Premier League
Rood sportshirt met witte patronen
Liverpool
11 oktober 2026
17.30
Manchester City
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld
Liverpool-fans-Wembley

Liverpool - Manchester City: statistieken Premier League

Komende zondag staat Liverpool tegen Manchester City op het programma. Wij hebben de statistieken van beide ploegen voor je gecheckt. Weet de ploeg uit Liverpool de winstreeks van de ploeg van Enzo Maresca te doorbreken?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Premier League-seizoenen speelden ze zestien keer tegen elkaar. Van deze duels won de ploeg uit Liverpool viermaal, de ploeg van Enzo Maresca won er zes en zes keer was het gelijkspel.

Als je kijkt naar de laatste vijf competitiewedstrijden van beide clubs, dan doet City het op papier beter: de ploeg won vijf keer, verloor nul wedstrijden en speelde nul keer gelijk. Liverpool won tweemaal, niet verloren en driemaal gelijkgespeeld.

Liverpool - Manchester City
Premier League
11 oktober 2026
17.30, Anfield

Terugblik: City wint onderlinge duels vaker dan Liverpool

De ploeg uit Liverpool en The Citizens troffen elkaar vanaf 2018 zestien keer in de Premier League:
  • Er vielen 46 goals, gemiddeld 2,88 doelpunten per wedstrijd.
  • De meeste treffers vielen in de tweede helft, namelijk 25 goals. Dit is een gemiddelde van 1,56 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 84 keer op goal geschoten, gemiddeld 5,25 keer per wedstrijd. The Citizens schoten het vaakst op doel, namelijk 48 keer.
  • Er werden vijf goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,31. Liverpool scoorde met drie kopballen de meeste.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
08-02-2026Liverpool
City
1-2
09-11-2025City
Liverpool
3-0
23-02-2025City
Liverpool
0-2
01-12-2024Liverpool
City
2-0
10-03-2024Liverpool
City
1-1
25-11-2023City
Liverpool
1-1
01-04-2023City
Liverpool
4-1
16-10-2022Liverpool
City
1-0
10-04-2022City
Liverpool
2-2
03-10-2021Liverpool
City
2-2
07-02-2021Liverpool
City
1-4
08-11-2020City
Liverpool
1-1
02-07-2020City
Liverpool
4-0
10-11-2019Liverpool
City
3-1
03-01-2019City
Liverpool
2-1
07-10-2018Liverpool
City
0-0

Liverpool al een tijdje ongeslagen

De ploeg uit Liverpool speelt stabiel. De laatste vijf wedstrijden won de club of werd er gelijk gespeeld. Liverpool boekte de vorige wedstrijd een overwinning op Bournemouth. Het werd 1-0. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg uit Liverpool twee wedstrijden en speelde er drie gelijk. Liverpool hield driemaal de nul in de voorgaande vijf duels. De club scoort gemiddeld vaker in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Liverpool:

  • scoorde zeven goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 1,4.
  • scoorde thuis twee keer en uit vijfmaal.
  • spelers schoten negentien keer op goal, gemiddeld 3,8 keer per duel.

Laatste vijf wedstrijden van Liverpool in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026Bournemouth
Liverpool
0-1
12-09-2026Liverpool
Fulham
0-0
04-09-2026Ipswich
Liverpool
0-2
29-08-2026Liverpool
Forest
2-2
23-08-2026Newcastle
Liverpool
2-2

Spelerstats Liverpool:

  • Alexander Isak is met vier goals de topscorer van The Reds in deze competitie.
  • Alexander Isak maakte twee goals met de linkervoet.
  • Alexander Isak scoorde twee keer met de rechtervoet.
  • Cody Gakpo gaf drie keer een assist.

Spelers van The Reds met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Alexander Isak4001415
Cody Gakpo1300373
Dominik Szoboszlai1001441
Víctor Muñoz1001261
Ryan Gravenberch0100194
Florian Wirtz0101404
Alisson0001450
Ronald Araújo0001288
Jeremie Frimpong0001181
Jeremy Jacquet0001416
Milos Kerkez0002387
Kostas Tsimikas000064
Virgil van Dijk0001450
Alexis Mac Allister0001310
Rio Ngumoha0000101
Trey Nyoni000041
Bradley Barcola0000171
Lewis Koumas000024

De ploeg van Enzo Maresca werkt aan winstreeks

City is goed op dreef. De club kon de laatste vijf wedstrijden winnen. De vorige competitiewedstrijd won City van Sunderland met 5-3. De afgelopen vijf competitiewedstrijden wonnen The Citizens alles. In twee van de vijf voorgaande wedstrijden hield City de nul. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Manchester City:

  • scoorde dertien goals deze competitie in vijf wedstrijden. Dit is een gemiddelde van 2,6.
  • scoorde thuis acht keer en uit vijfmaal.
  • de spelers schoten in totaal veertien keer op goal. Dit is gemiddeld 2,8 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van City in deze competitie:

DatumTeamsStand
20-09-2026City
Sunderland
5-3
13-09-2026United
City
0-1
05-09-2026City
Coventry
1-0
28-08-2026Palace
City
1-4
23-08-2026City
Bournemouth
2-1

Spelerstats Manchester City:

  • Erling Haaland is de topscorer van City deze competitie, met vijf doelpunten.
  • Erling Haaland scoorde minstens twee wedstrijden achter elkaar.
  • Erling Haaland maakte twee goals uit een kopbal.
  • Erling Haaland maakte twee goals met de linkervoet.
  • Rayan Cherki scoorde twee keer met de rechtervoet.
  • Antoine Semenyo en Joško Gvardiol gaven driemaal een assist.

Spelers van City met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Erling Haaland5000450
Rayan Cherki3201306
Antoine Semenyo2300450
Joško Gvardiol1301435
Marc Guéhi1100450
Enzo Fernández1001248
Phil Foden0211220
Gianluigi Donnarumma0000450
Kaden Braithwaite00002
Rúben Dias0000450
Abdukodir Khusanov0001269
Rico Lewis000057
Vitor Reis00002
Elliot Anderson0001415
Ayyoub Bouaddi000024
Mateo Kovacic000044
Matheus Nunes0000214
Nico O'Reilly0000167
Jérémy Doku000016
Jack Grealish00009
Ryan McAidoo000013
Iliman Ndiaye0000207

De competitiestanden van de Premier League op 09-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City550013515
2Arsenal54018412
3Brighton531116510
4Brentford52301049
5Leeds5230739
6Liverpool5230749
7Everton5230639
8Hull5221648
9Newcastle5221998
10Chelsea521210127
11Ipswich52037116
12United5122885
13Forest5122455
14Sunderland51136104
15Palace51136114
16Villa5113494
17Bournemouth5032683
18Coventry51041103
19Fulham5023582
20Spurs5023282

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalLiverpoolManchester City
Minuut 0-1521
Minuut 15-3003
Minuut 30-4501
Minuut 45-6023
Minuut 60-7511
Minuut 75-9013

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalLiverpoolManchester City
Minuut 0-1021
Minuut 10-2001
Minuut 30-4002
Minuut 40-5000
Minuut 50-6001
Minuut 70-8023
Minuut 80-9011