Premier League
Manchester City
31 oktober 2026
16.00
Brighton
Brighton & Hove Albion
Donkergroen stadion met verlichting en grasveld

Manchester City - Brighton & Hove Albion: statistieken Premier League

In de Premier League speelt Manchester City tegen Brighton & Hove Albion. Om jou op weg te helpen naar jouw misschien wel winnende weddenschap, hebben wij de statistieken van beide clubs verzameld. Als je kijkt naar de vorige onderlinge wedstrijden dan lijkt City in het voordeel tegen Brighton. Wat wordt de uitkomst in het Etihad Stadium?

De ploegen zijn elkaar dit seizoen nog niet tegengekomen, maar in vijf eerdere Premier League-seizoenen speelden ze zestien keer tegen elkaar. Van deze duels won de ploeg van Enzo Maresca tienmaal, Brighton won er drie en drie keer was het gelijkspel.

De afgelopen vijf duels in Premier League lijken de resultaten van de ploegen op elkaar: ze wonnen ieder viermaal en verloren éénmaal.

Manchester City - Brighton & Hove Albion
Premier League
31 oktober 2026
16.00, Etihad Stadium

Terugblik: City wint onderlinge duels vaker dan Brighton

De ploeg uit Manchester en The Seagulls troffen elkaar vanaf 2018 zestien keer in de Premier League:
  • Er werden 55 doelpunten gemaakt. Dit is gemiddeld 3,44 goals per duel.
  • De meeste treffers vielen in de eerste helft, namelijk 28 goals. Dit is een gemiddelde van 1,75 per wedstrijd.
  • Daarnaast werd er 91 keer op goal geschoten. Dit is gemiddeld 5,69 schoten per wedstrijd. Spelers van City schoten het vaakst, namelijk 55 keer.
  • Er werden zeven goals gescoord met een kopbal, een gemiddelde van 0,44. The Citizens maakten de meeste doelpunten met het hoofd, namelijk vijfmaal.

Vorige ontmoetingen in de Premier League:

DatumTeamsStand
07-01-2026City
Brighton
1-1
31-08-2025Brighton
City
2-1
15-03-2025City
Brighton
2-2
09-11-2024Brighton
City
2-1
25-04-2024Brighton
City
0-4
21-10-2023City
Brighton
2-1
24-05-2023Brighton
City
1-1
22-10-2022City
Brighton
3-1
20-04-2022City
Brighton
3-0
23-10-2021Brighton
City
1-4
18-05-2021Brighton
City
3-2
13-01-2021City
Brighton
1-0
11-07-2020Brighton
City
0-5
31-08-2019City
Brighton
4-0
12-05-2019Brighton
City
1-4
29-09-2018City
Brighton
2-0

De ploeg van Enzo Maresca scoort veel

The Citizens scoorden de laatste vijf duels gemiddeld 2,6 doelpunten. De vorige competitiewedstrijd verloor City van Villa met 1-2. De afgelopen vijf competitieduels won de ploeg van Enzo Maresca vier wedstrijden en verloor er één City hield tweemaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Manchester City:

  • maakte twintig doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 2,5.
  • maakte tijdens thuiswedstrijden elf van deze goals en uit negen doelpunten.
  • de spelers schoten in totaal 24 keer op goal. Dit is gemiddeld 3 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van City in deze competitie:

DatumTeamsStand
24-10-2026Villa
City
2-1
17-10-2026City
Ipswich
3-2
11-10-2026Liverpool
City
0-3
20-09-2026City
Sunderland
5-3
13-09-2026United
City
0-1

Spelerstats Manchester City:

  • Erling Haaland is de topscorer van City deze competitie, met negen doelpunten.
  • Erling Haaland scoorde twee of meer wedstrijden achter elkaar.
  • Erling Haaland scoorde viermaal met het hoofd.
  • Erling Haaland scoorde viermaal met de linkervoet.
  • Rayan Cherki maakte drie goals met de rechtervoet.
  • Joško Gvardiol gaf viermaal een assist.

