Premier League
Leeds United
18 oktober 2026
15.00
Manchester United
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Leeds United - Manchester United: statistieken Premier League

In de Premier League speelt Leeds United tegen Manchester United. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt United in het voordeel tegen Leeds. Wat wordt de uitkomst in Elland Road?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Premier League-seizoenen speelden ze acht keer tegen elkaar. Van deze duels won de equipe van Daniel Farke éénmaal, United won er vier en drie keer was het gelijkspel.

De afgelopen vijf duels in Premier League lijken de resultaten van de ploegen op elkaar: ze wonnen ieder éénmaal en verloren éénmaal.

Leeds United - Manchester United
Premier League
18 oktober 2026
15.00, Elland Road

Terugkijkend: United wint meer onderlinge duels dan Leeds

De ploeg uit Leeds en The Red Devils troffen elkaar vanaf 2018 acht keer in de Premier League:
  • Er werden 31 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,88 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk negentien goals. Dit is een gemiddelde van 2,38 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 63 keer op goal geschoten, gemiddeld 7,88 keer per wedstrijd. Spelers van United schoten het vaakst, namelijk 37 keer.
  • Er werden zes goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,75. The Red Devils maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk vijfmaal.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
13-04-2026United
Leeds
1-2
04-01-2026Leeds
United
1-1
12-02-2023Leeds
United
0-2
08-02-2023United
Leeds
2-2
20-02-2022Leeds
United
2-4
14-08-2021United
Leeds
5-1
25-04-2021Leeds
United
0-0
20-12-2020United
Leeds
6-2

Leeds kleurloos

De equipe van Daniel Farke kan de laatste wedstrijden weinig richting geven. De vorige competitiewedstrijd verloor Leeds van Arsenal met 1-2. De afgelopen vijf competitieduels won Leeds één wedstrijd, verloor éénmaal en speelde drie keer gelijk. Leeds hield éénmaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld even vaak in de eerste helft als in de tweede helft.

Teamstats Leeds United:

  • maakte acht doelpunten in zes competitieduels, een gemiddelde van 1,33.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden vijf van deze goals en uit drie doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal zestien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,67 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Leeds in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026Arsenal
Leeds
2-1
20-09-2026Leeds
Palace
0-0
14-09-2026Leeds
Newcastle
4-1
05-09-2026Brighton
Leeds
1-1
30-08-2026Leeds
Brentford
1-1

Spelerstats Leeds United:

  • Dominic Calvert-Lewin is met drie goals de topscorer van The Whites in deze competitie.
  • Dominic Calvert-Lewin scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Dominic Calvert-Lewin en Noah Okafor maakten ieder één goal met de linkervoet.

Spelers van Leeds met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Dominic Calvert-Lewin3003512
James Justin1101529
Jayden Bogle1002456
Anton Stach1000538
Noah Okafor1000374
Gabriel Gudmundsson0100343
Tarik Muharemovic0101540
Ao Tanaka0102329
Lukas Nmecha010080
James Trafford0000540
Ethan Ampadu0001540
Melvin Bard000018
Jaka Bijol0000169
Nico Elvedi0000413
Joe Rodon0000124
Brenden Aaronson0000218
Jean Bahoya00006
Sean Longstaff000012
Daniel James000055
Harry Wilson0001168

United al een tijd zonder winst

De ploeg uit Manchester heeft het zwaar en kan de laatste vier duels geen overwinning boeken. De vorige competitiewedstrijd speelde United gelijk tegen Spurs (1-1). De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Manchester één wedstrijd, verloor éénmaal en speelde drie keer gelijk. In geen enkele van de voorgaande vijf wedstrijden hield United de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Manchester United:

  • scoorde negen goals deze competitie in zes wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,5.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden zes van deze goals en uit drie doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 23 keer op goal. Dit is gemiddeld 3,83 keer per wedstrijd.

Laatste vijf wedstrijden van United in deze competitie:

DatumTeamsStand
10-10-2026United
Spurs
1-1
20-09-2026Fulham
United
1-1
13-09-2026United
City
0-1
06-09-2026Everton
United
2-2
30-08-2026United
Ipswich
5-2

Spelerstats Manchester United:

  • Bruno Fernandes en Bryan Mbeumo zijn de topscorers van United deze competitie, met ieder drie doelpunten.
  • Benjamin Sesko scoorde éénmaal met het hoofd.
  • Bryan Mbeumo maakte drie goals met de linkervoet.
  • Bruno Fernandes scoorde twee keer met de rechtervoet.
  • Matheus Cunha gaf tweemaal een assist.

Spelers van United met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Bruno Fernandes3101540
Bryan Mbeumo3001540
Matheus Cunha1200500
Benjamin Sesko100079
Patrick Dorgu0101174
Luke Shaw0102427
Kobbie Mainoo0100449
Senne Lammens0000540
Diogo Dalot0002381
Ayden Heaven000091
Harry Maguire0002540
Lisandro Martínez0001450
Noussair Mazraoui000099
Leny Yoro000083
Carlos Baleba000031
Amad Diallo000059
Mason Mount000011
Andrey Santos000084
Youri Tielemans0000465
Shea Lacey000011
Marcus Rashford0000356
Joshua Zirkzee000054

De competitiestanden van de Premier League op 16-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City660016518
2Arsenal650110515
3Brighton641118513
4Brentford624012610
5Everton62408510
6Chelsea6312151310
7Leeds6231859
8Hull6231869
9Liverpool6231779
10Ipswich63039129
11Newcastle622210138
12Palace62139127
13United6132996
14Coventry62045116
15Forest6123585
16Villa61236115
17Sunderland61146124
18Bournemouth60337133
19Spurs6033393
20Fulham60246102

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalLeeds UnitedManchester United
Minuut 0-1500
Minuut 15-3010
Minuut 30-4511
Minuut 45-6021
Minuut 60-7503
Minuut 75-9013

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalLeeds UnitedManchester United
Minuut 0-1000
Minuut 10-2010
Minuut 30-4000
Minuut 40-5010
Minuut 50-6002
Minuut 70-8020
Minuut 80-9002