Bundesliga
FC Schalke 04
31 oktober 2026
15.30
RB Leipzig
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

FC Schalke 04 - RB Leipzig: statistieken Bundesliga

Komende zaterdag staat FC Schalke 04 tegen RB Leipzig op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt Leipzig in het voordeel tegen Schalke. Wat wordt de uitkomst in de Veltins-Arena?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Bundesliga-seizoenen speelden ze acht keer tegen elkaar. Van deze wedstrijden won Schalke één keer, Leipzig won er zes en één keer eindigde de wedstrijd in gelijkspel.

De laatste vijf competitiewedstrijden presteert Leipzig op papier beter dan Schalke. De ploeg uit Leipzig won drie keer, verloor twee wedstrijden en speelde nul keer gelijk. De ploeg uit Gelsenkirchen won éénmaal, verloor twee duels en speelde tweemaal gelijk.

FC Schalke 04 - RB Leipzig
Bundesliga
31 oktober 2026
15.30, Veltins-Arena

Terugblik: Leipzig wint onderlinge duels vaker dan Schalke

S04 en Die Roten Bullen kwamen elkaar sinds 2018 achtmaal tegen in de Bundesliga:
  • Er werden 30 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,75 goals per duel.
  • Er werd in beide helften even vaak gescoord.
  • Daarnaast werd er 56 keer op goal geschoten, gemiddeld 7 keer per wedstrijd. Die Roten Bullen schoten het vaakst op doel, namelijk 42 keer.
  • Zevenmaal werd er gescoord met een kopbal. Dit is een gemiddelde van 0,88. Die Roten Bullen maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk vijfmaal.

Vorige ontmoetingen in de Bundesliga:

DatumTeamsStand
27-05-2023Leipzig
Schalke
4-2
24-01-2023Schalke
Leipzig
1-6
06-02-2021Schalke
Leipzig
0-3
03-10-2020Leipzig
Schalke
4-0
22-02-2020Schalke
Leipzig
0-5
28-09-2019Leipzig
Schalke
1-3
16-03-2019Schalke
Leipzig
0-1
28-10-2018Leipzig
Schalke
0-0

Schalke al een tijdje zonder winst

S04 heeft het zwaar en kan de laatste vier duels geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd speelde Schalke gelijk tegen Köln (0-0). De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Gelsenkirchen één wedstrijd, verloor tweemaal en speelde twee keer gelijk. Schalke hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats FC Schalke 04:

  • scoorde vier goals deze competitie in zeven wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 0,57.
  • scoorde thuis nul keer en uit viermaal.
  • de spelers schoten in totaal achttien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,57 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van Schalke in deze competitie:

DatumTeamsStand
24-10-2026Köln
Schalke
0-0
17-10-2026Schalke
Mainz
0-1
11-10-2026Freiburg
Schalke
2-1
20-09-2026Schalke
Elversberg
0-0
11-09-2026Union
Schalke
1-3

Spelerstats FC Schalke 04:

  • Robin Gosens en Maximilian Wöber maakten ieder één goal met de linkervoet.
  • Adrian Gantenbein en Adil Aouchiche scoorden ieder één keer met de rechtervoet.
  • Junior Adamu en Hwang Hee-chan gaven ieder één keer een assist.

Spelers van Schalke met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Adrian Gantenbein1000139
Robin Gosens1000456
Maximilian Wöber1000185
Adil Aouchiche1000503
Junior Adamu0100321
Hwang Hee-chan0101165
Loris Karius0001630
Mertcan Ayhan000031
Timo Becker0001524
Vitalie Becker0000169
Nikola Katic0001597
Hasan Kurucay0002586
Janik Bachmann000049
Eric Ebimbe0002374
Soufiane El-Faouzi0000583
Kenan Karaman0000357
Dejan Ljubicic0000186
Ron Schallenberg001096
Satoshi Tanaka0000508
Luca Vozar000017
Edin Džeko0000170
Moussa Sylla0000288

Leipzig scoort veel

De ploeg uit Leipzig scoorde de laatste vijf wedstrijden gemiddeld 3,2 goals per wedstrijd. Leipzig boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Elversberg. Het werd 4-0. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen Die Roten Bullen drie duels en verloren er twee Leipzig hield driemaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats RB Leipzig:

  • maakte twintig doelpunten in zeven competitieduels, een gemiddelde van 2,86.
  • scoorde thuis achttien keer en uit tweemaal.
  • spelers schoten 25 keer op goal, gemiddeld 3,57 keer per duel.

Voorgaande vijf duels van Leipzig in deze competitie:

DatumTeamsStand
24-10-2026Leipzig
Elversberg
4-0
17-10-2026Bayern
Leipzig
6-1
10-10-2026Leipzig
Eintracht
6-0
20-09-2026Leverkusen
Leipzig
2-0
13-09-2026Leipzig
HSV
5-0

Spelerstats RB Leipzig:

  • Christopher Nkunku is met vier goals de topscorer van Die Roten Bullen in deze competitie.
  • Ridle Baku en Christoph Baumgartner scoorden ieder éénmaal met het hoofd.
  • Christopher Nkunku scoorde driemaal met de linkervoet.
  • Antonio Nusa en Rômulo maakten ieder drie goals met de rechtervoet.
  • Antonio Nusa gaf vijf keer een assist.

Spelers van Leipzig met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Christopher Nkunku4100360
Antonio Nusa3502539
Tidiam Gomis3200390
Rômulo3000249
Ridle Baku2000322
Ezechiel Banzuzi1200519
Andrija Maksimovic1100187
Willi Orbán1000630
Christoph Baumgartner100019
Rocco Reitz1001234
Brajan Gruda0200308
Benjamin Henrichs0101253
Abdoul Koné01003
Neil El Aynaoui0102493
Ørjan Nyland000090
Maarten Vandevoordt0000540
Maxime Estève0000288
Max Finkgrafe0000129
Lukas Klostermann000060
Castello Lukeba0001343
David Raum0000540
Assan Ouédraogo000035
Nicolas Seiwald0000302
Arthur Vermeeren00008
Johan Bakayoko000082
Marc Guiu000016
Conrad Harder00008
Samba Konate000014

De competitiestanden van de Bundesliga op 29-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1Bayern752025617
2Dortmund752012417
3Freiburg741216913
4Leverkusen7412161213
5Leipzig7403201112
6Werder7331151412
7Mainz7313161310
8Elversberg7313121510
9Augsburg723217139
10Hoffenheim730414149
11HSV73046169
12Köln72238118
13Paderborn7223698
14Eintracht722310178
15Stuttgart720510136
16Schalke7133476
17Union71336186
18Gladbach710611223

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC Schalke 04RB Leipzig
Minuut 0-1502
Minuut 15-3012
Minuut 30-4512
Minuut 45-6012
Minuut 60-7503
Minuut 75-9003

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalFC Schalke 04RB Leipzig
Minuut 0-1002
Minuut 10-2001
Minuut 30-4011
Minuut 40-5010
Minuut 50-6013
Minuut 70-8001
Minuut 80-9001