Spelers van City met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Erling Haaland9000710
Rayan Cherki4202441
Antoine Semenyo2300554
Joško Gvardiol1402580
Phil Foden1211342
Marc Guéhi1101675
Jérémy Doku1100218
Enzo Fernández1001459
Iliman Ndiaye0200422
Elliot Anderson0102609
Mateo Kovacic010094
Gianluigi Donnarumma0000720
Kaden Braithwaite00002
Rúben Dias0000720
Abdukodir Khusanov0001373
Rico Lewis0000102
Vitor Reis00002
Allan000011
Ayyoub Bouaddi0001125
Matheus Nunes0000381
Nico O'Reilly0001294
Jack Grealish00009
Ryan McAidoo000135

Brighton scoort veel

The Seagulls scoorden de laatste vijf duels gemiddeld 3 doelpunten. De vorige competitiewedstrijd verloor Brighton van Liverpool met 0-2. De afgelopen vijf competitieduels won Brighton vier wedstrijden en verloor er één Brighton hield viermaal de nul in de voorgaande vijf duels. Over het algemeen maakt de ploeg meer doelpunten in de tweede helft dan in de eerste helft.

Teamstats Brighton & Hove Albion:

  • maakte 23 doelpunten in acht competitieduels, een gemiddelde van 2,88.
  • scoorde thuis dertien keer en uit tienmaal.
  • de spelers schoten in totaal 23 keer op goal. Dit is gemiddeld 2,88 keer per wedstrijd.

Voorgaande vijf duels van Brighton in deze competitie:

DatumTeamsStand
25-10-2026Liverpool
Brighton
2-0
18-10-2026Brighton
Palace
5-0
10-10-2026Sunderland
Brighton
0-2
19-09-2026Brighton
Arsenal
3-0
13-09-2026Coventry
Brighton
0-5

Spelerstats Brighton & Hove Albion:

  • Maxim De Cuyper scoorde twee keer met de linkervoet.
  • Pascal Groß gaf viermaal een assist.

Spelers van Brighton met speelminuten deze competitie:

SpelerGoalsAssistsRoodGeelMinuten
Pascal Groß3403702
Charalampos Kostoulas3201578
Jack Hinshelwood3000128
Maxim De Cuyper2202674
Yasin Ayari2101578
Malick Junior Yalcouyé2000310
Diego Gómez1200703
Chema Àndrés1101345
Lewis Dunk1001571
Jaouen Hadjam100013
Luka Vuskovic1000708
Georginio Rutter0200144
Olivier Boscagli0103632
Bart Verbruggen0000720
Costinha0002182
Ferdi Kadioglu0001519
Pascal Struijk0011157
Michael Svoboda00006
Mats Wieffer0000158
Matt O'Riley000013
Promise David000124
Ibrahim Osman000043
Zadok Yohanna000013

De competitiestanden van de Premier League op 29-10-2026

TeamGesWGVDVDTPt
1City870120921
2Arsenal870113521
3Brighton851223716
4Liverpool843111815
5Chelsea8413171513
6Brentford825114911
7Leeds82519611
8Newcastle8323121411
9Villa832391211
10Hull82429810
11Everton82428910
12Ipswich8314121610
13Bournemouth823312139
14Spurs82338109
15Fulham82248108
16United814310137
17Palace82159197
18Forest81346106
19Coventry82066156
20Sunderland81256145

Goals per 15 minuten

Overzicht van goals per 15 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalManchester CityBrighton & Hove Albion
Minuut 0-1512
Minuut 15-3020
Minuut 30-4522
Minuut 45-6025
Minuut 60-7541
Minuut 75-9022

Goals per 10 minuten

Overzicht van goals per 10 minuten laatste 5 wedstrijden
IntervalManchester CityBrighton & Hove Albion
Minuut 0-1011
Minuut 10-2011
Minuut 30-4010
Minuut 40-5012
Minuut 50-6012
Minuut 70-8023
Minuut 80-9040