everton
Chelsea
2-0
18-03-2023Chelsea
Everton
2-2
06-08-2022Everton
Chelsea
0-1
01-05-2022Everton
Chelsea
1-0
16-12-2021Chelsea
Everton
1-1
08-03-2021Chelsea
Everton
2-0
12-12-2020Everton
Chelsea
1-0
08-03-2020Chelsea
Everton
4-0
07-12-2019Everton
Chelsea
3-1
17-03-2019Everton
Chelsea
2-0
11-11-2018Chelsea
Everton
0-0

Everton al een tijdje ongeslagen

De ploeg uit Liverpool speelt stabiel. De laatste zes wedstrijden won de club of werd er gelijk gespeeld. De vorige competitiewedstrijd speelde Everton gelijk tegen Hull (2-2). De afgelopen vijf competitieduels won de formatie van David Moyes één wedstrijd en speelde er vier gelijk. Everton hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Everton:

  • maakte acht doelpunten in zes competitieduels, een gemiddelde van 1,33.
  • scoorde thuis vijf keer en uit driemaal.
  • de spelers schoten in totaal 23 keer op goal. Dit is gemiddeld 3,83 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Everton in deze competitie:

DatumTeamsStand
11-10-2026Hull
Everton
2-2
19-09-2026Everton
Ipswich
1-0
12-09-2026Spurs
Everton
0-0
06-09-2026Everton
United
2-2
29-08-2026Bournemouth
Everton
1-1

Spelerstats Everton:

  • Thierno Barry is de topscorer van de formatie van David Moyes deze competitie, met drie doelpunten.
  • Thierno Barry scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Kiernan Dewsbury-Hall en Thierno Barry maakten ieder één goal uit een kopbal.
  • Kiernan Dewsbury-Hall scoorde éénmaal met de linkervoet.

Spelers van de formatie van David Moyes met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Thierno Barry3000505
Kiernan Dewsbury-Hall2101540
James Tarkowski1100540
Ainsley Maitland-Niles1100257
Tyrique George1000338
Harrison Armstrong0102525
Hayden Hackney0100155
Iliman Ndiaye0100180
Jordan Pickford0000540
Jarrad Branthwaite0000540
Michael Keane000090
Vitaliy Mykolenko0001450
Jake O'Brien000030
Carlos Alcaráz000110
James Garner0002420
Tim Iroegbunam00004
Merlin Röhl0001252
Beto000033
Tyler Dibling000030
Jack Grealish0000216
Brennan Johnson0001309

Chelsea scoort veel

De ploeg uit Chelsea scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 2,4 goals per wedstrijd. De vorige competitiewedstrijd won Chelsea van Bournemouth met 5-1. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Chelsea twee wedstrijden, verloor tweemaal en speelde één keer gelijk. Chelsea hield in geen enkele van de voorgaande vijf duels de nul. De club scoort gemiddeld vaker in de eerste helft dan in de tweede helft.

Teamstats Chelsea:

  • scoorde vijftien goals deze competitie in zes wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,5.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden elf van deze goals en uit vier doelpunten.
  • spelers schoten zeventien keer op goal, gemiddeld 2,83 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Chelsea in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Chelsea
Bournemouth
5-1
18-09-2026Brentford
Chelsea
3-0
12-09-2026Chelsea
Hull
2-2
06-09-2026Arsenal
Chelsea
2-1
30-08-2026Chelsea
Brighton
4-3

Spelerstats Chelsea:

  • João Pedro is met vijf goals de topscorer van The Blues in deze competitie.
  • Cole Palmer scoorde tweemaal met de linkervoet.
  • João Pedro scoorde viermaal met de rechtervoet.
  • Cole Palmer en João Pedro gaven ieder drie keer een assist.

Spelers van de ploeg uit Chelsea met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
João Pedro5301432
Morgan Rogers4101523
Cole Palmer2301531
Jordan Henderson2100180
Pedro Neto1100421
Romeo Lavia1001282
Jorrel Hato0200260
Pep Chavarría0100302
Maxence Lacroix0101455
Emiliano Martínez0000450
Robert Sánchez000090
Josh Acheampong0000313
Levi Colwill0001431
Wesley Fofana0001315
Malo Gusto0000278
Reece James0001293
Marco Palestra000019
Valentín Barco0001118
Moisés Caicedo000086
Enzo Fernández000026
Mahdi Nicoll-Jazuli00004
Geovany Quenda000029
Estêvão000034
Danny Welbeck000095

De competitiestanden van de Premier League op 15-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City660016518
2Arsenal650110515
3Brighton641118513
4Brentford624012610
5Everton62408510
6Chelsea6312151310
7Leeds6231859
8Hull6231869
9Liverpool6231779
10Ipswich63039129
11Newcastle622210138
12Palace62139127
13United6132996
14Coventry62045116
15Forest6123585
16Villa61236115
17Sunderland61146124
18Bournemouth60337133
19Spurs6033393
20Fulham60246102

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalEvertonChelsea
Minuut 0-1516
Minuut 15-3000
Minuut 30-4501
Minuut 45-6011
Minuut 60-7514
Minuut 75-9010

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalEvertonChelsea
Minuut 0-1005
Minuut 10-2011
Minuut 30-4000
Minuut 40-5001
Minuut 50-6001
Minuut 70-8010
Minuut 80-9012